Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip dažnai laistyti orchidėjas: nurodyti konkretūs terminai?

Kaip dažnai laistyti orchidėjas: nurodyti konkretūs terminai?

Augalas nemėgsta ir laistymo, ir išdžiūvimo.

Egzotinis kambarinis augalas orchidėja paprastai yra nereiklus, tačiau jam reikia ypatingos priežiūros. Ji nemėgsta būti užliejama ir nemėgsta išdžiūti. Taigi turėtumėte žinoti, kaip dažnai gražuolę laistyti ir kaip suprasti, kad ji trokšta.

Tinklaraštininkė iš TikTok's "Orchidėjų pasaulis" paaiškina gėlės laistymo taisykles.

Kaip dažnai reikia laistyti gėlę

Žinoma, kad orchidėjos sodinamos permatomuose vazonuose, pro kuriuos matyti augalo šaknys. Tai parodo, kada laikas laistyti. Tačiau jei abejojate, galite vadovautis taisykle, kad orchidėją reikia laistyti kartą per savaitę.

Atkreipkite dėmesį, kad šaknys turėtų pasidaryti pilkos, tačiau neleiskite joms sudžiūti. Po laistymo šaknys taps žalios.

Tinkamas laistymo būdas

Augalą laistykite panardindami.

  1. Į atskirą vazą ar skardinę įpilkite pasenusio kambario temperatūros vandens.
  2. Įmerkite vazą su orchidėja taip, kad ji būtų 1/3 apsemta vandeniu. Palikite augalą kelioms valandoms (2-3 val.). Tada ištraukite ir padėkite į nuolatinę vietą.
  3. Taip laistykite dėl durpių indo, kuris yra beveik visų vazų, kurias perkate iš gėlininkų ar parduotuvėse, viduje.
  4. Augimo sezono metu (aktyvus lapų ar stiebų prasiskleidimas) orchidėjas laistykite trąšomis: 2-3 kartus palaistykite trąšomis, o po to paprastu vandeniu.

Netręškite žydėjimo laikotarpiu, nes žiedai paprasčiausiai nuvysta.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.04.2023 laikas 08:07 Lengva, šilta, nebrangu: geriausias būdas uždengti šiltnamį
Įprasta manyti, kad šiltnamį geriausia dengti polikarbonatu. Tačiau kažkodėl dauguma žmonių kasmet vis dar naudoja plėvelę arba agroplėvelę, o kai kurie pasitiki tik stiklu. Taigi išsiaiškinkime, kuo geriausia dengti šiltnamį ir kurią iš šių medžiagų ir kada reikėtų naudoti....

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 18:27 Dviskiautis Ginkmedis (Ginkgo biloba) Ginkmedžio poveikis
Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba) - tai vasarą žaliuojantis lapuotis medis, užaugantis iki 40 metrų aukščio. Lapai vėduoklės formos, ilgakočiai, šviežiai žalios spalvos. Medžio žievė rudos spalvos ir turi stambias raukšles. Dviskiautis ginkmedis, ginkmedžio nauda, kuo vertingas ginkmedis, ...

Skaityti daugiau

03.08.2022 laikas 07:15 Kada už įsigytą nekokybišką augalą galime prašyti grąžinti pinigus?
Vis dėlto, tik išskirtiniais atvejais galima iš pardavėjo prašyti susigrąžinti pinigus už nekokybiškus sodinukus ar nepilnai suteiktą informaciją apie jų auginimą. Visai neseniai nuskambėjo garsioji „palmių byla“, kai už pajūryje neišgyvenusias palmes pardavėjai buvo teismo įpareigoti ne tik grąžint...

Skaityti daugiau

30.03.2023 laikas 17:32 Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį
Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 19:19 Vilnamedžių (medvilnės sėklų) aliejus
Vilnamedžių aliejuje randama nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau polinesočiųjų ir mažesnė mononesočiųjų riebalų rūgščių dalis), tokoferolio (vitamino E), stabdančio senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui ir dėl kurio šiame aliej...

Skaityti daugiau