Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Saldžius, švelnius ir sultingus abrikosus valgyti yra vienas malonumas. Tačiau ką daryti, jei medis neduoda norimo derliaus.

Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Kaip pagreitinti abrikosų augimą - jūs to nežinojote

Šiam vaismedžiui, kaip ir bet kuriam kitam augalui, labai svarbi dirva. Abrikosai nemėgsta užpelkėjusių, sunkių, skurdžių dirvų su moliu, todėl jų sodinimui geriau rinktis purias ir lengvas dirvas, kuriose gausu organinių medžiagų ir kurių pH yra 7.

Abrikosų augimą galima paspartinti naudojant azoto trąšas, kurios skiedžiamos vandeniu ir sodinant pilamos po šaknimis. Be to, medelius galima tręšti amonio salietra po 100-150 g vienam sodinukui.

Kuo maitinti abrikosą pavasarį - geriausios trąšos

Jauną medelį geriausia tręšti rudenį. Taigi, augalui iki trejų metų geriausia trąša bus paprastas kompostas. Taip pat galima naudoti kalio chloridą arba superfosfatą.

Iki penkerių metų medelį galima tręšti amonio salietros tirpalu - 3 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens arba kalio sulfatu - 2 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens.

Vyresnius medžius taip pat galima tręšti pavasarį. Tinka 30 g superfosfato ir po 20 g amonio salietros arba kalio sulfato.

Atminkite, kad kuo senesnis medis, tuo daugiau maistinių medžiagų jam reikia, todėl trąšų kiekis laikui bėgant didės.

Kaip pagreitinti abrikosų derėjimą - svarbus niuansas

Abrikosų šėrimas, žinoma, labai svarbus, tačiau dažnai pamirštamas svarbus niuansas, į kurį neatsižvelgus medis neduos puikaus derliaus - apdulkinimas. Būtent netinkamas apdulkinimas dažnai stovi tarp jūsų ir mėgstamų vaisių.

Norėdami išspręsti šią problemą, turite į sodą pritraukti vabzdžių, padedančių apdulkinti žiedus, - bičių arba kamanių. Dažnai, norint jas privilioti į sklypą, tarp medžių sodinamos nektarą nešančios gėlės, kurios žydės tuo pačiu metu kaip ir abrikosai.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-08-25 laikas 08:05 Rugpjūčio antra pusė – česnakų dorojimo laikas
Mažai rasime žmonių, kas nemėgtų česnakų, bet kuri šeimininkė be jų praktiškai neapsieina. Kokiomis savybėmis pasižymi česnakas, gal neverta varginti skaitytojų – puslapio neužtektų.

Skaityti daugiau

2023-04-03 laikas 07:22 Prasideda smidrų sezonas: kuo naudinga ši nekaloringa daržovė?
Smidrai – daržovė turinti eilę mineralų bei vitaminų, priskiriami prie sveikatai palankiausių daržovių sąrašo, todėl prasidėjus pavasario sezonui jais rekomenduojama paįvairinti valgiaraštį.

Skaityti daugiau

2020-09-06 laikas 09:27 Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?
Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Skaityti daugiau

2023-06-21 laikas 09:57 Kaip galima padidinti pomidorų derlių?
Daržovių priežiūra yra pagrindinė užduotis, turinti įtakos augalų augimui. Pomidorams reikia ypatingų sąlygų, ir tai nėra tik laistymas ar tręšimas. Šiame straipsnyje jums norime patarti, kaip sumažinus pomidorų augimo greitį galima padidinti jų derlių....

Skaityti daugiau

2021-02-25 laikas 11:19 Vyšnios: Tikras Malonumas Gomuriui
Pirmasis vyšnių tyrėjas ir platintojas Lietuvoje Albinas Urbonas prisiminimuose rašė:  „Kol vyšnias valgiau, tol žmogus buvau, o kai jų netekau, tai ir suskurdau.“ Matyt, teisus buvo: nors ir sunkiai, mat reiklios nuo Žagarės krašto vyšnios pradėjo plisti po visą šalį....

Skaityti daugiau