Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Saldžius, švelnius ir sultingus abrikosus valgyti yra vienas malonumas. Tačiau ką daryti, jei medis neduoda norimo derliaus.

Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Kaip pagreitinti abrikosų augimą - jūs to nežinojote

Šiam vaismedžiui, kaip ir bet kuriam kitam augalui, labai svarbi dirva. Abrikosai nemėgsta užpelkėjusių, sunkių, skurdžių dirvų su moliu, todėl jų sodinimui geriau rinktis purias ir lengvas dirvas, kuriose gausu organinių medžiagų ir kurių pH yra 7.

Abrikosų augimą galima paspartinti naudojant azoto trąšas, kurios skiedžiamos vandeniu ir sodinant pilamos po šaknimis. Be to, medelius galima tręšti amonio salietra po 100-150 g vienam sodinukui.

Kuo maitinti abrikosą pavasarį - geriausios trąšos

Jauną medelį geriausia tręšti rudenį. Taigi, augalui iki trejų metų geriausia trąša bus paprastas kompostas. Taip pat galima naudoti kalio chloridą arba superfosfatą.

Iki penkerių metų medelį galima tręšti amonio salietros tirpalu - 3 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens arba kalio sulfatu - 2 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens.

Vyresnius medžius taip pat galima tręšti pavasarį. Tinka 30 g superfosfato ir po 20 g amonio salietros arba kalio sulfato.

Atminkite, kad kuo senesnis medis, tuo daugiau maistinių medžiagų jam reikia, todėl trąšų kiekis laikui bėgant didės.

Kaip pagreitinti abrikosų derėjimą - svarbus niuansas

Abrikosų šėrimas, žinoma, labai svarbus, tačiau dažnai pamirštamas svarbus niuansas, į kurį neatsižvelgus medis neduos puikaus derliaus - apdulkinimas. Būtent netinkamas apdulkinimas dažnai stovi tarp jūsų ir mėgstamų vaisių.

Norėdami išspręsti šią problemą, turite į sodą pritraukti vabzdžių, padedančių apdulkinti žiedus, - bičių arba kamanių. Dažnai, norint jas privilioti į sklypą, tarp medžių sodinamos nektarą nešančios gėlės, kurios žydės tuo pačiu metu kaip ir abrikosai.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2024-11-23 laikas 13:19 Pirmasis sodas: kaip pasirinkti gėles pradedantiesiems
Pradėti savo sodą – tai ne tik smagus, bet ir kūrybingas užsiėmimas. Pirmasis sodas gali tapti ne tik dekoratyvia erdve, bet ir vieta, kurioje galėsite išmokti sodininkystės pagrindų. Tinkamų gėlių pasirinkimas ir jų priežiūra padės jums sukurti žydinčią oazę, kurioje galėsite atsipalaiduoti ir mėga...

Skaityti daugiau

2020-05-28 laikas 11:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau

2022-10-11 laikas 07:44 Kopūstai – neatsiejami nuo sezoninės mitybos
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu....

Skaityti daugiau

2020-08-07 laikas 19:08 Rausvažiedė Ežiuolė (Echinacea purpurea) Ežiuolės Nauda

Rausvažiedė ežiuolė – (lot. Echinacea purpurea) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 1 metro aukščio. Turi 1 arba kelis stiebus, kurių viršūnėje žiedynas graižas.Žiedai purpurinės spalvos. Lapai lancetiški, lygiakraščiai, šiurkščiai plaukuoti.

...

Skaityti daugiau

2020-07-01 laikas 18:21 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Skėstalapė Grindelija?

Grindelija žydi nuo liepos iki spalio mėnesio. Auga pakelėse, pagrioviuose. Gydymo tikslais naudojami stiebai, lapai, žiedai ir šaknys. Antžeminės augalo dalys renkamos žydėjimo periodu, šaknys -pavasarį arba rudenį. Augalas pasižymi antibakteriniu aktyvumu.

...

Skaityti daugiau