Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

  • 30.03.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 163 Peržiūros
  • Aptarti

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Saldžius, švelnius ir sultingus abrikosus valgyti yra vienas malonumas. Tačiau ką daryti, jei medis neduoda norimo derliaus.

Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Kaip pagreitinti abrikosų augimą - jūs to nežinojote

Šiam vaismedžiui, kaip ir bet kuriam kitam augalui, labai svarbi dirva. Abrikosai nemėgsta užpelkėjusių, sunkių, skurdžių dirvų su moliu, todėl jų sodinimui geriau rinktis purias ir lengvas dirvas, kuriose gausu organinių medžiagų ir kurių pH yra 7.

Abrikosų augimą galima paspartinti naudojant azoto trąšas, kurios skiedžiamos vandeniu ir sodinant pilamos po šaknimis. Be to, medelius galima tręšti amonio salietra po 100-150 g vienam sodinukui.

Kuo maitinti abrikosą pavasarį - geriausios trąšos

Jauną medelį geriausia tręšti rudenį. Taigi, augalui iki trejų metų geriausia trąša bus paprastas kompostas. Taip pat galima naudoti kalio chloridą arba superfosfatą.

Iki penkerių metų medelį galima tręšti amonio salietros tirpalu - 3 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens arba kalio sulfatu - 2 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens.

Vyresnius medžius taip pat galima tręšti pavasarį. Tinka 30 g superfosfato ir po 20 g amonio salietros arba kalio sulfato.

Atminkite, kad kuo senesnis medis, tuo daugiau maistinių medžiagų jam reikia, todėl trąšų kiekis laikui bėgant didės.

Kaip pagreitinti abrikosų derėjimą - svarbus niuansas

Abrikosų šėrimas, žinoma, labai svarbus, tačiau dažnai pamirštamas svarbus niuansas, į kurį neatsižvelgus medis neduos puikaus derliaus - apdulkinimas. Būtent netinkamas apdulkinimas dažnai stovi tarp jūsų ir mėgstamų vaisių.

Norėdami išspręsti šią problemą, turite į sodą pritraukti vabzdžių, padedančių apdulkinti žiedus, - bičių arba kamanių. Dažnai, norint jas privilioti į sklypą, tarp medžių sodinamos nektarą nešančios gėlės, kurios žydės tuo pačiu metu kaip ir abrikosai.

paranormal.lt


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.07.2022 laikas 08:02 Vitaminų šaltinis – agrastai
Agrastuose gausu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, juos galima įvairiai panaudoti virtuvėje. Agrastuose gausu vitaminų C, B1, E, P, fosforo ir kitų organizmui naudingų medžiagų, be to, nedaug kalorijų – 100 g vos 44....

Skaityti daugiau

07.07.2022 laikas 08:42 Kad paprikos derėtų gausiau
Paprikos – jau ne egzotika. Norinčiųjų auginti ir jomis gardžiuotis vis daugiau. Eksperimentuodami jau supratome, kad geriausiai Lietuvoje jos auga šiltnamyje. Šių daržovių produktyvumas priklauso ir nuo mūsų žinių bei pastangų....

Skaityti daugiau

05.03.2019 laikas 10:18 Avokadų aliejus
Avokadų aliejuje ypač gausu mononesočiųjų riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemą, galinčių padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Aliejuje taip pat nemažai vitamino E, Šis aliejus pasižymi ypač aukšta smilkimo temperatūra (nerafinuotas smilksta prie 249, o rafi...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 13:07 Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

...

Skaityti daugiau

05.04.2021 laikas 09:22 Šermukšnis Sodyboje: Gražus Ir Naudingas
Saldžiavaisiai šermukšniai brandina vitaminingas uogas, labai naudingas sveikatai, ir džiugina akį savo dekoratyvumu. Bet kuris šermukšnis taps gražiausiu perliuku, puošiančiu aplinką nuo pavasario iki pirmų žiemos dienų....

Skaityti daugiau