Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Auginimas kaip ant mielių: protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse

protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse

Apie laistymą pagalvokite iš anksto.

Dabar metas pradėti aktyviai dirbti savo darže, kad iš anksto į dirvą būtų įleisti daigai ir bulvės bei tręšiama. Kad augalai gerai augtų ir galiausiai užaugintų gausų ir sveiką derlių, patyrę daržininkai naudoja įvairias priemones, skatinančias dirvožemio sąlygas ir augalų augimą, įskaitant specialias aukštas lysves.

Naudingų patarimų apie šių lysvių darbų kompleksą ekspertai pateikia "Telegram" kanale "Sodyba. Sodas ir daržas".

Ką daryti, kad jūsų aukštose lysvėse būtų gausus derlius

  • Pirmiausia reikėtų vengti dirvos trypimo ir rekomenduojama kuo mažiau vaikščioti po žemę, kurią ketinate skirti aukštoms lysvėms.
  • Pastatykite specialią užtvarą nuo piktžolių. Tam gali tikti, pavyzdžiui, sena kiliminė danga, kurią reikėtų padėti lysvės apačioje.
  • Apie laistymą reikėtų pagalvoti iš anksto. Patyrę daržininkai geriausiu pasirinkimu vadina lašelinį laistymą, kurį reikėtų įrengti prieš sodinant augalus.
  • Aukštas lysves po pasodinimo reikėtų mulčiuoti šienu ar kitu mulčiu (pavyzdžiui, šiaudais, medžio drožlėmis ar pjuvenomis, pušų spygliais, popieriumi, plėvele ir t. t.).
  • Dirvą tręškite kompostu ir paprastai tai darykite pavasarį ir rudenį.
  • Patartina dirvą aeruoti įbedus šakę į dirvą ir švelniai ją supurenant įvairiomis kryptimis.
  • Baigus nuimti derlių iš "aukšto" daržo, rekomenduojama pasėti sideratus (garstyčias, žieminius rugius ir kt.).
  • Naudokite tunelių dangčius, kad vegetacijos sezonas būtų ankstyvesnis ir apsaugotumėte nuo sugrįžtančių šaltų orų.
  • Daržininkams primygtinai rekomenduojama taikyti sėjomainą, kad padidėtų derlius ir sumažėtų augalų ligų.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.03.2019 laikas 08:04 Nerafinuotas ispaninių šalavijų (chia) sėklų aliejus
Ispaninių šalavijų arba chia sėklų aliejuje itin gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3, B grupės vitaminų, mineralų, antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų, kurių dėka šis aliejus pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis, giliai drėkina, maitina ir jaunina, stangrina odą, lygina smulk...

Skaityti daugiau

26.10.2023 laikas 18:47 Bruknės, ką reiktų žinoti apie jas
Ruduo – bruknių rinkimo metas. Šiaures ir Vidurio Europos žmonės seniai neįsivaizduoja savo stalo be šių rūgštokų tvirtų uogų ir iš jų pagamintų skanėstų, pavyzdžiui, bruknių uogienės su kriaušėmis, kuria lietuviai nuo seno gardina paukštienos patiekalus....

Skaityti daugiau

15.03.2024 laikas 16:57 Galinga vaistų karalienė kurpeles (aconitum)

Apie kurpeles (aconitum) nuo seno sklando daugybė legendų ir pasakojimų, Lotyniškas pavadinimas kilęs iš graikiškų žodžių “žmogžudystė” ir “ietis” Senovės Graikijoje buvo tikima, kad kurpelės išaugo iš nuodingų Cerberio seilių.

...

Skaityti daugiau

11.03.2020 laikas 07:34 Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių d...

Skaityti daugiau

05.06.2020 laikas 11:54 Smiltyninis šlamutis (Helichrysum arenarium) ir Šlamučio nauda
Smiltyninis šlamutis (lot. Helichrysum arenarium) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 30-50 cm aukščio. Stiebas stačias, viršutinėje dalyje nežymiai išsišakojęs, padengtas pilkais pūkais. Lapai pražanginiai, apatiniai – atvirkščiai kiaušiniški, viršutiniai – lancetiški ar linijiški....

Skaityti daugiau