Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių: patyrusio sodininko paslaptis

Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių

Tinkamam daigų sodinimui ir laistymui iš pradžių reikia skirti ypatingą dėmesį.

Gerą agurkų derlių galima užauginti tik tinkamai prižiūrint. Svarbu nepraleisti nė vieno vystymosi etapo. Tinkamas daigų sodinimas ir laistymas ypač svarbus pradžioje.

Apie tai, kuo laistyti agurkus, kad jie gerai augtų ir vystytųsi, papasakota You Tube kanale "Namas ir prisadibna dilyanka.

Ką dėti į duobutę sodinant daigus

Prieš sodinimą dirvą reikėtų patręšti humusu. Lysves geriau daryti 95 cm atstumu, o tarp krūmų palikti 70 cm.

"Tai kaip tik toks atstumas, kai yra gera ventiliacija. Priešingu atveju, jei bus storesni sodinukai, prikibs ligos", - aiškina sodininkas.

Prieš sodinant daigus į lysves, reikia gerai palaistyti šiltu vandeniu, o tada į duobutes įberti svogūnų lukštų ir 1 valgomąjį šaukštą pelenų.

"To reikia, kad dirva būtų prisotinta. Pelenuose yra daugiau kaip 20 proc. kalio ir beveik visa Mendelejevo lentelė. Jei dirva prisotinta kalio, augalai gerai priešinasi ligoms ir visiems temperatūros svyravimams", - aiškina sodininkas.

Agurkų svogūnėliuose taip pat gausu makro- ir mikroelementų, o svarbiausia - jie padeda kovoti su kenkėjais.

Kuo laistyti agurkus

Po 7-10 dienų, kai agurkai gerai įsišaknija, jau galite juos laistyti specialiu tirpalu.

Tam reikia 10 litrų kibirą iki pusės pripildyti dilgėlėmis, užpilti vandeniu ir palikti, kad pradėtų rūgti. Taip pat reikėtų praskiesti vištų mėšlą. Pripildykite juo 10 litrų kibirą iki 1/3, o likusią dalį užpilkite vandeniu ir taip pat palikite fermentuotis.

"Tada 10 litrų vandens paimkite pusę litro žalių dilgėlių antpilo ir tiek pat vištienos mėšlo antpilo. Viską sumaišykite ir laistykite agurkus - po pusę litro po kiekvienu krūmu. Tai tik agurkų priežiūros pradžia, laukia ir daugiau sunkių darbų", - sako šeimininkė.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 17:37 Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį
Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų....

Skaityti daugiau

17.05.2020 laikas 19:55 Gydomosios Kiaulpienių Šaknys
Dosnusis ruduo džiugina daržovių ir vaisių gausa. Lepindami savo skrandžius daug rečiau pagalvojame apie sveikatą bei grožį. Prisiminkime kai kurias daržininkų nelabai mėgstamas, bet naudingas šakneles, kurių pasikasti dabar pats metas....

Skaityti daugiau

02.05.2021 laikas 13:20 Apie agurkų naudą
Agurkai visai pelnytai vadinami žmogaus organizmo sanitarais, nors daug kas juos laiko kone grynu vandeniu. Agurkuose iš tikrųjų yra 97 % lengvai įsisavinamo vandens, bet jame ištirpę organizmui reikalingi mikroelementai. Agurkai, Žmogaus, Organizmo, Sanitarais, Grynu, Vandeniu, Agurkuose, 97, Leng...

Skaityti daugiau

13.05.2021 laikas 06:05 Pagrindinės pomidorų sodinimo klaidos
Kiekvienas daržininkas nori kuo anksčiau paragauti pirmųjų pomidorų. Sakoma, kad rūpestingi šeimininkai sėja juos jau vasario pradžioje, o nerūpestingi – tik kovo viduryje. Tačiau tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu laiku....

Skaityti daugiau

17.12.2020 laikas 15:49 Kvapieji bazilikai (Ocinum basillicum) liaudies medicinoje
Žiemą lauke vaistinių augalų nerasite, tačiau kai kuriuos jų galima auginti ant palangių. Vaistiniams augalams nereikia daug vietos: jie puikiai auga vazonuose, įvairių dydžių ir formų dėžutėse. Svarbiausia, kad talpose pakaktų vietos vystytis vaistinių ir prieskoninių augalų šaknims. Ocinum basilli...

Skaityti daugiau