Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Spalio » 27

Antivirusinis vaistas gali sutrumpinti COVID-19 sukeltą skonio ir kvapo praradimą

Antivirusinis vaistas gali sutrumpinti COVID-19 sukeltą skonio ir kvap

Nauji duomenys rodo, kad mokslininkai nustatė, jog vaistas, pirmą kartą sukurtas COVID-19 gydyti, taip pat gali sutrumpinti laiką, per kurį išnyksta du įprasti ligos simptomai: skonio ir kvapo praradimas.

Balandžio mėn. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) suteikė geriamajam antivirusiniam vaistui ensitrelivirui / ensitrelvir (prekinis pavadinimas Xocova) greitąjį paskyrimą, kad jį būtų galima tirti kaip galimą COVID-19 gydymo būdą. Netrukus po to žurnale "Clinical Infectious Diseases" paskelbti atsitiktinių imčių klinikinių tyrimų rezultatai parodė, kad ensitreviras yra saugus, veiksmingas ir sėkmingai slopina viruso replikaciją pacientams, sergantiems lengva ar vidutinio sunkumo COVID-19, rašo planet-today.com.

Dabar ensitrelviras tampa vis populiaresnis kaip galimas sprendimas COVID-19 simptomų - skonio ir kvapo praradimo - problemoms, kurios gali išlikti iki metų po ūmios infekcijos išnykimo, spręsti. Daugiafunkcinis vaisto panaudojimas grindžiamas vaisto bendraautorės, farmacijos milžinės "Shionogi Inc.", Jungtinių Valstijų bendrovės "Shionogi & Co. Ltd.", įsikūrusios Osakoje, Japonijoje.

Ensitrelvir gerina skonio ir kvapo simptomus

Stendiniame pranešime "Shionogi" pristatė duomenis, rodančius, kad pacientams, kuriems ensitrelviras buvo skirtas per tris dienas nuo simptomų atsiradimo, vaistas gali būti naudingas, nes užkerta kelią skonio ir uoslės praradimui arba sumažina jų praradimą. Mokslininkai taip pat pristatė savo 2/3 fazės klinikinio tyrimo rezultatų analizę, iš kurios matyti, kad "žymiai mažesnė dalis pacientų, kuriems 7-ąją dieną buvo skonio ar kvapo sutrikimų, buvo gydomi 125 [miligramais] ensitreviro, palyginti su placebu", rašoma pranešime spaudai.

"Kaip tyrėjas, įvertinęs ir klinikinius duomenis, ir realią ensitreviro naudojimo patirtį, optimistiškai vertinu jo potencialą tapti svarbia neprognozuojamo COVID-19 valdymo priemone", - pranešime spaudai teigė Fujitos sveikatos universiteto Japonijoje medicinos profesorius daktaras Yohei Doi (Yohei Doi). "Nauji duomenys... suteikia dar vieną priežastį pasitikėti šiuo tiriamuoju preparatu ir jo potencialu tapti reikšminga gydymo galimybe pacientams."

Tyrimo rezultatai buvo pristatyti Bostone spalio 2023 m. vykusiame IDWeek susitikime - kasmetinėje konferencijoje, į kurią susirenka infekcinių ligų specialistai ir epidemiologai iš viso pasaulio.

Ensitrelvir tebėra tiriamasis vaistas, 2022 m. lapkritį gavęs skubų patvirtinimą Japonijoje COVID-19 gydyti. Jis nėra patvirtintas naudoti už Japonijos ribų. Tačiau "Shionogi" vyresnysis viceprezidentas vaistų kūrimo ir reguliavimo mokslo klausimais Takeki Uehara tikisi, kad tai pasikeis.

"Duomenys, kuriuos matome Japonijoje, yra daug žadantys, nes siekiame patenkinti nepatenkintus COVID-19 medicininius poreikius ir užtikrinti, kad ensitrelviras būtų prieinamas visame pasaulyje, kol bus gauti reguliavimo institucijų patvirtinimai", - sakė jis tame pačiame pranešime spaudai.

Skonio ir kvapo praradimas suaugusiems JAV

2023 m. žurnale "Laryngoscope" paskelbtame straipsnyje nurodoma, kad 2021 m. 35,8 mln. suaugusių JAV gyventojų - arba 14 proc. gyventojų - buvo diagnozuota COVID-19. Apskaičiuota, kad iš jų 60,5 proc. nurodė praradę uoslę, o 58,2 proc. nurodė praradę skonį.

Dauguma pacientų (daugiau nei 72 proc.) po užsikrėtimo visiškai atgavo uoslę. Tačiau maždaug 1 iš 4 užsikrėtusiųjų atsigavo tik iš dalies. Maždaug 4 proc. teigė, kad kvapo pojūtis dar nebuvo atsistatęs.

Skonio funkcijos atsistatymas buvo panašus: dauguma (apie 77 proc.) atgavo skonio pojūtį, o 1 iš 5 nurodė, kad skonio pojūtis atsistatė iš dalies. Mažiau nei 3 proc. nurodė, kad nepasveiko.

"Daugumai suaugusiųjų, užsikrėtusių COVID-19, 2021 m. pasireiškė uoslės arba skonio funkcijos sutrikimai, o nemaža populiacijos dalis nurodė, kad artimiausiu metu pojūčiai atsistatė nepilnai arba visai neatsistatė", - rašė 2023 m. straipsnio autoriai. "Mūsų rezultatai naudingi pacientus konsultuojantiems paslaugų teikėjams ir leidžia manyti, kad intervencijos, mažinančios bendrą COVID-19 simptomų naštą, gali užkirsti kelią ilgalaikiams jutimo funkcijos sutrikimams."

Kiti gydymo būdai

Su COVID susijęs uoslės praradimas gali neigiamai paveikti žmones keliais būdais, įskaitant tai, kad smarkiai pakinta bendra žmogaus gyvenimo kokybė ir dėl to žmogus prastai maitinasi. Psichikos sveikatos problemos, tokios kaip depresija, nerimas ir žema savivertė, taip pat susijusios su skonio ir kvapo praradimu.

Laimei, kvapą galima susigrąžinti taikant kvapų perauklėjimo terapiją (SRT). Gydymo metu pakartotinai veikiami kvapai, siekiant sukelti prisiminimus apie pažįstamus kvapus, pavyzdžiui, gėlių, vaisių, prieskonių ir eterinių aliejų.

Ausų, nosies ir gerklės sveikatos (ENT) organizacija, kuriai priklauso Amerikos otolaringologijos, galvos ir kaklo chirurgijos akademija (American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery), rekomenduoja pacientams vieną ar du kartus per dieną bent 10-20 sekundžių uostyti atskirus kvapus. Keturi geriausi kvapai yra rožės, citrinos, gvazdikėlių ir eukalipto. Visiškai susikoncentruoti į užduotį yra labai svarbu, kad būtų skatinamas kiekvieno kvapo prisiminimas. Po to reikėtų keletą kartų giliai įkvėpti ir tik tada pereiti prie kito kvapo. Šį pratimą atlikite bent tris mėnesius.

Taip pat galima atkurti skonį. Teksaso universiteto Medicinos mokslų daktaro Andersono centro specialistai rekomenduoja šiuos veiksmus:

  • Į savo mitybą įtraukti citriną, nes rūgštus skonis skatina seilių ir skonio receptorių veiklą.
  • Įtraukite saldžius, sūrius, aštrius ir rūgščius maisto produktus, pavyzdžiui, marinuotus agurkus, alyvuoges, aštrius padažus ir įvairius salotų padažus.
  • Žaiskite su maisto produktais, kurie suteikia tekstūros, pavyzdžiui, obuoliais, salierais ar lipniu žemės riešutų sviestu.
  • Keiskite karštą ir šaltą maistą.
Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/10/antiviral-drug-may-shorten-covid-19.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.08.2019 laikas 19:39 Receptai – Patiekalai Vyniotinis „Napoleonas“. Skanesnio ir greitesnio nieko nebandžiau

Labai patariu pasigaminti! Pabandykite pasigaminti tortą „Napoleonas“ – nepasigailėsite! Šis skanus pyragas susideda tik iš 3 ingredientų. Skanus, švelnus ir tiesiog tirpsta burnoje.

Skaityti daugiau

17.01.2018 laikas 14:12 Receptai – Patiekalai Medaus ir kiaušinių kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: riebios veido odos. Ingredientai: Baltymai, Medus, Migdolų arba persikų aliejus, Permalti avižiniai dribsniai.

Skaityti daugiau

18.11.2019 laikas 20:14 Receptai – Patiekalai Skanumėlis iš paprastų kopūstų per 15 minučių. Kopūstų lapai tešloje
Valgyčiau kiekvieną dieną! Nesitikėjau, kad taip paprasta pasigaminti šiuos kopūstų blynelius. O, kaip atrodo, taip ir norisi išbandyti. Labai lengva pasigaminti ir suvalgomi akimirksniu.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
06.05.2024 laikas 14:29 Kaip atsikratyti amarų ant augalų: veiksminga liaudiška priemonė
Lapiniai amarai greitai susilpnina jaunus augalus, čiulpdami jų sultis ir išskirdami nuodus, todėl lapai susisuka, deformuojasi ir žūsta. Lapiniai amarai yra maži žali (juodi, oranžiniai, pilki) vabaliukai, kurie čiulpia sultis iš minkštųjų augalo da...

Skaityti daugiau

06.05.2024 laikas 13:41 Kodėl vyrams reikia akių? Kad žiūrėtų į gražias moteris!
Šiandien stebėjau tokį vaizdą: kieme ant suoliuko sėdėjo maždaug 12-13 metų berniukas. Tą akimirką priešais jį praėjo trys maždaug tokio pat amžiaus mergaitės. Dvi iš jų buvo vidutiniškai atrodančios moksleivės, o trečioji - tokio pat amžiaus, bet la...

Skaityti daugiau

06.05.2024 laikas 12:26 Trys dažniausiai pasitaikančios frazės, dėl kurių atrodote silpnas ir nesaugus
Kaip nurodo komunikacijos ekspertai, pokalbyje svarbiausia būti tvirtam, bet ne pernelyg agresyviam. Tačiau yra frazių, kuriomis pasieksite priešingą tikslą, nes dėl jų jūsų pašnekovas gali pamanyti, kad esate nekalbus ir neužtikrintas, nors iš tiesų...

Skaityti daugiau