Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Gegužės » 6

Kaip atsikratyti amarų ant augalų: veiksminga liaudiška priemonė

Kaip atsikratyti amarų ant augalų: veiksminga liaudiška priemonė

Lapiniai amarai greitai susilpnina jaunus augalus, čiulpdami jų sultis ir išskirdami nuodus, todėl lapai susisuka, deformuojasi ir žūsta.

Lapiniai amarai yra maži žali (juodi, oranžiniai, pilki) vabaliukai, kurie čiulpia sultis iš minkštųjų augalo dalių, dažniausiai iš jaunų ūglių ir žiedpumpurių.

Ką reikia žinoti apie amarus?

Lapiniai amarai greitai susilpnina jaunus augalus, iščiulpia jų ląstelių sultis ir išskiria nuodus, todėl lapai susisuka, deformuojasi ir žūsta. Dėl to ūgliai nustoja augti, o viršūnės išlinksta. Amarų išskyros, nors ir saldžios, užteršia lapus ir sutrikdo normalų augalų funkcionavimą.

Be to, amarų seilės gali pernešti augalams kenksmingus virusus, kurie gali jiems smarkiai pakenkti, ypač soduose ar profesionaliuose rožynuose. Kai amarų kolonijos pernelyg padidėja, lapai ir jauni ūgliai išdžiūsta ir žūsta. Amarai labiau kenkia jauniems vaismedžių sodinukams.

Kovoti su amarais labai sunku dėl jų greito ir nuolatinio dauginimosi. Todėl svarbu laiku imtis kovos priemonių, kad būtų išvengta derliaus nuostolių.

Kaip atsikratyti amarų

Kiekvienas daukantas gali pasiruošti česnakų aliejaus, kuris pasirodo esąs labai veiksmingas. Šioje prieskoninėje daržovėje yra sieros, kuri veikia kaip priešgrybelinė ir antibakterinė priemonė, taip pat yra daugelio kenkėjų, įskaitant amarus, nuodai.

Būtini ingredientai:

  • Reikės 3-4 česnako skiltelių;
  • 2 arbatiniai šaukšteliai augalinio aliejaus;
  • 1 arbatinis šaukštelis indų ploviklio;
  • 0,5 litro kambario temperatūros vandens;
  • marlės arba smulkus sietelis.

Kaip pasigaminti:

Česnako skiltelės susmulkinamos ir sumaišomos su augaliniu aliejumi. Ingredientai kruopščiai sumaišomi ir paliekami parai, kad prisitrauktų.

Tuomet gauta masė perkošiama ir praskiedžiama vandeniu. Gautas mišinys paliekamas infuzuoti 3-4 dienas.
Prieš naudojimą praskiedžiama litru vandens ir įmaišoma indų ploviklio.

Naudojimo būdas:

Česnakų aliejumi purškiami visi krūmai ir medžiai, ant kurių pastebėti amarai. Ypatingas dėmesys skiriamas apatinei lapų plokštelių pusei.

Giminingi augalai

Kovojant su amarais labai naudingi yra giminingi augalai. Dėl fitoncidų, išsiskiriančių lakiųjų aromatinių medžiagų pavidalu, jie atbaido šiuos kenkėjus.

Tokios vaistažolės kaip aksominės, kalendros, svogūnai, česnakai, mėtos, pankoliai, garstyčios, bazilikai, dalmatinės ramunėlės, piretras ir levandos pasižymi ryškiu aromatu ir padeda atbaidyti amarus.

Šiuos augalus rekomenduojama sodinti netoli augalų, kuriuos reikia apsaugoti, pavyzdžiui, lysvių pakraščiuose, tarp eilių arba nedidelėmis grupėmis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

18.09.2018 laikas 07:38 Receptai Liaudiški patarimai išsiplėtusių venų gydymui
Išsiplėtusios venos liaudies medicinoje, išsiplėtusios venos, venos, venų gydymas, receptas venoms, vaistažolės venoms, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis va...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau