Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Vasario » 26

Panaikinkite pelėsį vazone: štai ką reikia daryti

Panaikinkite pelėsį vazone: patarimas, kaip padaryti

Pelėsis kambarinių augalų dirvoje – didelis kambarinių augalų mėgėjų nusivylimas. Nors pelėsis kambarinių augalų dirvoje nėra kenksmingas augalams, jis gali rodyti, kad augalai prižiūrimi netinkamai.

Nors visuotinai žinoma, kad kambariniai augalai reikalauja tam tikros atsakomybės, reguliaraus laistymo ir priežiūros, dauguma nesitikėtų susidurti su neaiškiu kambarinio vazoninio augalo pelėsiu.

Šis baltas arba pilkas pelėsis, išplitęs ant augalo dirvožemio, atrodo negražiai ir atrodo, kad atsirado per vieną naktį. Laimei, nerimauti nereikia, nes pelėsis paprastai nėra toks pavojingas augalui, kaip atrodo, ir, pasak sodininkystės ekspertės Tracey Besemer iš „Rural Sprout“, jo lengva atsikratyti taikant kelias paprastas ir veiksmingas procedūras.

Ji sakė: „Ant augalų dirvos augantis neaiškus baltas pelėsis paprastai yra nekenksmingas saprofitinio grybelio augimas. Saprofitas – tai organizmas, kuris maisto medžiagų gauna iš pūvančių organinių medžiagų.

„Saprofitinio grybo atsiradimas ant jūsų dirvožemio yra visiškai natūralus. Tačiau, kadangi jis remiasi pūvančiomis medžiagomis, tai gali būti ženklas, kad jūsų augalui kažkas negerai.“

Viena iš pelyjančių augalų priežasčių – drėgmė

Viena iš baltojo pelėsio priežasčių – drėgmė, kurią gali sukelti tiek permirkęs dirvožemis, tiek drėgnas oras, rašo express.co.uk.

Kitas pelėsio augimą skatinantis veiksnys – prastas apšvietimas. Visiems augalams būdingi tam tikri saulės poreikiai. Jei jie negauna pakankamai saulės, kenčia ne tik augalas, bet ir dirva neišdžiūsta.

Tracey sakė: „Drėgnas dirvožemis, kuriame nėra daug šviesos, sudaro puikias sąlygas baltajam pelėsiui augti“.

Prieš naudojant priemones, skirtas pelėsiui iš kambarinių augalų pašalinti, ekspertė patarė namų ūkiams pirmiausia ištaisyti aplinkos veiksnius, dėl kurių pelėsis apskritai atsirado.

Pašalinkite pelėsį iš kambarinių augalų šiomis priemonėmis:

Valgomoji soda

Kad pelėsis ir grybelis nesiveistų, dirvožemiui kartais reikia ištiesti pagalbos ranką. Gyvenantiems šaltame ar drėgname klimate gali būti sunku, tačiau jie gali palengvinti problemą tiesiog į dirvožemį įmaišydami natūralaus preparato nuo grybelio.

Valgomoji soda yra natūralūs milteliai, kurie paprastai naudojami kepiniams. Tačiau ji taip pat yra priešgrybelinė priemonė, kuri puikiai padeda atsikratyti baltosios medžiagos kambarinių augalų dirvožemyje.

Tracy pasiūlė naudoti valgomąją sodą baltajam pelėsiui „nužudyti“. Ji sakė: „Sumaišykite du arbatinius šaukštelius valgomosios sodos su vienu litru vandens ir pasigaminkite purškalą, kuris veiksmingai sunaikins grybelį.

„Aukštas valgomosios sodos pH lygis sunaikins baltąjį pelėsį ant kambarinio augalo“. Ji nekenkia augalui ir yra saugi naudoti pagal poreikį.

Dauguma namų ūkių virtuvės spintelėse turi valgomosios sodos, tačiau tie, kurie jos neturi, gali pigiai nusipirkti vietiniuose prekybos centruose. Tesco parduotuvėse ji kainuoja 59 pensus, Asda – 65 pensus, Waitrose – 1 svarą sterlingų.

Cinamonas

Kitas natūralus priešgrybelinis ingredientas, kuriuo kambarinių augalų savininkai gali atsikratyti pelėsio, yra cinamonas.

Tracey nurodė: „Ant dirvos paviršiaus pabarstykite nedidelį sluoksnį cinamono. Cinamaldehidas, cheminis cinamono junginys, yra natūralus priešgrybelinis preparatas.

„Cinamono naudojimas yra puikus, visiškai natūralus būdas pasirūpinti problema nenaudojant cheminių medžiagų.“

Persodinkite augalą

Ekspertas teigė, kad vienas „paprasčiausių būdų“ kovoti su baltuoju pelėsiu – tiesiog persodinti augalą į naują vazono žemę.

„Tačiau nepamirškite, kad pelėsį sukėlę organizmai tikriausiai yra ir naujame vazono dirvožemyje, ir jei nesirūpinsite aplinkosauginėmis problemomis, kada nors vėl susidursite su pelėsiu.“

Norėdami persodinti kambarinį augalą, išimkite jį iš vazono, išvalykite indą (sodininkai netgi gali jį šiek tiek apipurkšti fungicidais) ir pripildykite indą šviežios sterilios žemės.

Arba 10 minučių pamirkykite indą devynių dalių vandens ir vienos dalies skysto baliklio mišinyje, kad visiškai sunaikintumėte pelėsio sporų likučius. Po to indą paprasčiausiai išplaukite vandeniu ir įprastu skalbimo skysčiu.

Kaip ir beveik visų kambarinių augalų ligų atveju, geriausias būdas jas išgydyti – visiškai užkirsti joms kelią, o tai galima padaryti tinkamai jas prižiūrint.

Tinkama priežiūra apima tinkamą kambarinių augalų laistymą, švarų dirvožemio galą ir gerą oro cirkuliaciją.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.07.2019 laikas 18:39 Receptai Tinginys su graikiniais riešutais

Gaminame. Tinginys su graikiniais riešutais. Į puodą beriame cukrų, kakavą, pilame pieną ir maišant užkaitiname. Nukeliame nuo ugnies ir dedame sviestą, išmaišome. Jeigu sviestas neišsilydė, dar truputėlį pakaitiname, bet neužv...

Skaityti daugiau

09.11.2017 laikas 10:33 Receptai Prakaitavimui arbata (čiobrelis, liepžiedžiai, ramunėlė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: čiobrelis, liepos žiedai, ramunėlės žiedai.

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 20:06 Receptai Nuostabus pyragas su sūriu, kurį galima kepti kiekvieną dieną

Pasigaminkime skanų pyragą su sūriu. Receptas labai paprastas. Vaikai, šį pyragą mėgsta labiausiai!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau