Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Kovo » 17

10 augalų, kurių negalima sodinti šalia pomidorų: prarasite derlių

10 augalų, kurių negalima sodinti šalia pomidorų: prarasite derlių

Sužinokite, ką galima sodinti šalia pomidorų ir kokių augalų reikėtų griežtai vengti.

Derliaus kokybė ir kiekis priklauso nuo to, kaip organizuosite lysves savo sklype. Pomidorai nėra pati išrankiausia kultūra, tačiau turite tinkamai spręsti kaimynystės klausimą. Pirma, kad augalai neapsikeistų ligomis, antra, kad jie vienas kito nespaustų, rašo UNIAN.

Ar galima auginti paprikas šalia pomidorų atvirame grunte

Jei ką ir galima sodinti šalia pomidorų atvirame grunte, tai paprikas, tačiau tik tuo atveju, jei abiem kultūroms galima suteikti kokybišką apsaugą nuo ligų ir vabzdžių. Faktas tas, kad ir paprikos, ir pomidorai priklauso nakvišinių šeimos augalams, o tai reiškia, kad juos kamuoja tos pačios problemos.

Teigiama pusė - pomidorų ir paprikų reikalavimai oro temperatūrai ir drėgmės lygiui yra vienodi, galite naudoti bendrą grotele parišimui. Be to, pomidorai puikiai atbaido amarus, kurie labai dažnai savo gyvenamąją vietą pasirenka paprikas. Be to, pomidorai puikiai atbaido amarus, kurie labai dažnai savo gyvenamąją vietą pasirenka paprikas.

Ar galima braškes sodinti šalia pomidorų atvirame grunte?

Patyrę daržininkai žino, kad sodinti braškes šalia pomidorų yra įdomi idėja, dėl kurios bus galima gauti iš lysvės ir uogų, ir daržovių. Pagrindinė taisyklė - nederinti su braškėmis aukštaūgės pomidorų veislės, kitaip ji atims iš uogų visą saulės šviesą.

Ta pati taisyklė galioja serbentams ir agrastams - darni kaimynystė lems tai, kad uogakrūmių neterorizuos ugniaplaukiai ir pjūkleliai (pavojingi kenkėjai).

Ką galima sodinti šalia pomidorų ir ko geriau vengti

Jei atsižvelgsite į visą augalų asortimentą, galėsite apskaičiuoti, ką sodinti šalia pomidorų galima ir reikia sodinti, kad derlius būtų geresnis. Tokie augalai yra šie:

 • pupelės ir pupas;
 • petražolės, salierai, svogūnai, šparagai, rūgštynės;
 • čiobreliai, šalavijai, mėtos;
 • kopūstai ir ankstyvieji kopūstai;
 • svogūnai ir česnakai;
 • morkos ir ridikėliai;
 • melionai, moliūgai, arbūzai.

Iš to, ką sodinti prie pomidorų, daržininkai rekomenduoja - Pekino kopūstus, salotas, špinatus, bazilikus ir net paprastus runkelius, burokėlius.

Be "leidžiamų" augalų, verta apsvarstyti, kokios kaimynystės pomidorai nemėgsta - jei nepaisysite patarimų, rizikuojate sulaukti menko derliaus arba visai be jo neapsieiti. Šalia pomidorų niekada negalima sodinti šių augalų: žirnių, žiedinių kopūstų, brokolių, kaliaropių, krapų, pankolių, melisų, bulvių ir kukurūzų.

Ar galima agurkus sodinti šalia pomidorų atvirame grunte

Agurkai šalia pomidorų - ne pati geriausia idėja, nes šioms dviem kultūroms keliami visiškai skirtingi auginimo ir priežiūros reikalavimai, būtent:

 1. pomidorai mėgsta vidutinę temperatūrą ir sausą orą, o agurkai - aukštą temperatūrą ir drėgmę;
 2. pomidorus reikia reguliariai vėdinti, o agurkai miršta nuo skersvėjų;
 3. pomidorams reikalingos trąšos ir pašarai, o agurkai gali apsieiti be jų;
 4. pomidorus reikia laistyti po šaknimis, o agurkus - gausiai iš visų pusių.

Remiantis minėtais niuansais, bus geriau, jei šias dvi kultūras sodinsite skirtingose lysvėse, kad nesudarytumėte augalams konkurencijos, o sau - priežiūros problemų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 07:02 Receptai Mėsa lietuviškai - slaptas lietuvių receptas

Jei norite išbandyti kažką naujo, o jūsų kulinariniai sugebėjimai baigėsi. Yra slaptas lietuviškas receptas, kurio niekas garsiai nesako, bet visi žino! O jei nežinojai, pabandyk nustebinti šiuo paslaptingu receptu savo šeimos ...

Skaityti daugiau

20.11.2019 laikas 15:39 Receptai Paprasti, bet ne prasti naminiai sausainiai
Gaminame. Naminiai sausainiai. Sviestą ir grietinę išimame iš šaldytuvo ir palaikome kambario temperatūroje 2-3 valandas. Orkaitę įjungiame kaisti iki 180 laipsnių. Skardą išklojame kepimo popieriumi.

Skaityti daugiau

19.06.2019 laikas 16:58 Receptai Lietuviškas kugelis
Skanus lietuviško kugelio (plokštainio) receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau