Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Balandžio » 9

Kuo maitinti braškes, kad gautumėte gerą derlių?

Kaip ir kuo maitinti braškes pavasarį prieš žydėjimą?

Uogos bus didelės ir sultingos, jei kelis kartus per sezoną dirvą patręšite tinkamomis trąšomis. Tinka ir parduotuvėje pirktos, ir liaudiškos priemonės.

Bet kokiomis trąšomis geriau tręšti vakare. Prieš laistymą specialiomis priemonėmis dirvą geriau sudrėkinti dieną prieš tai arba prieš 1-2 valandas, o prieš purškimą purkšti neverta. Taip pat reikėtų atidžiai laikytis proporcijų, kad nepakenktumėte augalams ir nesugadintumėte vaisių skonio.

Kaip ir kuo maitinti braškes pavasarį prieš žydėjimą?

Pavasarį tręšti galima nuo kovo iki gegužės, viskas priklauso nuo regiono. Svarbiausia, kad sniegas jau būtų nutirpęs, žemė išdžiūvusi, o šalnų grėsmė praėjusi. Prieš tręšdami pašalinkite nuo krūmų negyvus lapus. Taip pat metas atsikratyti mulčio, jei juo dengėte augalus šaltaisiais mėnesiais. Galiausiai švelniai išpurenkite dirvą tarp krūmų eilių.

Tada galima tręšti. Kad augalai nebūtų pertręšti, pakanka tai padaryti vieną kartą.

Kaip braškes tręšti mineralinėmis trąšomis

Po žiemos, atsinaujinus augimui, augalams ypač reikia azoto. Jis padeda kaupti žaliąją masę, o tai svarbu norint ateityje gauti gerą derlių. Todėl galite vartoti kompleksines trąšas braškėms, kuriose azoto yra daugiau nei kitų elementų.

Iš mineralinių trąšų puikiai tinka:

  • Amonio nitratas. Ištirpinkite valgomąjį šaukštą 10 litrų vandens ir po 500 ml supilkite po kiekvienu krūmu.
  • Karbamidas. Ištirpinkite valgomąjį šaukštą 10 litrų vandens ir išpurkškite po 300 ml po kiekvienu krūmu.

Taip pat galite naudoti kompleksines mineralines arba organomineralines trąšas. Tinka ir universalios (pavyzdžiui, nitroammophoska), ir specialios priemonės braškėms. Tikslią jų sudėtį ir medžiagų santykį galima pamatyti ant pakuotės.

Kaip braškes maitinti organinėmis trąšomis

Braškių krūmams taip pat bus naudingos paukščių išmatos ir braškynai. Vienintelis niuansas - prieš įterpiant į dirvą, tokias priemones reikia gana ilgai palaikyti.

Karvių mėšlas

Į pusę kibiro karvių mėšlo įpilkite 5 litrus vandens. Palikite brinkti 6-7 dienas. Gautą užpilą sumaišykite ir praskieskite vandeniu santykiu 1:25. Įpilkite po pusę litro po kiekvienu krūmu.

Vištų mėšlas

Sumaišykite pusę kibiro kraiko ir 5 litrus vandens. Palikite 6-7 dienas. Užpilą praskieskite vandeniu santykiu 1:10 ir supilkite po 500 ml po krūmu.

Kaip maitinti braškes liaudiškomis priemonėmis

Jų veiksmingumo garantuoti negalima, tačiau daugelis patyrusių sodininkų renkasi būtent improvizuotas priemones.

Mielės

Mielių tirpalą galima pilti pavasario viduryje, kai augalas dar nežydi, bet žemė jau gerai įšilusi. Ir geriau tokį pašarą naudoti kartu su pelenais.

Sumaišykite 12 g sausų arba 25 g šviežiai spaustų mielių ir 2-3 valgomuosius šaukštus cukraus su 3 litrais šilto vandens. Palikite šiltoje, tamsioje vietoje maždaug valandai, kad mielės paviršiuje imtų putoti.

Įpilkite daugiau šilto vandens, kad susidarytų 10 litrų, ir išmaišykite. Po kiekvienu krūmu įpilkite apie 500 ml skysčio.

Medžio pelenai

Šią priemonę galima taikyti įvairiais būdais. Paprasčiausias - lapų. Norėdami tai padaryti, pirmiausia sudrėkinkite krūmus laistytuvu. O po to per sietelį pabarstykite pelenais ir nenuplaukite.

Antrasis būdas - tręšimas nuo šaknų. Tam stiklinę pelenų sumaišykite su kibiru vandens ir po pusę litro supilkite po kiekvienu krūmu.

Geriausia pelenais papildyti azoto trąšas (karvių mėšlą, vištų mėšlą, karbamidą ar amonio salietrą) ir 5-7 dienas po jų.

Jodas

Į 10 litrų kibirą vandens įlašinkite 10 lašų spiritinio jodo tirpalo. Sumaišykite ir iš purkštuvo išpurkškite braškes.

Amoniako spiritas

Ištirpinkite 2-3 valgomuosius šaukštus amoniako 10 litrų vandens. Iš laistytuvo laistykite braškių lysves taip, kad priemonė patektų ant lapų.

Kaip ir kuo maitinti braškes žydėjimo metu

Kai ant krūmų pasirodo maži balti žiedeliai, o uogoms nuvysta, taip pat pravers trąšos. Svarbiausia nepersistengti. Žydėjimo metu pakanka vieną kartą įnešti naudingų medžiagų į žemę.

Kaip braškes tręšti kompleksinėmis trąšomis

Paprasčiausias variantas - kompleksinės trąšos, kurių sudėtyje yra kalio ir fosforo. Galite naudoti universalias priemones arba specialiai braškėms skirtas priemones. Taigi, su užduotimi puikiai susidoros nitrofoska. Tirpalo iš 10 litrų vandens ir 1 valgomojo šaukšto šių trąšų pakanka 1 kvadratiniam metrui palaistyti.

Taip pat tinka kalio nitratas. Arbatinį šaukštelį šios priemonės reikia atskiesti 10 litrų vandens ir po 500 ml supilti po kiekvieną krūmą.

Kaip braškes maitinti organinėmis trąšomis

Žydėjimo tarpsniu taip pat pravers karvių mėšlas ir paukščių mėšlas. Norėdami paruošti užpilą, į kibirą įberkite 2,5 kg trąšų ir iki viršaus pripilkite vandens. Palikite jį 24 valandoms ir tada gerai išmaišykite. Kiekvieną litrą paruošto užpilo atskieskite 20 litrų vandens ir po 500 ml supilkite po kiekvienu krūmu.

Kaip maitinti braškes liaudiškomis priemonėmis

Kai augalams tik pasirodo pumpurai, galite naudoti improvizuotas maitinimo priemones.

Boro rūgštis

Arbatinį šaukštelį (5 g) priemonės praskieskite 10 litrų šilto vandens. Šio kiekio užtenka 1 kvadratiniam metrui augalų palaistyti.

Mielės

Sumaišykite kilogramą šviežių mielių su 5 litrais vandens ir palikite 24 valandoms. Kiekvieną litrą gauto skysčio praskieskite 20 litrų vandens ir po 500 ml supilkite po kiekvienu krūmu.

Medžio pelenai

Augalai gerai įsisavina iš jo gaunamą kalį ir kitus elementus. Tinka bet kokie pelenai, išskyrus ąžuolo, nes jie turi daug taninų.

Likus dienai iki naudojimo, stiklinę pelenų užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite, kad prisitrauktų. Po to praskieskite 10 litrų vandens ir išmaišykite. Laistymui naudokite apie 500 ml kiekvienam krūmui.

Yra ir paprastesnis maitinimo pelenais variantas. Tereikia po kiekvienu braškių krūmu ir po gausaus laistymo užpilti maždaug po saują.

Dilgėlių užpilas

Nuplėškite ir susmulkinkite dilgėles. Pripildykite jais 10 litrų kibirą ir įpilkite karšto vandens, kad visiškai apsemtų žalumynus. Palikite 24 valandoms. Nukoškite užpilą ir kiekvieną litrą praskieskite 10 litrų vandens. Apipurkškite žydinčius krūmus.

Abrikosų žydėjimas pavasarį. Paukščių garsai gydo:

Kaip ir kuo maitinti braškes vaismedžių derėjimo metu

Kai krūmai jau užmezgė vaisius, į dirvą galite įberti šiek tiek trąšų. Tačiau kai kurie patyrę sodininkai šios procedūros mieliau atsisako. Ypač jei jie jau įveisė organinių trąšų žydėjimo metu.

Tačiau lapų trąšos tikrai draudžiamos. Priešingu atveju galite sugadinti nokstančias braškes.

Kaip braškes tręšti organinėmis trąšomis

Šiuo laikotarpiu puikiai tinka organinės trąšos, tačiau nuo "chemijos" geriau susilaikyti.

Kompostas

Kilogramą perpuvusio komposto praskieskite 10 litrų vandens ir po 500 ml supilkite po kiekvienu krūmu.

Gudobelės

Į kibirą įdėkite 2-3 kg karvių mėšlo ir užpilkite jį vandeniu. Palikite jį 3-4 dienoms. Tada sumaišykite santykiu 4 litrai užpiltinės 10 litrų vandens. Įpilkite 500 ml po krūmu.

Vištų mėšlas

Į kibirą įdėkite nuo pusantro iki dviejų kilogramų mėšlo ir užpilkite vandeniu iki viršaus. Palaikykite 3 dienas, tada kiekvieną litrą praskieskite 10 litrų vandens. Po kiekvienu krūmu supilkite ne daugiau kaip 500 ml.

Kaip ir kuo maitinti braškes po derliaus nuėmimo

Šios trąšos padės augalams atkurti išeikvotus išteklius. Be to, tręšdami braškes šiais metais, sukursite pagrindą geram kitų metų derliui.

Prieš tręšdami paruoškite augalus. Pirmiausia pašalinkite ūsus (ūglius), nudžiūvusius ir senus lapus, kad nauji galėtų augti. Išpurenkite dirvą tarp sodinimo eilučių.

Po to galite pereiti prie tręšimo. Priemonės gali būti naudojamos mineralinės arba organinės.

Kaip braškes tręšti mineralinėmis trąšomis

Šiame etape augalams bus naudingos kompleksinės mineralinės trąšos, pavyzdžiui, ammofoska. Taip pat tinka speciali "rudeninė fertika" ir kalio humatas, kuriuos galima įterpti du kartus - po derliaus nuėmimo ir rugsėjo viduryje.

Kaip braškes maitinti organinėmis trąšomis

Karvių ir vištų mėšlas bus naudingas braškėms ir aprūpins jas medžiagomis, reikalingomis augimui ir derėjimui.

Karvių mėšlas

Užpilkite vandeniu santykiu 1:15 ir palikite 2 savaites. Laistykite tarp krūmų eilių.

Vištų mėšlas

Užpilkite vandeniu santykiu 1:10 arba 15. Palikite vienai ar dviem savaitėms. Laistykite tarp braškių eilių.

Kaip maitinti braškes liaudiškomis priemonėmis

Tinka augalams šerti ir improvizuotos priemonės. Pavyzdžiui, galima naudoti pelenus, likusius po šakų deginimo, arba dilgėles ir įvairias piktžoles, augusias lysvėse.

Žaliasis antpilas

Susmulkinkite dilgėles, raugerškius ir kitas sklype augusias piktžoles ir stipriai sutrypkite jas kibire. Užpilkite karštu vandeniu ir palaikykite savaitę ar dvi, retkarčiais pamaišydami. Paruoštą užpilą praskieskite santykiu 1:9 ir po kiekvieno augalo šaknimis supilkite apie 500 ml.

Medžio pelenai

250 g pelenų sumaišykite su litru verdančio vandens ir palaikykite 24 valandas. Praskieskite vandeniu santykiu 1:10 ir užpilkite po 500 ml po krūmu. kuo maitinti braškes, kad gautumėte gerą derlių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.08.2019 laikas 18:31 Receptai – Patiekalai Trupininis pyragas su varške
Trupininis pyragas su varške receptas. Paruoštą pyragą kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Iškeptą pyragą beveik visiškai atvėsinkite ir tik tuomet pjaustykite, kadangi karštas pyragas yra birus, gabaliukai nela...

Skaityti daugiau

12.11.2019 laikas 20:29 Receptai – Patiekalai Avižiniai sausainiai su bananais ir šokoladu

Dubenyje sumaišykite avižų dribsnius, smulkintus riešutus, kokosų drožles, visas sėklas, smulkiais gabaliukais smulkintą šokoladą, razinas, cinamoną, cukrų ir žiupsnį druskos. Atskirame inde šakute sutrinkite bananą. Įmuškite k...

Skaityti daugiau

08.07.2019 laikas 17:23 Receptai – Patiekalai Tortas be kepimo „Plombyras“. Madingiausias tortas iš trupinių!
Tortas be kepimo „Plombyras“ receptas. Labai skanus ir lengvai paruošiamas! Išsamų paruošimą be kepimo „Plombyras“, žiūrėkite žemiau esančiame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau