Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Gegužės » 7

Kuo maitinti rožes pavasarį?

Kuo maitinti rožes pavasarį?

Pavasaris – geriausias metas rožes maitinti prieš žydėjimą arba žydėjimo metu. Tada jos žydės visą vasarą. Kuo maitinti rožes, kad jos ilgai žydėtų.

Sveikas ir vešlus rožių sodas – kiekvieno sodininko svajonė. Kad rožės žydėtų ilgai, joms reikia trąšų. Kad susiformuotų daugiau pumpurų, pridėkite fosforo, o kad susiformuotų sveika ir vešli žalia masė – azoto. Ypač svarbu pamaitinti jaunas gėles. Tačiau nereikėtų persistengti su trąšomis, nes tada ūgliai nudegs.

Kuo maitinti vijoklines rožes

Turguje arba specialioje agroserviso parduotuvėje galite įsigyti mineralinių trąšų, reikalingų vešliai žydinčioms rožėms. Jomis tręškite tik sausais vakarais, kai pumpurai brinksta. 

Pateikiame trumpą mineralinių trąšų, kurias mėgsta rožės, sąrašą: fosforo ir kalio – jos reikalingos, kad rožės greičiau žydėtų ir išaugintų daugiau pumpurų, taip pat padeda stiprinti augalo imunitetą; azotas – mitybai naudingomis medžiagomis, kurios būtinos ryškiam ir vešliam žydėjimui, stiprina šaknų sistemą; kalcio nitratas – naudojamas pumpurų vystymosi metu (prieš tai nepamirškite gausiai palaistyti dirvos); 

kalio sulfatas – geriausia naudoti gegužės pabaigoje, kad būtų išvengta rožių ligų; 

amonio salietra – rekomenduojama naudoti prieš apkasant krūmų šaknis; 

natrio humatas – tai augimo stimuliatorius, kuriuo reikėtų purkšti rožių stiebus ir lapus prieš žydėjimą. 

Atkreipkite dėmesį, kad prieš tręšdami bet kokiomis trąšomis, turite atidžiai perskaityti instrukcijas. Negalima viršyti siūlomos dozės, kitaip galite nudeginti augalą.

Rožių tręšimas liaudiškais metodais 

Mėšlas rožėms Rožių tręšimas perpuvusiu mėšlu arba kompostu labai malonus rožėms, tačiau šviežio mėšlo nereikėtų naudoti, nes ant šaknų gali atsirasti nudegimų. Rožes tręškite kompostu iš karto po genėjimo, kai pumpurai jau būna pradėję brinkti. Trąšų galite įterpti tiesiai į dirvą – vienam krūmui reikia 300 g. Auginant naujus ūglius taip pat rekomenduojama naudoti mėšlo tirpalą. Jis sumaišomas su vandeniu santykiu 1:10, tada 10 dienų paliekamas saulėtoje vietoje. Tuomet būtina vėl praskiesti tokiu pat kiekiu vandens. Šiomis trąšomis rožes reikia laistyti sausą dieną.

Virtuvės atliekos

 Rožėms tręšti tinka ir įvairios virtuvės atliekos. Tręšti galima naudoti: kiaušinių lukštus – jie pamaitina krūmus kalciu ir magniu, kurie reikalingi žydėjimui; arbatos maišelius – dirvožemyje jie gana greitai suyra ir pamaitina rožes azotu, taip pat padeda atbaidyti kenkėjus; bananų odelės – dirva bus praturtinta kaliu, kuris sustiprins rožių šaknis ir atbaidys vabzdžius.

Visas šias atliekas į dirvą reikėtų įterpti prie augalo stiebo, kai kasamas sklypas.

 Pelenai rožėms tręšti

 Medžio pelenuose gausu kalio ir fosforo, kurie labai reikalingi visų veislių rožėms. Toks tręšimas papildomai atbaido grybelį. Rožes tręšti pelenais labai paprasta. Tereikia sausą dieną pabarstyti jais žemę aplink augalų stiebus. 1 krūmui reikia 200-300 g pelenų – priklausomai nuo krūmo dydžio. Kai pumpurai jau išbrinkę, rožes galite maitinti pelenų užpilu. Medžiaga sumaišoma su vandeniu (santykiu 1:2), dvi dienas palaikoma, o tada krūmai purškiami.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.06.2019 laikas 21:49 Receptai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 21:24 Receptai Pyragas kuris tiesiog tirpsta burnoje!
Labai skanus. Tiesiog tirpsta burnoje. Pyragą galima gaminti su uogomis ir vaisiais. Žemiau, išsamus skanaus pyrago paruošimas. Skanaus!

Skaityti daugiau

18.09.2019 laikas 07:03 Receptai Avižiniai pyragėliai su braškėmis

Braškes supjaustykite smulkiais kubeliais, berkite ant jų tarkuotą citrinos žievelę, cukrų, kukurūzų krakmolą ir išmaišykite. Šį braškių ruošinį dėkite į kepimo skardą ant jau paruošto pagrindo. Braškes apibarstykite likusiu pa...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau