Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Pasaulio šeimininkai » Peržiūrų: (447) Komentarų: (0) (20.09.2015 - 14:26)

Centrinių bankų vadovai valdo pasaulį

Istorijoje būta nemažai legendų, kurios pasakojo apie žmonių grupes, kurios valdo pasaulį. Kai kurios iš jų busi išsigalvotos, kitos istorijos rėmėsi vienokiais ar kitokiais faktais, tačiau Tarptautinių atsiskaitymų bankas (TAB) pasirodė esantis ta viena iš nedaugelio grupių, kurios išties lemia 7 milijardų žmonių likimą.

Adamo Leboro knygoje „Paslaptinga slapto banko, kuris valdo pasaulį, istorija“ pasakojama apie šio banko atsiradimą ir istoriją.

TAB ISTORIJA

TAB buvo įsteigtas 1930 metais kaip įrankis administruoti vokiečių reparacijas po I Pasaulinio karo.

Pagrindinės figūros banke buvo Montegiu Normanas, buvęs Anglijos Banko vadovas ir Jalmaras

Šachtas, Reichsbanko vadovas, kuris apibūdino TAB kaip „savo banką“.

Banko steigėjais tapo Anglijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Belgijos centriniai bankai bei japonų bankų konsorciumas. Taip pat akcininkais tapo JP Morgan, Pirmasis Niujorko nacionalinis bankas ir Pirmasis Čikagos nacionalinis bankas.

Realus TAB tikslas detaliai išdėstytas įstatuose: „skatinti centrinių bankų bendradarbiavimą ir suteikti papildomas galimybes tarptautinėms finansinėms operacijoms“.

Pirmuosius 47 savo egzistavimo metus bankas bazavosi buvusiame viešbutyje, netoli nuo Bazelio centrinės geležinkelio stoties.

Dabar jis tapo unikalia įstaiga: tarptautine organizacija, nepaprastai pelningu banku ir mokslinių tyrimų institutu, kurio veikla remiasi ir yra ginama tarptautiniais susitarimais.

TAB taip pat padeda kontroliuoti komercinius bankus, nors neturi juridinių įgaliojimų jų atžvilgiu. Bazelio bankų priežiūros komitetas, kuris bazuojasi ant TAB pagrindo, reguliuoja komercinių bankų kapitalo ir likvidumo parametrus.

Dabar į TAB direktorių tarybą įeina 21 žmogus, tarp kurių yra JAV, Japonijos, Kinijos, Anglijos, Vokietijos, Prancūzijos centrinių bankų vadovai.

Būstinė įsikūrusi tame pačiame Šveicarijos Bazelyje. Didžiausią susidomėjimą kelia TAB ekonominis konsultacinis komitetas, kuris yra ne kas kita kaip centrinių bankų centrinis bankas.

Komitetas žinomas kaip įtakingiausia TAB sudėtyje esanti grupė. Jis duoda rekomendacijas apie trijų kitų komitetų struktūrą ir organizaciją. Šie komitetai susiję su globaline finansine sistema, mokėjimų sistemomis ir tarptautinėmis rinkomis.

Centrinių bankų vadovų susitikimas suvaidino lemiamą vaidmenį nustatant pasaulio visuomenės reakciją į globalinę finansinę krizę.

Buvęs Anglijos Banko vadovas Mervinas Kingas pasakė, kad TAB tapo labai svarbia susitikimų vieta per krizę, kadangi reguliatorių vadovai susidūrė su problemomis, kurių niekad nesprendė anksčiau. Dėl to teko nustatyti, kokius instrumentus galima naudoti, kai palūkanų normos artimos nuliui.

Be to, diskusijos buvo konfidencialios ir turi tokiomis likti centrinių bankų vadovų nuomone. Kitaip sakant, problemos buvo aptariamos neformalioje aplinkoje, kas leido atvirai dalintis patirtimi.

„Centrinių bankų vadovai labiau atviri ir atsipalaidavę su savo kolegomis nei bendraudami su nuosavomis vyriausybėmis. – teigia buvęs FRS vadovas Polas Volkeris. – Pagrindinėmis diskusijų temomis tapo vyno kokybė ir finansų ministrų kvailumas. Ir jeigu jūs nieko neišmanote apie vyną, tai negalite įsijungti į diskusiją“.

Ir tai iš visko sprendžiant išties veikia. Kontrastas tarp JAV FRS federalinio atvirų rinkų komiteto ir sekmadieninės TAB narių vakarienės labai didelis.

KAI KURIE TAB ATSTOVAI

JAV FRS federalinio atvirų rinkų komitete visi pasisakymai – tai iš anksto parašytos kalbos, o ne apsikeitimas nuomonėmis. Ir tai nenuostabu, kadangi vedamas protokolas ir paskui visos tos kalbos paviešinamos.

TAB visada vyksta apsikeitimas nuomonėmis, o išvados paskui panaudojamos nustatant pinigų-kreditų politiką. Visi centrinių bankų vadovai yra tikri dėl visiško konfidencialumo ir saugumo.

Įdomu, kad netgi Šveicarijos valdžia negali daryti jokios įtakos tam, kas vyksta banko patalpose, kadangi egzistuoja 1987 susitarimas su vyriausybe, pagal kurį TAB naudojasi tomis pačiomis teisėmis kaip ir JTO, TVF bei pasiuntinybės.

Netgi policijai patekti į banką labai sudėtinga, o ir pats pastatas gali pakankamai ilgai išsilaikyti be elektros. Be to, TAB turi nuosavą slėptuvę teroristinių atakų ar ginkluoto užpuolimo atvejams.

Bankui negali būti pateikti civiliniai ieškiniai, aktyvai negali būti areštuoti.

Nors kartais vadovybė įrašinėja tai, kuo užsiima, jokios oficialios išvados nedaromos, protokolai nevedami ir nepublikuojami. Geriausiu atveju gali būti surengta trumpa spaudos konferencija ar paskelbtos trumpos ir nedetalios žinutės.

Faktiškai kartą per mėnesį valstybės tarnautojai susirenka, kad nuspręstų, kaip keisti pinigų ir kredito politiką pasaulyje ir kurlink turi judėti ekonomika. Centrinių bankų įtaka nacionalinėms ekonomikoms yra didžiulė, o stambios ekonomikos daro įtaką visam likusiam pasauliui.

Šiuo metu šalims, kurios dalyvauja TAB pasitarimuose, tenka keturi penktadaliai pasaulinio BNP.

The Economist rašo, kad dabar centriniai bankai yra gerokai įtakingesni už politikus, kadangi laiko savo rankose pasaulio ekonomikos likimą.

Kaip taip nutiko? Nuo pat pirmosios savo įkūrimo dienos TAB gina centrinių bankų interesus ir kuria naują transnacionalinių finansų architektūrą. Be to, atsirado nauja valdininkų ir vadybininkų rūšis, kurie nuolat keičia postus ir klajoja tarp tokių organizacijų kaip TAB, TVF, centrinių ir komercinių bankų.

TAB šalininkai neigia organizacijos uždarumą. Archyvai iš tiesų yra visiems prieinami, o patys archyvininkai visada pasirengę padėti. Egzistuoja metinės ataskaitos, programiniai dokumentai, ataskaitos apie vertybinių popierių ir derivatyvų rinką bei tarptautinė bankų statistika.

Tačiau visa tai daugiausiai visuotinai prieinamos informacijos rinkiniai su analize, kai tuo tarpu duomenys apie TAB operacijas ir pagrindinę veiklą tebelaikoma paslaptyje.

RAB įsikūrė pačioje tarptautinės bankų sistemos viršūnėje, sistemos, kuri dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus, tačiau banko tarnautojai tvirtina, kad TAB neturi teisės veikti kaip tarptautinis finansų reguliatorius.

Ir vis dėlto atsakomybė už tai kas vyksta euro zonoje, tenka ir TAB, kadangi nuo pat integracijos pradžios visuose susitarimuose dalyvavo būtent šis bankas, ar tai būtų susitarimas dėl Europos centrinio banko įkūrimo 1998 metais, ar susitarimas dėl daugiašalių mokėjimų, pasirašytas penkto dešimtmečio pabaigoje.

Tačiau TAB sugebėjo pademonstruoti neįtikėtiną gyvybingumą, sėkmingai atlaikęs visas politines ir ekonomines krizes.

Bankas pats save pavertė vienu iš pasaulinės finansinės sistemos ramsčių. Dabar jis užima 30-ą vietą pasaulyje pagal aukso atsargas, jų apimtis vertinama 119 metrinių tonų, o tai daugiau, nei turi Kataras, Brazilija ir Kanada. Narystė TAB’e laikoma privilegija, o ne teise. Kinija, Indija, Rusija ir Saudo Arabija prisijungė prie TAB tik 1996 metais, tačiau, nors banko ofisai veikia Mechike ir Hongkonge, bankas iki šiol tebelaikomas „europietišku“.

Arba, tarkime, banko veikloje dalyvauja Estija, Latvija, Lietuva, Makedonija, Slovėnija ir Slovakija (bendras gyventojų skaičius – 16,2 milijonai žmonių), o štai Pakistanas su 169-ais milijonais gyventojų – ne. Taip pat nedalyvauja Kazachstanas, kuris yra Centrinės Azijos ekonomikos lokomotyvas.

Nežiūrint į aktyvų dalyvavimą planetos ekonominiame ir finansiniame gyvenime, TAB išlieka labai uždaras. Šiuo metu legionai žurnalistų ir tinklaraštininkų stebi bankus ir yra pasirengę atskleisti kiekvieną įdomesnę detalę, tačiau TAB kažkokiu būdu išvengia jų priekabaus žvilgsnio.

reklama

versijos.lt

Šioje istorijoje: Centrinis bankas, frs federalinis bankas, bankų vadovai, JAV, anglija, bankai, nacionalinis bankas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 447 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (356)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (275)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Sultys kurios «sugrąžina žmones iš ano pasaulio»...

Šį gėrimą vertą pabandyti! Sultys kurios gelbsti žmones nuo mirties! Šis gėrimas buvo populiarus dešimtmečius, o jo paruošimui reikia vos dviejų minučių!

paranormal.lt
Ar jums tinka maistas: nustatymas su švytuokle...

Švytuoklė atsako į visus klausimus, kokius jai užduodate. Tereikia būti susikaupusiam ir tikėti ritualo prasmingumu. Švytuoklės atsakymai ne kas kitą, o energetiniai srautai išreikšti judesiu.
paranormal.lt
Mokslininkai: šie du ingredientai išgydo net krūties vė...

Ciberžolė ir juodieji pipirai turi daug gydomųjų savybių, tai vieni iš labiausiai naudojamų liaudies medicinos ingredientų. Tačiau, jei šiuos komponentus sujungti kartu, jie padarys stebuklus. Iš juodųjų pipirų ir ciberžolės išg
paranormal.lt
Rusijos mokslininkas susileido bakterijų, kad taptų nem...

Rusijos mokslininkas Anatolijus Bruškovas įsitikinęs, kad amžinąjį Sibiro įšalą ištvėrusios 3,5 mln. metų senumo bakterijos saugo nemirtingumo paslaptį. Siekdamas tai įrodyti vyras ėmėsi drąsaus eksperimento: jis pats susileido

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.