Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Futuristika » Peržiūrų: (841) Komentarų: (0) (04.07.2015 - 14:25)

Keliaujantys miestai ant vikšrų ir ratų

"Apverstas pasaulis"- 1974-ais metais parašytas pats garsiausias Kristoferio Pristo mokslinis fantastinis romanas, kurio veiksmas rutuliojasi paslaptingame mieste ant ratų, kuris per planetos paviršių juda bėgiais iš pietų į šiaurę, vidutiniškai per 10 dienų nuvažiuodamas vieną mylią. Kažkodėl šis miestas, kuris vadinasi "Žemė" arba paprasčiausiai "Miestas", turi nuolat judėti, kad neatsiliktų nuo kažkokio taško, optimumo, kuris yra pats palankiausias jo egzistavimui. Dėl tolygaus judėjimo Miesto gyventojai laiką matuoja myliomis. Pavyzdžiui, pilnametystės sulaukiama, kai nuvažiuojama 650 mylių.

Ar mūsų laukia "Apverstas pasaulis"?

Visa tai yra tik fantazija su labai įdomiu siužetu. Keistasis miestas, judantis geležinkeliu, - tai tik vaizduotės žaismas, daugiau nieko. Tačiau pažvelkime į šiuolaikinį pasaulį: kiekvienais metais nuo žemės paviršiaus išnyksta dešimtys gyvenamųjų vietovių. Jeigu tokia tendencija išliks, tai žmonijai kils daug problemų. Megapoliai kentės dėl žmonių pertekliaus, o kažkur kitur jų katastrofiškai truks.

Kita svarbi aplinkybė susijusi su klimato pasikeitimu. Vienuose rajonuose darosi vis karščiau, kituose ramiai gyventi neleidžia potvyniai ir taifūnai. Būtų smagu per karščius susidėti bagažą ir iškeliauti keliems mėnesiams ten, kur maloniai vėsu. Arba apsigyventi kur nors prie miško, kad ir gamta būtų arti, ir tuo pačiu žmogus nesijustų atitrūkęs nuo civilizacijos, kaip būna, kai nukeliauja į visiškame užkampyje esantį kaimą.

Paprasčiausia būtų sėsti į traukinį ir važiuoti ten, kur reikia, ir kad tame traukinyje viskas būtų kaip namuose. Pavyzdžiui, tai parodyta korėjiečių sukurtame filme „Per sniegą". Filme pasakojama apie tai, kad netolimoje ateityje po planetoje įvykusios technogeninės katastrofos išgyvenę žmonės gyvena traukinyje! Ten, kur anksčiau augo miškai ir žydėjo sodai, dabar guli sniegas ir ledas. Tačiau yra didžiulis traukinys, kuris be sustojimo važiuoja transazijine magistrale. Pirmuosiuose vagonuose gyvena valdantysis elitas, o gyvenimas traukinio gale atvirai primena koncentracijos stovyklą - ligos, skurdas, prižiūrėtojų savivalė.

Nors filmą įdomu pažiūrėti, tačiau toks variantas nėra išeitis. Pirmiausia dėl to, kad pas mus tokiam sąstatui per siauros geležinkelio vėžės. Kitas reikalas būtų, jeigu vėžės būtų tokio pločio, kaip Antrojo pasaulinio karo įkarštyje planavo vokiečių inžinieriai. Fiureriui patiko ginkluotės ir šaudmenų reichsministro Frico Todo idėja sukurti milžinišką traukinį, kurio vagonų aukštis būtų 4,5-5 m, kad jame būtų galima gyvenamąsias patalpas išdėstyti dviem aukštais po 2-2,5 m aukščio. Tai tikro gyvenamojo namo dydis, tačiau, atrodo, vokiečiai taip ir įsivaizdavo naujuosius Trečiojo reicho geležinkelius, vedančius į Rytus: „Traukiniai turi būti pastatyti, juk ištisos šeimos juose gyvens po keletą dienų. Tačiau restoranai bus vienaukščiai - 6 rn pločio, 30 m ilgio ir 5 m aukščio, Tai atrodys kaip rūmų banketinė salė!" Vėliau Hitleris pareikalavo skirtingų trasų prekiniams ir keleiviniams traukiniams, o kiekvienoje trasoje turėjo būti po dvejas vėžes. Tokio dydžio prekinis vagonas galėjo talpinti 100 tonų ar net didesnį krovinį. O prekinis traukinys - tiek krovinių, kiek telpa į vidutinio dydžio 3000 tonų talpos transporto laivą. Ir nebus baisios jokios iš povandeninių laivų paleistos torpedos!

Tik ši idėja mirė kartu su fiureriu. Ir, ko gero, daugiau niekada nebeatgims. Vien tik metalo kiek reikia tokioms geležinkelio vėžėms patiesti, jau nekalbant apie smėlį, žvyrą ir pabėgius.

Namas ant vikšrų

Architektas Manuelis Domingas siūlo visiškai kitokią koncepciją, o tiksliau - mobilų miestą ant vikšrinės važiuoklės. Tiesa, pats autorius pripažįsta, kad jo sumanytas projektas, pavadintas „Labai didele struktūra" gimė ne po rimtų svarstymų ir skaičiavimų, o dėl noro išsiskirti iš kurso draugų. Pasirodo, Manueliui nusibodo kartoti tai, ką jau buvo sugalvoję kiti architektai, ir tik šiek tiek įdėti savo. Štai ir sugalvojo busimasis architektas kažką labai didingo. Tačiau šiuo atveju jis irgi nepradėjo nuo nulio, o pasinaudojo brito Rono Cherono, kuris savo laiku nemažai pastangų padėjo, norėdamas pareklamuoti panašų statinį, idėja. Įdomu tai, kad XX amžiaus 6-ame dešimtmetyje panašios idėjos buvo siūlomos netgi SSRS. Buvo kalbama apie mobilius agrarinius miestus, apie tai netgi buvo rašoma to meto spaudoje.

Dorningo atveju viskas visiškai kitaip. Šis miestas skirtas intelektualams, kurie galės jame gyventi, o per internetą dirbti kur nors Naujojoje Zelandijoje. Visus reikalingus daiktus šiame mieste bus galima atsispausdinti 3 D spausdintuvais, o kitką gyventojai gaus iš išorės. „Namo" ant didžiulių vikšrų, sujungtų platforma, ant kurios stovės namai, judėjimo greitis nebus didelis. Patogumo dėlei maršrutas bus planuojamas per Žemės palydovą, kad nebūtų pažeistos valstybių sienos ar nesugadinta esama infrastruktūra. Dėl pastarojo dalyko galima nesibaiminti, nes šį „namą" siūloma statyti tarsi kažkokią sausumos „Nojaus arką" tam atvejui, jeigu vis tik išsipildys nepalankus scenarijus, susijęs su ekologija ir planetos klimatu.

Reikia pažymėti, nors Domingo idėjos labai originalios, kitaip kaip kliedesiais jų pavadinti negalima! Ilga sija, jungianti dvi vikšrines vežėčias, patirs didžiulę apkrovą, tame tarpe sukimą ir lenkimą. Ant jos esančių pastatų svoris taip pat turės įtakos. Be to, vikšrinis variklis, pasižymintis praeinamumu, turės būti gerai prižiūrimas, jam reikės daug atsarginių dalių ir jis greitai susidėvės.

Panaši didžiulė vikšrinė transporto priemonė - „sausumos šarvuotis" - buvo pasiūlyta rusų rašytojo fantasto Aleksandro Kazancevo romane „Liepsnojanti sala". Šiame romane buvo rašoma, kad šis transportas važiavo tiesiai per mišką ir „didingai pasvirdavo ant kelmų". Rašytojo fantazijos sukurta transporto priemonė taip pat turėjo dvi važiuokles ir sijas tarp jų. Tačiau reikia įsiklausyti ir medžiagų atsparumo specialistų: „Sugalvoti daug ką galima, viskas ant popieriaus atrodo gražu, tačiau praktiškai tai neįgyvendinama".

 Namas ant daugiaratės važiuolės

Vystant Domingo idėją galimu sugalvoti kažką kitką - taip pat įspūdingą, tačiau žymiai realesnį dalyką. Pavyzdžiui, aukštą cilindro formos namą ant daugiaratės važiuoklės, kuri laisvai gali keliauti šiuolaikinėmis autostradomis, turinčiomis keturias ar šešias judėjimo juostas. Tarp važiuoklių numatytas pravažiavimas, kuriuo galės pravažiuoti greičiau važiuojantys automobiliai, todėl toks judantis ant ratų namas tikrai nesudarys kamščių. Cilindrinio namo konstrukcija pagaminta iš metalo ir pritvirtinta ant kardaninės pakabos. Tai reikalinga tam, kad tuo atveju, kai važiuoklė pasvirs posūkiuose ar kelio nelygumuose, namas visą laiką stovės vertikaliai. Centrinėje dalyje numatytos keturios liftų šachtos. Aplink jas - žiedo formos koridoriai ir butai su individualiomis malūnsparnių nusileidimo aikštelėmis bei nedideli įstiklinti parkai ar oranžerijos. Ant namo stogo numatyta aikštelė didelio malūnsparnio nusileidimui. Šiuo malūnsparniu namo gyventojai galės keliauti 200-400 km atstumu. Energijos tiekimas numatytas nuo saulės baterijų, kurios dengia visą pastato išorinę sieną. Paties pastato aukštis gali siekti 10-ies ar daugiau aukštų namo aukštį. Energijos gamybai taip pat numatomas mažo gabarito reaktorius, perdirbantis namo gyventojų sukauptas atliekas. Numatytas ir didelės galios dyzelinis variklis tam atvejui, kad susidarius ypatingoms aplinkybėms namą būtų galima nesunkiai nugabenti į saugią vietą. Visus darbus namo viduje nudirbs robotai. Tokio namo judėjimo maršrutas gali driektis per daugelio šalių teritoriją - tai ir globalizmas, ir daugiakultūriškumas.

Kas gyvens šiame mieste? Kas tik panorės, juk pakankamai apsirūpinusių žmonių pasaulyje nuolat daugėja. Kodėl šie žmonės negalėtų gyventi tokiame nepaprastame ir komfortiškame name, kur nei jiems patiems, nei jų vaikams praktiškai niekas negresia?!

reklama

Mįslės ir faktai

Šioje istorijoje: apverstas pasaulis, Trečiojo reicho, ant ratų, fantastiniai projektai, Nojaus arką, ant daugiaratės, fiureris, Miestas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 841 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (373)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (288)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Nustatyta: kaip vėžys pradeda plisti žmogaus organizme...

Vokietijos mokslininkai nustatė, kaip vėžinės ląstelės organizme iš pirminio auglio plečiasi į kraujotaką. „Nature“ publikuotame tyrime teigiama, kad antriniai navikai, vadinami metastazėmis, prasibrauna pro mažas kraujagysles n
paranormal.lt
Žmonės pataria: nuo venų išsiplėtimo iki sąnarių skausm...

Mano mama su dideliu vargu tevaikščiojo po kambarį – taip skaudėjo kelių sąnariai. Vasarnamio kaimynė davė jai tokį receptą: į pusę litro mineralinio vandens įpilti 2 valgomuosius šaukštus druskos (geriau jūros) ir 1 va

paranormal.lt
Aš neperku pastilių nuo kosulio vaistinėse! Pasigaminu ...

Daugelis žmonių per pirmus peršalimo simptomus, bėga į vaistine ir ieško pastilių, nuo kosulio. Pastilės sumažina skausmą, sumažina peršalimo simptomus. Mes siūlome, ne išleisti daug pinigų ir pasigaminti šiuos saldumynus nami
paranormal.lt
Atnaujinkite savo inkstus tik su vienu ingredientu!...

Maistas mūsų organizme ištirpsta fermentų pagalba ir hormonų endokrininės sistemos. Natrio bikarbonatas gaminamas inkstuose ir kasoje, kad padedu organizmui ištirpinti ir panaudoti maistą, kurį mes valgome.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?
paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Ktonų civilizacija po žeme...

Neseniai Kinijos žiniasklaida paskelbė įdomią istoriją. 2003 metų vasario 28 dieną privačioje anglių kasybos šachtoje greta Czisi miesto įvyko avarija. Griūtis užvertė keturiolika ten dirbančių šachtininkų. Gelbėtojai atkasė dvy
paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.
paranormal.lt
Egzemos gydymas! 5 geriausi ir...

Obuolių actas buvo naudojamas šimtmečius, gydymui nuo visų ligų. Įrodyta, kad obuolių actas žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį. Tarp jų: cukraus kiekio kraujyje sumažinimas, pagerina net diabeto simptomus. Dažniausiai o

paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.