Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (738) Komentarų: (0) (24.01.2016 - 15:00)

Nuo kiaulių gripo paskiepytiems jaunuoliams gresia nepagydoma liga

Keturiolikmetę švedę Emelie nuolat kamuoja haliucinacijos, košmarai ir staigūs miego priepuoliai. Rytais Emelie dažnai atsikelia sustingusi, negali net kvėpuoti. Mokykloje mergaitę ištinka katalepsijos – jausmų sukelto raumenų sustingimo – priepuoliai. Emelie Olsson serga narkolepsija.

„Negaliu nei džiaugtis, nei juoktis su draugais, nes tada griūnu ant žemės“, – liūdnai pasakojo moksleivė. Emelie turi nuolat gerti jai paskirtus vaistus: ritaliną, sobrilą ir prozaką. Jos tėvai pasakojo, kad visos ligos dukrai prasidėjo 2010 metais, praėjus keliems mėnesiams po to, kai mergaitė buvo paskiepyta vakcina nuo kiaulių gripo "Pandemrix". Šie vaistai yra registruoti Europos Sąjungoje, vadinasi, ir Lietuvoje.

Skiepai pasėjo naują ligą

Emelie yra viena iš 800 vaikų Europoje, kurie, gavę vakciną nuo kiaulių gripo, vėliau susirgo narkolepsija. Suomija, Norvegija, Airija, Prancūzija ir Švedija stebisi akivaizdžiai išaugusiu narkolepsijos atvejų skaičiumi. Panašių rezultatų atlikus naują tyrimą tikisi sulaukti ir Anglija.

Įtariama, kad narkolepsijos atvejų tarp Europos jaunimo padaugėjo dėl britų farmacijos kompanijos „GlaxoSmithKline“ (GSK) 2009 metais išdalintų kiaulių gripo skiepų „Pandemrix“. 

Švedijos, Suomijos ir Airijos mokslininkų tyrimai rodo, kad vaikams, kurie buvo paskiepyti „Pandemrix“ skiepais, narkolepsijos simptomai pasireiškia 7–13 kartų dažniau nei tiems, kurie vakcinos negavo. Europos vaistų agentūra pranešė, kad žmonės iki 20 metų neturėtų skiepytis „Pandemrix“ skiepais.

Dabar tiriama, kaip narkolepsija gali būti susijusi su „Pandemrix“ skiepais, kaip jie galėjo sukelti šią ligą ir ar šie skiepai paveikia genetinį „imlumą“ narkolepsijai.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vaistų saugumo ir informacijos skyriaus vedėja Virginija Žilėnaitė-Puodžiuvienė patvirtino, kad "Pandemrix" vakcina yra užregistruota Europos Sąjungoje, vadinasi, ir Lietuvoje. Tačiau V. Žilėnaitė-Puodžiuvienė sako, kad šių vaistų Lietuvos rinkoje nėra.

2009–2010 metais per kiaulių gripo pandemiją GSK „Pandemrix“ skiepais buvo paskiepyta daugiau nei 30 mln. žmonių 47-iose šalyse. Amerikoje GSK skiepai nebuvo naudojami, nes valstybiniams vaistų reguliuotojams nepatiko vakcinos adjuvantas. Būtent šis adjuvantas – medžiaga, skatinanti skiepų imunogeniškumą – įtariamas sukėlęs narkolepsiją.

Viena iš pirmųjų, prašiusių ir gavusių GSK „Pandemrix“ skiepų, buvo Švedija. Paskelbus pandemiją šioje šalyje buvo paskiepyta 5 mln. žmonių. Pasibaigus pandemijai, Švedijoje buvo užregistruota daugiau nei 200 naujų narkolepsijos atvejų.

Švedijos sveikatos ir socialinės rūpybos direktorius Goranas Stiernstedtas teigė, kad skiepai šioje šalyje neva išgelbėjo 30–60 žmonių, tačiau apgailestavo, kad tai galėjo sukelti naujos ligos protrūkį. „Svarbiausias klausimas – ar tai apsimokėjo? Aš manau, kad ne. Tai yra medicininė tragedija“, – sakė G. Stiernstedtas.

Narkolepsija – nepagydoma liga. Mokslininkai nežino, kas ją sukelia. Ja serga 200–500 mln. žmonių visame pasaulyje. Šia liga sergantys žmonės kenčia nuo haliucinacijų ir nevaldomų miego priepuolių dienos metu. Daugelis narkoleptikų taip pat serga katalepsija.

Medikai bijo apsirikti

Skiepus tiriantys ekspertai bijo juos ir nepelnytai „apkaltinti“. Štai britų gydytojas Andrewas Wakefieldas 1998 metais įtikino dalį žmonių, kad trijų dalių – tymų, kiaulytės ir raudonukės – skiepai (MMR) sukelia autizmą. Dauguma medicinos pasaulio atstovų jo „atradimą“ atmetė, tačiau dabar auga dėl jo sukeltos panikos nuo šitų ligų neskiepyta vaikų karta.  

Andrius Lobovas ragina neskiepyti savo vaikų nes...

Viešosios sveikatos pareigūnai taip pat pabrėžė, kad plintant pandemijai neverta rizikuoti laukiant tyrimų dėl skiepų saugumo rezultatų. „Per pandemiją tikimybė mirti yra žymiai didesnė nei narkolepsijos atveju, – aiškino Sveikatos apsaugos departamento nacionalinės skiepijimo programos direktorius Davidas Salisbury. – Jei per ilgai užtruksime ligą tyrinėdami, nemažai žmonių nuo jos gali ir numirti.“ Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, per 2010 metų pandemiją mirė 18,5 tūkst. žmonių, tačiau šis skaičius gali būti ir didesnis.

„Esame pasiryžę viską išsiaiškinti iki galo“, – sakė už skiepus GSK kompanijoje atsakingas Normanas Beggas. Jis irgi primena, kad dar nėra įrodyta, jog skiepai iš tikrųjų sukėlė narkolepsiją.

Šaltinis Dovilas Bukauskas

Turi savo nuomone, gali kažką pasakyti, pasidalinti sveikatos receptu, įnovaciją, pranešk per 5 minutes ir tave pastebės!

reklama

Šioje istorijoje: narkolepsija, kiaulių gripas, Pandemrix, skiepai, Pandemija

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 738 | | Reitingas: 0.0/0 |
PANAŠIOS NAUJIENOS: Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be nuorodos į PARANORMAL.LT šaltinį.

//Parašykite savo nuomonę, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 10 gr. iki 300 gr. Dar tur...
paranormal.lt
Bioenergetinis gydymas ir konsultacijos...

Bioenergetikė, asmeninio tobulėjimo trenerė teikia individualias konsultacijas Kaune. Atlieku auros diagnostika, atst...

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:10:26

Saldainiai be cukr... 1

00:06:16

Soda. Kaip teising... 2

00:10:15

Kraujo valymas nat... 0Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (1341)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (1408)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Šampūnas nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo...

Eteriniai aliejai tapo gana įprastas dalykas, šiais laikais. Jie gali pilnai realizuoti savo potencialą pastaraisiais metais....

paranormal.lt
Kaip atsikratyti akmenų nuo dantų be odontologo...

Pastaruoju metu, daugelis žmonių užduodą klausymą, kaip atsikratyti akmenų nuo dantų namų sąlygomis? Ypač jis svarbus tiems žmon...
paranormal.lt
Išvalykite storą žarną greitai su šiomis 8 priemonėmis!...

Yra keletas būdų, kaip išvalyti storąja žarną. Jūsų storojoje žarnoje toksinų gali būti kilogramai. Štai, kaip ją reikia išva...

paranormal.lt
Paspartinkite plaukų augimą paprastu būdu...

Neįtikėtina! Jei jūsų plaukai auga negreitai, tuomet šis straipsnis yra skirtas Jums. Mes jums pateiksime nuostabią indišką for...