Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Vasario » 7

Suomijos „Laisvės konvojus“ reikalavo ne tik pandeminių suvaržymų panaikinimo, bet ir mažesnių degalų kainų

Suomijos „Laisvės konvojus“ reikalavo ne tik pandeminių suvaržymų pana

Suomijos policija prie Helsinkio parlamento pastato sulaikė 55 protestuotojus, kurie protestavo prieš COVID-19 apribojimus ir dideles degalų kainas, šeštadienį pranešė šalies policija.

Įkvėpti Kanados sunkvežimių vairuotojų ilgai besitęsiančio atkaklaus protesto, kuris paralyžiavo Otavos gyvenimą, Suomijos laisvės konvojaus protestuotojai išreiškė pilietinį nepritarimą ir „pilietinę sumaištį“.

„Policija iš Mannel Haiminty gatvės atitraukė dešimtis automobilių ir suėmė 55 žmones. Du suimtieji įtariami smurtiniu pasipriešinimu policijos pareigūnams“, – sakoma policijos pareiškime.

Pasak policijos, po protesto anksti šeštadienį eismas Helsinkyje visiškai atsigavo.

Protestuotojų netenkina ne tik pandeminiai suvaržymai, bet ir degalų kainos

Penktadienį Helsinkyje prasidėjusios protesto akcijos „Convoy Finland“ dalyviai teigė, kad nepritaria pandeminiams apribojimams šalyje ir didelėms degalų kainoms. Protestas vyko vakare.

Pasak organizatorių, protestas turėtų tęstis ir šeštadienį nuo 10 iki 22 val.

Tarp protestuotojų reikalavimų – pandeminių suvaržymų Suomijoje panaikinimas, taip pat degalų kainų mažinimas 50 proc. ir dabartinės vyriausybės atsistatydinimas.

Organizatoriai pranešė policijai, kad, siekdami įgyvendinti savo reikalavimus, jie ketina taikyti pilietinio nepaklusnumo taktiką. Policija teigė mananti, kad siekiama blokuoti eismą į Helsinkio centrą ir iš jo.

Policija uždraudė sunkiasvorėms transporto priemonėms įvažiuoti į centrą

Policija skyrė papildomų išteklių protestui suvaldyti ir uždraudė sunkiasvorėms transporto priemonėms įvažiuoti į miesto centrą. Norint įvažiuoti į teritoriją, kurioje sostinės centre galioja apribojimai, ilgesnėms nei 12 metrų ilgio transporto priemonėms reikia specialaus leidimo.

Policija paragino norinčius išreikšti savo nuomonę tai padaryti Piliečių aikštėje priešais parlamentą.

Gyventojai buvo informuoti apie eismo sutrikimus

Helsinkio policija kol kas nepateikė skaičiavimų, kiek dalyvių buvo proteste, tačiau teigė mananti, kad renginys gali sukelti didelių ir ilgai trunkančių eismo sutrikimų.

Feisbuke esančioje grupėje „Convoy Finland 2022″ šiuo metu yra apie 63 000 narių.

Policija rekomendavo vairuotojams vengti miesto centro nuo penktadienio vakaro iki protesto akcijos pabaigos ir teigė, kad realiuoju laiku teiks naujausią informaciją savo tviterio paskyroje.

Gyventojai buvo įspėti, kad Helsinkio centre gali vėluoti viešasis transportas.

Sausio viduryje Suomijos vyriausybė paskelbė, kad mėnesio pabaigoje, atsižvelgdama į didėjantį ligoninių užimtumą, dviems savaitėms pratęs COVID-19 suvaržymus.

Suomijos vyriausybė netrukus sušvelnins apribojimus restoranams ir susirinkimams

Suomijos ministrės pirmininkės Sannos Marin (Sanos Marin) vyriausybė nusprendė nuo pirmadienio, vasario 14 d., gerokai sušvelninti apribojimus restoranams ir viešiems susibūrimams šalyje.

Trečiadienį po vyriausybės posėdžio S. Marin pareiškė, kad nuo šios datos restoranams bus leidžiama aptarnauti lankytojus iki 23 val. vakaro ir atsidaryti anksčiau nei 12 val. ryto, neatsižvelgiant į tai, ar jie daugiausia prekiauja maistu, ar alkoholiu. Ji pridūrė, kad kiti taikomi apribojimai bus panaikinti kovo 1 d.

Vyriausybė taip pat nusprendė paraginti savivaldybes ir regionines valstybės valdymo institucijas vasario 14 d. atsisakyti visų susirinkimų apribojimų.

„Vyriausybė rekomenduoja savivaldybėms ir regioninėms valstybės valdymo institucijoms nuo vasario 14 d. visiškai atsisakyti susirinkimų apribojimų, kad renginiai, kultūrinė ir sportinė veikla būtų galima plačiausiu mastu“, – pareiškė Suomijos premjerė. „Žinoma, higienos nurodymai liks galioti. Be to, šį klausimą atidžiau aptars koronaviruso darbo grupė.“

Covid-19 pasas bus stabdomas neribotam laikui. Premjerė sako, kad pasas naudojimas siekiant apriboti pagrindines neskiepytų asmenų teises nėra nei būtinas, nei proporcingas vyraujant epidemiologinei situacijai.

Nepaisant to, Suomijos vyriausybė, atsižvelgdama į būsimus pokyčius, toliau rengs pasą reglamentuojančius teisės aktus.

Suomijos premjerė mano, kad Suomija pagal epidemiologinę situaciją maždaug dviem savaitėmis atsilieka nuo Danijos ir Norvegijos. Todėl apribojimų sušvelninimo grafikas leis stebėti, kaip situacija vystosi kitose pasaulio šalyse.

Karolina Mikaliūnė, Laikmetis.lt naujienų redaktorė

WORLDAKKAM, YLE, HELSINKI TIMES

Už pateiką lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.laikmetis.lt/suomijos-laisves-konvojus-reikalavo-ne-tik-pandeminiu-suvarzymu-panaikinimo-bet-ir-mazesniu-degalu-kainu/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau

24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau