Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Skaitytojo Naujiena » 2021 » Sausio » 2

Skaitytojo laiškas: Pakeliui į vakarietišką pragarą

Skaitytojo laiškas: Pakeliui į vakarietišką pragarą
  • 02.01.2021
  • 0.0 Reitingas
  • 449 Peržiūrų
  • Aptarti

(Paranormal) Kinta klimatas, virusai, mados, šventės, užmokesčiai... Tik ar į gera? Reikalaujantiems pokyčių pasakysime - ne visada, oi, ne visada jie būna į gera. Štai kas tikra - labiausiai keičiamės mes patys. Abejojate? Suraskite savo nuotrauką kūdikystėje. Mielas rubuilis. Ar ne? O dabar pasižiūrėkite į veidrodį.

Žinoma, iš šio sugretinimo apie dvasios lygmenį spręsti sunkoka. Vis dėlto didesniam akivaizdumui palyginkime 1990 metų mūsų parlamentą ir neseniai išrinktuosius. Akis badantis kitoniškumas. Laikysena, o ypač siekiai, šiandieninių nė neprimena anų Nepriklausomybės apaštalų. Ir pati politinė nepriklausomybė ne vienam seimūnui, pretendentui į progresyvų mąstymą, po truputį ima atrodyti pasenęs, nebenaudotinas padargas, tik retkarčiais trumpam nukeliantis nuo palėpės: ar tai norint pasipuikuoti prieš kokį užsienietį, ar paguosti kokiam senoliui čiabuviui, girdi, nesame visiškai išmetę, dar laikome... šventiniams pasirodymams.

Dabar valdžios rūpestis - kiti dirvonai. Kai tik kiek aprims pandemijos keliami bruzdesiai, ribojimai, baimės - visu smarkumu ji kibs į darbą. Pasistengs, kad paso tituliniame lape vietoj lietuviškos rašybos matytume iksus. Bus entuziazmo veikloje, kad kitaip nei esame įpratę imtumėme suvokti šeimą - skubiai ratifikuota Stambulo konvencija, vėliau seks kiti žygiai, pasibalnojus vaivorykštę.

Tautos reikšmė jau pakeista, sumenkusi. Tai ko nepabandžius to paties rezultato pasiekti ir šios visuomenės ląstelės sampratoje. Teigiama: „Turime vėliavą, himną ir teisę balsuoti - reiškia, turime savo valstybę". Bet šie visi dalykai būna ir be valstybės, juos gali turėti ir draugija, mokykla, amatininkų cechas, nekalbant apie įvairius teritorinius vienetus - valstijas, kantonus ir pan. Modernios valstybės pagrindas ir būtinybė ne šie dalykai, o būrimas Tautos, kurią puoselėti, ginti ir išsaugoti ateičiai - valstybės esminė prievolė. Gyventojų gerovę kurti gyvybiškai svarbu, tačiau tokiam uždaviniui užtenka ir imperijos provincijos statuso.

Panašu, jog galime sulaukti ir narkotikų legalizavimo. Pradžioje silpnų. Bet paprastai narkomanas ir pradeda nuo silpnų, nuo nedidelių kiekių. Ilgainiui tai ima per mažai veikti. Didinamos dozės, renkamasi labiau efektyvios medžiagos. Vieniems čia verslas, kitiems - liūdna baigtis. Veidmainiškas yra patarimas kovojant su blogybėmis tenkintis aiškinamuoju darbu, auklėjimu. Nuo pat Valančiaus laikų skleidžiama žinia apie alkoholio žalą, tačiau girtaujančių stokos nepastebima. Nes uždirbamas pinigas. Ir tų, kurie gamina, ir tų, kurie prekiauja. Šis argumentas iš to gyvenantiems reikšmingesnis už teiginius apie žalą vartotojų sveikatai ir visuomenės dorovei.

Tikėtina, kad didžiausios pastangos bus absoliučiai susitapatinti su Vakarų pasauliu, visiškai įsilieti į jį, ištirpti jame.

Autorius: Romualdas Ramutis Paliušis

Skaitytojo laiškas: Pakeliui į vakarietišką pragarą. Eltos archyvo nuotr.

O, jeigu, jūs turite savo nuomone, galite visada parašyti paranormal.lt bloge, jums tik reikia prisiregistruoti ir parašyti skiltyje / skaitytojo naujiena.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:22 Receptai | Patiekalai "Dieve, kaip skanu": biudžetinis pyragas su uogiene
Mėgstu paprastus ir skanius receptus, o šis yra vienas iš mano mėgstamiausių. Tokį pyragą net savo svečiams prie arbatos patiekiu - na, labai skanu!

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 16:06 Tauta Siūlo "BlackRock" perima valstybių ir centrinių bankų kontrolę

Šiandien Rusijos ir užsienio žiniasklaidoje retkarčiais minima Amerikos bendrovė intriguojančiu pavadinimu "BlackRock", kuris išvertus reiškia "Juodoji uola". Daugumai piliečių ji yra daug mažiau žinoma nei,...

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 09:22 2023 m. gruodžio 1 d. horoskopas: prognozės visiems zodiako ženklams
Horoskopai visada traukė žmonių dėmesį, ir daugelis juos laiko patikimu informacijos apie ateitį šaltiniu. Jie padeda suprasti, kokie įvykiai gali nutikti mūsų gyvenime ir kokius sprendimus priimti. Šiame straipsnyje apžvelgsime 2023 m. gruodžio 1 d....

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 20:59 Kodėl protingas vyras geriau nei gražus?
Bet jeigu patys neskaitote ilgų tekstų, gali būti, kad geriausias dalykas, kurį galite padaryti, – ištekėti (arba vesti) už žmogaus, kuris vis dar juos skaito.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 20:55 Jeigu jūs – mama, rūpinkitės savimi. Tai – jūsų pareiga
Nesvarbu, ar jums 5, 25, ar 40 metų, jeigu jūs – mama, jūsų užduotis nesikeičia: jūs priimate jausmus, padedate atsikratyti baimių, suteikiate stabilumo. Be jūsų to niekas nepadarys. O be šito žmogui sunku gyventi. Nesulaukdamas jūsų paramos, vaikas ...

Skaityti daugiau