Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2018 » Liepos » 9

8 pasaulio pabaigos scenarijai: dėl ko mirs Žemė?

Kai astronautas Jimas Lovellis per „Apollo 8“ misiją pirmą kartą pamatė Žemę iš erdvėlaivio, jame įvyko negrąžinama permaina. „Žmonės dažnai sako: „Tikiuosi miręs keliauti į rojų.“ O iš tiesų, kai pagalvoji, mes gimę patenkame į rojų“, – interviu „Business Insider“ sakė astronautas.

Žemės branduolys, Žemės ateitis, Saulės blyksniai

J. Lovellis turėjo omenyje trapią mūsų egzistenciją: gyvybę Žemėje palaiko subtilus, netgi neįtikėtinas balansas. Dėl atmosferos, artumo Saulei ir daugybės kitų nesuskaičiuojamų sutapimų gyvybė ne tik egzistuoja, evoliucionuoja, bet ir klesti.

Gyvybė Žemėje egzistuos dar milijardus metų nuo dabar, kita vertus, priklausomai nuo to, kaip lems žvaigždės (tiesiogine to žodžio prasme), mūsų išnykimas gali įvykti ir gana greitai.

Štai kokios galimos, mokslininkų nuomone, Žemės mirties priežastys:

1) Skysta Žemės branduolio dalis gali atvėsti

Žemę supa apsauginis magnetinis laukas, vadinamas magnetosfera. Šis laukas susidaro Žemei sukantis – skysta geležis ir nikelis (išorinis branduolys) sukasi aplink kietą metalo rutulį (vidinis branduolys) ir taip susiformuoja didžiulis elektrinis generatorius. Magnetosfera nukreipia Saulės skleidžiamas energijos daleles, pakeičia jų dydį ir formą. Tos energijos dalelės, patekusios į Žemės orą, sukelia gražias pašvaistes, kartais – geomagnetines audras.

Atvėsus Žemės branduolio daliai, dingtų magnetosfera ir nebeliktų apsaugos nuo Saulės dujų, palaipsniui mūsų atmosfera sunyktų. Panašiai nutiko Marsui, kadaise turėjusiam vandens ir tankią atmosferą, prieš milijardus metų – todėl ši planeta tapo be oro, o greičiausiai ir be gyvybės.

2) Saulė gali išnykti

Svarbiausias mūsų egzistavimo veiksnys – Saulė. Ir vis Saulė – žvaigždė, o žvaigždės išnyksta. Praėjus milijardams metų, Saulėje sumažės vandenilio ir ims lydytis helis. Tai daugiau energijų reakcija, dėl kurios Saulės sluoksniai pasistūmės į išorę ir galbūt ims traukti arčiau Saulės Žemę. Mes sudegtume, o paskui išgaruotume. Nutikus tokiam scenarijui arba Saulei padidėjus, Žemė būtų išstumta iš orbitos, o galiausiai suledėtų ir išnyktų, kaip planeta klajūnė – nuo to neapsaugota jokia žvaigždė.

3) Planeta klajūnė gali nustumti Žemę į nesvetingą orbitą

Formavimosi metu planetos dažnai išstumiamos iš Saulės sistemos. Kaip rodo naujausi tyrimai, planetų klajūnių gali būti gerokai daugiau nei žvaigždžių Paukščių take. Tokia planeta klajūnė gali patekti į Saulės sistemą ir įstumti Žemę į nesvetingą orbitą ar net išstumti mus iš Saulės sistemos. Arba gali sukelti susidūrimą su arti esančia planeta, pvz., su Venera ar Marsu. O patekusi į elipsės formos orbitą, planeta suktųsi tarp stingdančio šalčio ir deginančio karščio.

4) Į Žemę gali atsitrenkti planeta klajūnė

Planeta klajūnė gali ne šiaip nustumti Žemę, o į ją atsitrenkti. Toks scenarijus nebūtų beprecedentis. Maždaug prieš 4,5 mlrd. metų nedidelė planeta trenkėsi į didesnę planetą Saulės sistemoje – taip susiformavo Žemė ir jos palydovas. Pasak naujos terijos, tos dvi planetos virto dujų ir magmos mase. Laikui bėgant iš chaotiško debesies susiformavo žemė ir Mėnulis.

5) Žemę gali bombarduoti asteroidai ir kometos

Asteroidai ir kometos gali būti destruktyvūs – veikiausiai toks didelis dangaus kūnas išnaikino dinozaurus – tiesa, prireiktų didelio kiekio asteroidų, kad jie sunaikintų visą planetą. Ir vis tik taip gali nutikti. Kai Žemė susiformavo, ją šimtus milijonų metų bombardavo asteroidai. Jų poveikis būdavo toks stiprus, kad vandenynai virdavo metus laiko. Visas gyvenimas sukosi apie tai, išlikdavo tik labiausiai karščiui mikrobai. Šiuolaikinės didesnės gyvybės formos tikrai to neatlaikytų. Jei patirtume panašų asteroidų bombardavimą, oro temperatūra kelias savaites siektų 480 laipsnių Celsijaus.

6) Žemė gali per daug priartėti prie klajojančios juodosios skylės

Mažokai žinoma apie juodąsias skyles, tik žinoma, kad jos tokios tankios, jog pro jas neprasiskverbtų nė šviesa. Mokslininkų nuomone, po kosmosą klajoja juodosios skylės – kaip planetos klajūnės. Tokia juodoji skylė gali patekti į Saulės sistemą. Nedidelė juodoji skylė žalos Žemei nepadarytų, bet didesnė sukeltų didelių problemų. Jei net šviesa neprasiskverbia pro juodąją skylę, neprasiskverbtų ir Žemė.

Manoma, tokiu atveju galimi du scenarijai. Pirmas – atomai imtų temptis, kol visiškai išsiskirstytų, šis procesas vadinamas spagetifikacija. Kitų fizikų nuomone, atsidurtume visatos gale arba patektume į visiškai kitokią visatą. Net jei juodoji skylė nepaliestų Žemės, ji gali stipriai priartėti, o tai sukeltų žemės drebėjimus ir kitokių kataklizmų, galbūt būtume išstumti iš Saulės sistemos arba atsitrenktume į Saulę.

7) Žemę gali sunaikinti gama spindulių pliūpsnis

Gama spindulių pliūpsniai – vieni galingiausių fenomenų visatoje. Dauguma kyla, kai sprogsta didelės žvaigždės. Vienas trumpas pliūpsnis išskiria daugiau energijos, nei mūsų Saulė išskiria per visą savo egzistavimo laiką. Ta energija gali sunaikinti ozono sluoksnį, saugantį Žemę nuo pavojingų ultravioletinių spindulių, ir sukelti staigų pasaulinį atšilimą.

Iš tiesų į Žemę nukreiptas gama spindulių pliūpsnis sukėlė pirmą visuotinį gyvybės išnykimą prieš 440 mln. metų. Laimė, teleskopo „Fermi Gamma-ray Space Telescope“ projekto direktoriaus pavaduotojas Davidas Thompsonas nuramino, kad gama spinduliai nėra labai pavojingi Žemei. Jo teigimu, jų pavojus prilygtų pavojui, jei jis rastų savo spintoje baltąjį lokį.

8) Žemė gali suskilti į mažas daleles per savo paskutinį Didįjį sprogimą

Didysis sprogimas reikštų ne tik Žemės, bet ir visos visatos egzistavimo pabaigą. Yra tokia teorija: paslaptinga jėga, vadinama tamsiąja energija, vis greičiau ir greičiau skaido visatą. Jei ji greitės – atrodo, dabar taip ir vyksta – veikiausiai po 22 mlrd. metų nuo dabar atomus kartu laikanti jėga nebegalės jų išlaikyti, o tada viskas išskys. Kita vertus, Didžiojo sprogimo teorija – hipotezė, kas žino, kas nutiktų, jei po katastrofos žmonija išnyktų? Veikiausiai išliktų mikrobų, grybelių... Na jei visas išnyktų, belieka tikėtis, kad kažkur egzistuoja išmintingų gyvybės formų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.07.2019 laikas 19:43 Receptai – Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai

Gaminame. Traškūs vištienos sparneliai. Į keptuvę pilame nemažai aliejaus (turi būti apsemta bent puse sparnelio). Kai aliejus įkaista, ugnį primažiname, nes viršus apdegs, o sparneliai dar bus neiškepę. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

19.12.2017 laikas 13:08 Receptai – Patiekalai Receptai lieknėjantiems (šaltekšnio, kiaulpienių)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: antsvoris. Ingredientai: šaltekšnio žievės, kiaulpienių šaknų, petražolių vaisių, pankolio, pipirmėtės lapų. šaltekšnio žievės, kiaulpienių šaknys, petražolių vaisiai, pankolis, pipirmėtės la...

Skaityti daugiau

07.09.2018 laikas 09:50 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai Nevaisingumo gydymui

Nevaisingumas liaudies medicinoje, Nevaisingumas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nevaisingumui gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.05.2024 laikas 13:01 Santykiai. Ką reiškia būti suaugusiu?
Infantilus elgesys su partneriu – tai ne vien bejėgiškumas, čia pasireiškia ir atvirai vartotojiški interesai. Žmogus, kuris laikosi vaikiškos pozicijos, įsitikinęs, jog jo partneris privalo prisiimti sau visas bendras poros problemas, viskuo jį aprū...

Skaityti daugiau

02.05.2024 laikas 12:57 Tikro draugo požymiai. Patikrinkite save
Ne visi žmonės, kuriuos pavadiname ar laikome draugais, yra tikri draugai. Dauguma jų būna tiesiog geri pažįstami, laisvalaikio pasilinksminimų ir vakarėlių bendrininkai, kolegos ar šiaip žmonės, su kuriais kažkuriame gyvenimo etape suvedė likimas. P...

Skaityti daugiau

02.05.2024 laikas 07:26 „AstraZeneca“ pagaliau pripažino, kad jos vakcina COVID-19 sukelia trombozę su trombocitopenijos sindromu (TTS)
Nors „AstraZeneca“ ir kiti vakcinų gamintojai, prieš išleisdami visuomenei savo vakcinas COVID-19, privertė viso pasaulio vyriausybes pasirašyti nuostolių atlyginimo sąlygas, apsaugančias bendroves nuo atsakomybės, dešimtys šeimų, kurios galiausiai b...

Skaityti daugiau