Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Gegužės » 2

Santykiai. Ką reiškia būti suaugusiu?

Santykiai. Ką reiškia būti suaugusiu?

Infantilus elgesys su partneriu – tai ne vien bejėgiškumas, čia pasireiškia ir atvirai vartotojiški interesai. Žmogus, kuris laikosi vaikiškos pozicijos, įsitikinęs, jog jo partneris privalo prisiimti sau visas bendras poros problemas, viskuo jį aprūpinti ir lepinti.

Daugeliui mūsų išties norisi nugyventi gyvenimą tarsi būtume vaikai, tai galima suprasti. Tik nugyventi kaip vaikai ne ta prasme, kai žvelgiame į viską aplinkui plačiai atvertomis akimis, kupinomis susidomėjimo ir priėmimo. Pozicija čia kita: aplinkinis pasaulis privalo duoti mums viską, ko trokštame.

Tokia vaikiška pozicija nesvetima ir santykiams. Egzistuoja gilus įsitikinimas, kad partneris privalo tenkinti visus mūsų poreikius: atspėti mūsų norus, gelbėti nuo vienatvės, pakelti mūsų savivertę, spręsti problemas, guosti, palaikyti, įrodinėti savo meile ir t.t.

Ši vaikiška, infantili pozicija, kai žvelgiame į pasaulį ir kitus žmones, tarsi jie būtų mums kažką skolingi vien už tai, jog mes patys taip nusprendėme – tokia pozicija ir pražudo santykius.

Ir ne tik dėl to, kad susiformuojame sau absoliučiai nerealius lūkesčius, o paskui visiškai dėsningai nusiviliame, bet ir dėl to, kad užkrauname atsakomybę už savo laimę kitam žmogui ir tampame nuo jo priklausomi.

Dėl to kiekvienam žmogui, norinčiam pagerinti savo santykių kokybę, būtina psichologiškai suaugti, subręsti.

O tai reiškia:

•Atsikratyti mitų apie meilę: apie tai, kad egzistuoja idealūs partneriai ar “antrosios puselės”, apie amžiną meilę ir apie tai, kad mylėti – lengva;

•Išmokti matyti partnerį tokiu, koks jis yra, be rožinių akinių ir tuo pat metu jo nedemonizuojant;

•Sugebėti pačiam save palaikyti, paguosti, tvarkytis su nuosavomis kančiomis, reguliuoti savo nerimą ir baimę;

•Sugebėti atsisakyti šio momento naudos ir pergyventi sunkumus sąmoningai, suprantant vardan ko visa tai daroma. O tam būtina aiškiai suprasti savo vertybes bei tikslus, ir atitinkamai gyventi.

•Sugebėti reaguoti į partnerio elgesį adekvačiai ir pagrįstai, atsisakyti vengimo, distancijos ar siekio, kad jis visiškai jums paklustų;

•Tvirtai tikėti savo vertingumu, šis pasitikėjimas negali priklausyti nuo aplinkinių pritarimo ir palaikymo. Taip žmogus tampa lankstus ir tuo pat nepraranda savojo Aš.

Ir štai dabar, užuot švaisčius jėgas pastangoms pakeisti partnerį, pats laikas užsiimti savo paties brendimu ir tapimu suaugusiu žmogumi.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.08.2019 laikas 22:07 Receptai Skanūs blynai iš cukinijos ir varškės
Skanūs ir naudingi blyneliai su traškia plutele, kurie patiks visai šeimai. Yra daugybė jų paruošimo receptų, šiandien mes norime pasiūlyti savąjį. Paprasta ir skanu.

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 18:49 Receptai Vištienos muštiniai
Keptuvėje įkaitiname aliejų. Iš dubenėlio su kiaušiniu imame vištieną, apvoliojame džiūvėsėliuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, gana trumpai. Vištienos muštinį patiekiame su virtais ryžiais arba bulvių...

Skaityti daugiau

28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau