Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2023 » Kovo » 25

Cave di Cusa - senovinių Sicilijos akmeninių kolonų paslaptis

Cave di Cusa - senovinių Sicilijos akmeninių kolonų paslaptis

Kusos ola, dar žinoma kaip Rocche di Cusa, yra įspūdinga archeologinė vietovė Sicilijoje, Italijoje. Tai senovinis akmenų karjeras, iš kurio buvo gaminamos statybinės medžiagos didingoms graikų miesto Selinuntės, esančio už 13 km į pietvakarius nuo karjero, šventykloms.

Selinuntė buvo viena svarbiausių ir klestinčių Magna Graecia kolonijų - taip buvo vadinamos Pietų Italijos ir Sicilijos pakrantės teritorijos, kurias VIII-III a. pr. m. e. kolonizavo graikai.

Tuo metu šiame regione daugiausia gyveno graikai, o šio karjero akmenys visų pirma buvo naudojami netoliese esančiame Selinuntės mieste statant graikų šventyklą.

Karjeras veikė apie 150 metų, nuo VI a. pr. m. e. pirmosios pusės iki 409 m. pr. m. e., kai Selinuntę užpuolė ir sugriovė Hanibalo Mago vadovaujami kartaginiečiai. Darbininkai ir vergai, raižę akmenis Cave di Cusa urve, paniškai pabėgo, palikę savo įrankius ir nebaigtus blokus.

Cave di Cusa - senovinių Sicilijos akmeninių kolonų paslaptis

Ši vieta daugiau niekada nebuvo naudojama ir daugiau kaip du tūkstantmečius išliko įšaldyta laike.

Šiandien lankytojai gali pasigrožėti įspūdingomis karjero kasimo liekanomis, kurios atskleidžia senovės graikų akmentašių techniką ir įgūdžius. Vietovė yra 1,8 km ilgio ir užima apie 12 ha plotą. Ji suskirstyta į kelis sektorius, kurių kiekvienas atitinka skirtingą gamybos etapą.

Archeologai čia reguliariai atlieka kasinėjimus, be to, ši vieta labai populiari tarp turistų, nes čia guli masyvūs akmens luitai įvairiose apdirbimo stadijose. Tačiau įdomiausios yra kolonų liekanos.

Istorinių paslapčių ir mįslių gerbėjai dėl šių kolonų ginčijasi jau daugelį metų, nes kai kurios iš jų atrodo taip, tarsi būtų iškaltos iš uolos kokiu nors didžiuliu ir tiksliu įrankiu, pavyzdžiui, grąžtu.

Manoma, kad tais senovėje tokių gręžimo mašinų nebuvo, o jei tai būtų buvę padaryta rankomis, gamyba būtų buvusi nepaprastai brangi ir sudėtinga.

Cave di Cusa - senovinių Sicilijos akmeninių kolonų paslaptis

Be to, kai kurie tyrinėtojai teigia, kad šių kolonų šonuose aiškiai matomi mechaninio apdirbimo pėdsakai.

Oficialioji archeologija mano, kad kolonos buvo išpjautos rankomis, naudojant paprastus plaktukus ir kaltus, tačiau kritikai įsitikinę, kad "tokiais grubiais įrankiais neįmanoma išlaikyti tokios tolygios geometrijos".

Dažnai jie teisingai atkreipia dėmesį į tas vietas su kolonų ruošiniais, kur tarp akmeninio cilindro ir uolos buvo išpjautas labai siauras griovelis. Tokį griovelį padaryti plaktuku ir kaltu būtų labai nepatogu.

Cave di Cusa - senovinių Sicilijos akmeninių kolonų paslaptis

Be to, senovėje rankiniu būdu gaminant akmenines kolonas, stačiakampio formos akmens blokas paprastai pirmiausia būdavo atskiriamas ir tik tada pradedamas jo apdirbimas. Priešingu atveju tiesiog labai nepatogu dirbti.

Įspūdingiausia Kūzos olos ypatybė yra ta, kad ji leidžia pamatyti, kaip senovės graikai sumanė ir statė savo šventyklas. Blokai nebuvo standartizuoti, o pritaikyti pagal kiekvienos šventyklos matmenis ir proporcijas.

Darbininkai laikėsi tikslių matematinių ir geometrinių taisyklių, kad užtikrintų architektūros harmoniją ir pusiausvyrą. Be to, kiekvieną bloką jie pažymėdavo simboliais ir skaičiais, kad nurodytų jo vietą ir orientaciją šventykloje.

Kaip jiems tai pavyko padaryti taip seniai, iki šiol lieka paslaptis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.07.2019 laikas 07:08 Receptai – Patiekalai Gaminame namuose. Vištienos kotletukai su daržovėmis
Gaminame namuose. Vištienos kotletukai su daržovėmis. Svogūną pjaustome labai smulkiai, morką tarkuojame smulkia tarka. Šviežias petražoles arba krapus taip pat smulkiname. Skanaus!

Skaityti daugiau

12.07.2019 laikas 18:36 Receptai – Patiekalai Skanus ir purus omletas “su paslaptim”
Bandžiau gaminti pagal įvairiausius receptus – kartais rezultatas džiugindavo, kartais nelabai. Ir štai pagaliau aš sugalvojau savo puikaus, puraus omleto receptą! Išeina tiesiog burnoj tirpstantis, nessmenga aušdamas, nebėga, sk...

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 09:58 Receptai – Patiekalai Gaminame namuose. Voveraitės su orkaitėje keptomis bulvėmis

Iškepusias bulvytes dedame į indą, ant viršaus sukrečiame voveraites ir atsargiai išmaišome. Ant viršaus užbarstome pasmulkintų šviežių petražolių, krapų arba svogūnų laiškų. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
06.05.2024 laikas 19:42 Visiems pasiekiamos vaistingosios piktžolės - dilgėlės
Pavasaris ir vasara - tinkamas laikas rinkti ir ruošti vaistinius augalus, kuriuos galėsite naudingai panaudoti ištisus metus. Ir ne vien tik ruošdami gydomuosius preparatus, bet ir gamindami salotas, ragu ir kitus patiekalus bei arbatas...

Skaityti daugiau

06.05.2024 laikas 19:22 Visiems pasiekiamos vaistingosios piktžolės - kiaulpienės
Pavasaris ir vasara - tinkamas laikas rinkti ir ruošti vaistinius augalus, kuriuos galėsite naudingai panaudoti ištisus metus. Ir ne vien tik ruošdami gydomuosius preparatus, bet ir gamindami salotas, ragu ir kitus patiekalus bei arbatas....

Skaityti daugiau

06.05.2024 laikas 14:29 Kaip atsikratyti amarų ant augalų: veiksminga liaudiška priemonė
Lapiniai amarai greitai susilpnina jaunus augalus, čiulpdami jų sultis ir išskirdami nuodus, todėl lapai susisuka, deformuojasi ir žūsta. Lapiniai amarai yra maži žali (juodi, oranžiniai, pilki) vabaliukai, kurie čiulpia sultis iš minkštųjų augalo da...

Skaityti daugiau