Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį

Saldžius, švelnius ir sultingus abrikosus valgyti yra vienas malonumas. Tačiau ką daryti, jei medis neduoda norimo derliaus.

Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Kaip pagreitinti abrikosų augimą - jūs to nežinojote

Šiam vaismedžiui, kaip ir bet kuriam kitam augalui, labai svarbi dirva. Abrikosai nemėgsta užpelkėjusių, sunkių, skurdžių dirvų su moliu, todėl jų sodinimui geriau rinktis purias ir lengvas dirvas, kuriose gausu organinių medžiagų ir kurių pH yra 7.

Abrikosų augimą galima paspartinti naudojant azoto trąšas, kurios skiedžiamos vandeniu ir sodinant pilamos po šaknimis. Be to, medelius galima tręšti amonio salietra po 100-150 g vienam sodinukui.

Kuo maitinti abrikosą pavasarį - geriausios trąšos

Jauną medelį geriausia tręšti rudenį. Taigi, augalui iki trejų metų geriausia trąša bus paprastas kompostas. Taip pat galima naudoti kalio chloridą arba superfosfatą.

Iki penkerių metų medelį galima tręšti amonio salietros tirpalu - 3 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens arba kalio sulfatu - 2 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens.

Vyresnius medžius taip pat galima tręšti pavasarį. Tinka 30 g superfosfato ir po 20 g amonio salietros arba kalio sulfato.

Atminkite, kad kuo senesnis medis, tuo daugiau maistinių medžiagų jam reikia, todėl trąšų kiekis laikui bėgant didės.

Kaip pagreitinti abrikosų derėjimą - svarbus niuansas

Abrikosų šėrimas, žinoma, labai svarbus, tačiau dažnai pamirštamas svarbus niuansas, į kurį neatsižvelgus medis neduos puikaus derliaus - apdulkinimas. Būtent netinkamas apdulkinimas dažnai stovi tarp jūsų ir mėgstamų vaisių.

Norėdami išspręsti šią problemą, turite į sodą pritraukti vabzdžių, padedančių apdulkinti žiedus, - bičių arba kamanių. Dažnai, norint jas privilioti į sklypą, tarp medžių sodinamos nektarą nešančios gėlės, kurios žydės tuo pačiu metu kaip ir abrikosai.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.03.2023 laikas 16:52 Kaip užauginti jurginus, kurių pavydės visi kaimynai: patyrusių sodininkų paslaptys
Gausūs ir spalvingi jurginų pumpurai praskaidrina net ir pačias darbingiausias dienas. Tačiau net ir šios iš pažiūros nepretenzingos gėlės turi savų problemų ir iššūkių.

Skaityti daugiau

02.03.2019 laikas 10:35 Aguonų sėklų aliejus
Aguonų aliejuje gausu linoleno arba Omega-6 nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios dalyvauja normalioje medžiagų apykaitoje, odos ir plaukų augime, palaiko tinkamą reprodukcinę funkciją.

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 19:19 Vilnamedžių (medvilnės sėklų) aliejus
Vilnamedžių aliejuje randama nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau polinesočiųjų ir mažesnė mononesočiųjų riebalų rūgščių dalis), tokoferolio (vitamino E), stabdančio senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui ir dėl kurio šiame aliej...

Skaityti daugiau

18.03.2019 laikas 10:34 Graikinių riešutų aliejus
Graikinių riešutų aliejus gausus Omega-6 riebalų rūgščių, reikalingų plaukų augimui, odos ir kaulų struktūros palaikymui, hormonų gamybai ir reprodukcinei funkcijai palaikyti, Omega-9 riebalų rūgščių.  Aliejus turi savybę sureguliuoti drėgmės ir riebalų pusiausvyrą, todėl tinka visų tipų odai puosel...

Skaityti daugiau

30.11.2022 laikas 14:51 Kokia kryptimi vystysis žemdirbystė: yra vienas svarbus momentas
Agrarinių mokslų specialistams, pažangiai mąstantiems žemdirbiams, ūkininkams kryptis kaip ir aiški – tvari žemdirbystė. Ir tam prieštarauti neigti vargu ar atrastume daug oponentų. Aukštų išmanių technologijų taikymas su dirbtinio intelekto taikymu – idealus variantas. Regis, geriau, net ir neverta...

Skaityti daugiau