Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2020 » Liepos » 5

Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų

Tarp endokrininės sistemos ligų skydliaukės ligos užima antrą vietą po cukrinio diabeto. Dažniausiai sergama skydliaukės funkcijos sumažėjimu – hipotiroze, tačiau kartais susergama ir patologišku skydliaukės funkcijos padidėjimu – hipertiroze.

Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įvairios ligos.

Ankstyvosios stadijos skydliaukės sutrikimai gali būti panašūs į pervargimą. Jei dažnai jaučiatės pervargę ir išsekę rytais, net ir po ilgalaikio miego, galima įtarti, kad sutriko skydliaukės veikla. Apie galimus skydliaukės sutrikimus taip pat perspėja ir pasikartojanti nemiga. Sutrikus skydliaukės veiklai pradeda erzinti megztiniai ar marškiniai su siaura apykakle, gerklėje kažkas trukdo. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus skydliaukės ligų simptomus.

* Požymiai, būdingi hipotirozei (kai skydliaukė gamina hormonų pernelyg mažai): ašarojimas be priežasties, apatiškumas, mieguistumas, sulėtėjęs mąstymas, nesidomėjimas seksu. Nušiurę plaukai, jų galiukai šakojasi ir lūžinėja, pažemėja ir užkimsta balsas, kamuoja dažni gerklės skausmai. Oda pleiskanoja, nagai lūžinėja ir sluoksniuojasi, gali atsirasti raumenų ir sąnarių skausmų. Juntamas bendras kūno silpnumas ir padidėjęs jautrumas šalčiui. Sutrinka žarnyno veikla, dažnai užkietėja viduriai. Galimi staigūs svorio pokyčiai. Sutrikus organizmo medžiagų apykaitai ir trūkstant jodo, skydliaukė priversta sutelkti visas savo jėgas, kad pagamintų reikiamą hormonų kiekį, todėl priverčiama plėstis. Atsiranda gūžys (struma) arba skydliaukė tampa žymiai kietesnė.

* Požymiai, būdingi hipertirozei (kai skydliaukė gamina hormonų pernelyg gausiai): dažnai sudirgstama dėl smulkmenų, padidėja agresyvumas, kamuoja nerimas, dažni nuotaikos pokyčiai, nesugebėjimas susikaupti. Kinta svoris, kamuoja nesiliaujantis alkis, gausiai slenka plaukai. Padažnėja širdies plakimas, pakyla kraujospūdis, kamuoja galvos skausmai, visą laiką karšta, pagausėja prakaitavimas, padidėja lytinis aktyvumas. Sutrinka žarnyno veikla, gana dažnai kamuoja viduriavimas, kartais sutrinka menstruacijų ciklas. Delnai – drėgni ir gausiai prakaituojantys.

Skydliaukės veikla sutrinka dėl įvairių priežasčių: dažnų infekcinių ligų, streso, jodo trūkumo ar pertekliaus organizme, apsinuodijimo toksinėmis medžiagomis. Be to, skydliaukės ligos gali būti ir genetiškai paveldimos. Skydliaukės ligas diagnozuoja ir gydo tik gydytojas, bet pasitarus su juo galima naudoti ir namines priemones, kurios sustiprins skydliaukę ir palengvins ligos eigą.

Svarbiausia – pakankamas jodo kiekis

Pagrindinė skydliaukės ligų priežastis – nepakankamas jodo kiekis. Per parą žmogaus organizmui reikia 150–170 mg jodo. Specialistai teigia, kad mūsų šalies gyventojai jodo suvartoja net 3 kartus mažiau, nei reikėtų, todėl pavojus susirgti skydliaukės ligomis yra didelis.

Paprasčiausias skydliaukės ligų profilaktikos būdas – gausiau vartoti tų produktų ir skysčių, kuriuose yra jodo. Daug jodo yra: graikiniuose riešutuose, juodavaisių aronijų uogose, įvairiai paruoštuose jūros kopūstuose (25 g yra 200 mg jodo), jūrinėse žuvyse (silkėse, lašišose, skumbrėse, tunuose) ir jūros gėrybėse (krevetėse, krabuose, midijose, austrėse).

Šiuo metu yra nemažai produktų, kurie papildomi jodu. Ypač populiari joduotoji druska, kurios šaukštelyje yra jodo paros norma. Joduotąja druska reikia skaninti jau paruoštus patiekalus, nes verdant jodas greitai pranyksta.

Mityba sutrikus skydliaukės funkcijai

* Gydomasis nevalytų avižų nuoviras: į litrą verdančio vandens įberkite saują nevalytų avižų grūdų, minutę pavirkite, paskui puodą šiltai apriškite ir palikite atvėsti. Nuoviro galite gerti tiek, kiek norite.

* Sergantiesiems skydliaukės ligomis patariama kiekvieną rytą suvalgyti po 3–4 graikinių riešutų branduolius ir po šaukštelį medaus.

* Sutrikus skydliaukės funkcijai ir jai padidėjus, kasdien suvalgykite po 1–2 česnako skilteles, nes šiose daržovėse yra jodo, kuris skatina skydliaukę gaminti hormonus.

* Skydliaukei sveika, jei valgysite salotų, raudonųjų burokėlių ir jų lapų, svogūnų, porų, persimonų, datulių, šviežių agurkų, saldžiųjų paprikų.

* Labai naudinga nuolat gerti aviečių lapų ir stiebų, medetkų žiedų, gudobelių, pipirmėčių, erškėčių uogų, krapų sėklų, apynių spurgų, čiobrelių, vyšnių ar miško žemuogių lapų arbatų.

Vaistiniai augalai

* Paprastųjų trūkažolių antpilas: 20 g susmulkintų paprastųjų trūkažolių šaknų užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 30-40 minučių nusistoti, nukoškite. Gerkite antpilo po 1–2 šaukštus 3 kartus per dieną. Šis antpilas ne tik gydo skydliaukės ligas, bet ir malšina skausmus, ramina centrinę nervų sistemą bei stiprina organizmą.

* Pelkinių vingiorykščių antpilas: 50 g susmulkintų pelkinių vingiorykščių šaknų užpilkite puse litro degtinės ir palikite 2 savaites nusistoti, nukoškite. Gerkite antpilo po 25 lašus (su vandeniu) 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Gydymo kursas – pusė metų, paskui padarykite pertrauką ir gydymą, jei reikės, pakartokite. Be to, šis antpilas gerina miegą ir gydo moteriškus negalavimus.

* Tamsiųjų plaučių preparatai normalizuoja skydliaukės veiklą, gerina širdies ir kraujagyslių darbą bei stiprina organizmo imunitetą: 2 šaukštus tamsiųjų plaučių lapų ir žiedų užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite valandą nusistoti, nukoškite. Gerkite antpilo po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną.

Gydomieji kompresai

* Ąžuolų žievės kompresas: 2 šaukštus susmulkintos ąžuolų žievės užpilkite stikline verdančio vandens, palikite valandą nusistoti, nukoškite. Antpile suvilgykite audeklą (geriausia lininį), uždėkite ant kaklo, apriškite ir palaikykite per naktį. Gydymo kursas 2–3 savaitės.

* Sutrinkite tarp delnų šviežių plačialapių ar siauralapių gysločių lapų, suberkite juos ant marlės, pabarstykite druska ir uždėkite kaip kompresą skydliaukės srityje.

* Sulėtėjus skydliaukės funkcijoms, patariama skydliaukės plotą reguliariai patepti gintaro aliejumi: gintaro rūgštį (įsigykite vaistinėje) sumaišykite lygiomis dalimis su alyvuogių aliejumi ir po kelis lašus mišinio įtrinkite kaklą skydliaukės plote. Taip gydytis patariama 2 savaites.

Autorius: Remigija ZINKEVIČIENĖ, savaitė.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.09.2018 laikas 10:58 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai kataraktos gydymui, profilaktikai
Katarakta liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai kataraktos gydymui, kataraktos gydymas, receptai kataraktai, profilaktikai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip ...

Skaityti daugiau

20.09.2018 laikas 07:52 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai celiulito gydymui

Celiulitas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai celiulito gydymui, celiulitas, celiulito gydymas, receptai, vaistažolės, receptai celiulitui, vaistažolės celiulitui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradici...

Skaityti daugiau

05.06.2019 laikas 22:07 Receptai – Patiekalai Nuo tokių pyragaičių nestorėjama. Užsirašykite receptą – ir skanu, ir nekenkia!

Šaldytuve liko neišgerta kefyro stiklinė, o jūs nežinote, ką su ja daryti? Pasigaminkite šiuos skanius pyragėlius! Be to šie pyragėliai paruošiami neįtikėtinai greitai, nereikia mielių, nereikia sugaišti laiko pasigaminti tešlą...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
10.05.2024 laikas 09:37 Paaiškėjo, ar cinkas padeda greičiau atsikratyti peršalimo ligų
Jungtinės Karalystės Cochrane instituto mokslininkai nustatė, kad cinko gebėjimas sutrumpinti peršalimo ligų trukmę neturi aiškaus mokslinio pagrindo.

Skaityti daugiau

10.05.2024 laikas 09:29 Milžiniška dėmė Saulėje tapo matoma plika akimi iš Žemės
Amerikiečių mokslininkai iš Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos Kosminių orų prognozių centro (SWPC NOAA) pastebėjo, kad milžiniška Saulės dėmė AR3664, kuri toliau galingai žybsi, padidėjo. Šios srities dydis pasiekė 200 tūkst. kilom...

Skaityti daugiau

10.05.2024 laikas 09:10 Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurios gyvatės tepa save krauju ir išmatomis
Serbijos mokslininkai iš Belgrado universiteto atrado, kad vandens gyvatės (Natrix tessellata), norėdamos apsisaugoti nuo plėšrūnų, gali įtikinamai apsimesti pūvančiu mėsos gabalu. Kad suklaidintų priešus, gyvatės mirkomos savo kraujyje ir išmatose....

Skaityti daugiau