- 10.05.2024
- 0.0 Reitingas
- 408 Peržiūros
- Komentarai
Serbijos mokslininkai iš Belgrado universiteto atrado, kad vandens gyvatės (Natrix tessellata), norėdamos apsisaugoti nuo plėšrūnų, gali įtikinamai apsimesti pūvančiu mėsos gabalu. Kad suklaidintų priešus, gyvatės mirkomos savo kraujyje ir išmatose. Tyrimas paskelbtas moksliniame žurnale „Biology Letters“ (BioLet).
Vandens gyvatės aptinkamos Europoje, Azijoje ir Šiaurės Afrikoje. Jos neturi nuodų ir užauga iki 1,2 metro, todėl turi nedaug būdų apsiginti nuo didesnių plėšrūnų.
Susidūrę su plėšrūnu, unguriai išskiria išmatas ir muskusą - pūvantį šalutinį virškinimo produktą. Tada jie krenta ant nugaros ir apsimeta, kad yra skerdžiami. Kartais ropliai net kraujuoja iš burnos. Ši strategija gyvūnų karalystėje vadinama tanatozė.
Toks vaizdas potencialiam priešui gali sukelti pasibjaurėjimą ir sumaištį, todėl gyvatė gali turėti pakankamai laiko pabėgti arba net priversti plėšrūną visiškai atsisakyti minties valgyti kažką tokio šlykštaus ir smirdančio.
Mokslininkai atliko eksperimentą, išbandydami 263 vandens gyvates. Mokslininkai griebė gyvates taip, kaip paprastai tai daro plėšrūnai. Eksperimentų metu 124 ropliai pasidengė išmatomis, o 28 - iš burnos paleido kraują.
Ekspertai nustatė, kad gyvatės gynyba krauju ir išmatomis leido joms išbūti tanatose dviem sekundėmis trumpiau, palyginti su įprastu jų mirties modeliavimu, o tai gali būti reikšmingas pranašumas išgyvenimui.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau