Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos paslaptys » 2024 » Gegužės » 10

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurios gyvatės tepa save krauju ir išmatomis

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurios gyvatės tepa save krauju ir išmatomis

Serbijos mokslininkai iš Belgrado universiteto atrado, kad vandens gyvatės (Natrix tessellata), norėdamos apsisaugoti nuo plėšrūnų, gali įtikinamai apsimesti pūvančiu mėsos gabalu. Kad suklaidintų priešus, gyvatės mirkomos savo kraujyje ir išmatose. Tyrimas paskelbtas moksliniame žurnale „Biology Letters“ (BioLet).

Vandens gyvatės aptinkamos Europoje, Azijoje ir Šiaurės Afrikoje. Jos neturi nuodų ir užauga iki 1,2 metro, todėl turi nedaug būdų apsiginti nuo didesnių plėšrūnų.

Susidūrę su plėšrūnu, unguriai išskiria išmatas ir muskusą - pūvantį šalutinį virškinimo produktą. Tada jie krenta ant nugaros ir apsimeta, kad yra skerdžiami. Kartais ropliai net kraujuoja iš burnos. Ši strategija gyvūnų karalystėje vadinama tanatozė.

Toks vaizdas potencialiam priešui gali sukelti pasibjaurėjimą ir sumaištį, todėl gyvatė gali turėti pakankamai laiko pabėgti arba net priversti plėšrūną visiškai atsisakyti minties valgyti kažką tokio šlykštaus ir smirdančio. 

Mokslininkai atliko eksperimentą, išbandydami 263 vandens gyvates. Mokslininkai griebė gyvates taip, kaip paprastai tai daro plėšrūnai. Eksperimentų metu 124 ropliai pasidengė išmatomis, o 28 - iš burnos paleido kraują.

Ekspertai nustatė, kad gyvatės gynyba krauju ir išmatomis leido joms išbūti tanatose dviem sekundėmis trumpiau, palyginti su įprastu jų mirties modeliavimu, o tai gali būti reikšmingas pranašumas išgyvenimui.

Pasaulio naujienos kitaip su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.09.2018 laikas 13:15 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo karpų
Karpos liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karpų, karpos, karpų gydymas, receptas karpoms, vaistažolės karpoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 14:49 Receptai Pyragas prie arbatos per 5 minutes. Viską sumaišiau ir į orkaitę
Paprastas ir skanus naminis pyragas! Išsamų torto paruošimą žiūrėkite vaizdo medžiagoje.

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau