- 04.03.2024
- 0.0 Reitingas
- 546 Peržiūros
- Komentarai
Azijos drambliai garsiai gedi ir laidoja savo mirusius jauniklius, teigiama Indijos mokslininkų tyrime, kuriame išsamiai aprašomas gyvūnų elgesys, primenantis žmonių laidotuvių apeigas.
Šią savaitę žurnale "Journal of Threatened Taxa" paskelbtame tyrime teigiama, kad Indijos Bengalijos regiono šiaurėje 2022 ir 2023 m. mokslininkai nustatė penkis veršelių laidojimo atvejus, kuriuos atliko šie milžiniški žinduoliai.
Jie nustatė, kad kiekvienu atveju bandos nariai mirusį veršelį nešė už liemens ir kojų, o paskui palaidojo žemėje kojomis į viršų.
"Remdamiesi oportunistiniais stebėjimais, skaitmeninėmis nuotraukomis, lauko užrašais ir pomirtinio tyrimo ataskaitomis, manome, kad skerdenos buvo užkastos netaisyklingai gulint, nepriklausomai nuo veršelio mirties priežasčių", - teigiama tyrime.
Vienu atveju banda garsiai riaumojo ir trimitavo aplink palaidotą veršį, rašė autoriai.
Tyrimo metu nustatyta, kad laidoti vežami tik veršeliai, nes sunkesnių suaugusių dramblių likusiomis bandos dalimis vežti "neįmanoma".
Autoriai Parveen Kaswan (Parvinas Kasvanas) ir Akashdeep Roy (Akašdipas Rojus) teigė, kad jų tyrime nenustatyta "jokio tiesioginio žmogaus įsikišimo" nė į vieną iš penkių veršelių žūties atvejų.
Aplink palaidojimo vietas ir ant dirvožemio, kuriuo buvo padengti veršelių kūnai, pastebėti aiškūs 15-20 dramblių pėdsakai, visi jie nugaišo dėl daugybinių organų nepakankamumo būdami nuo trijų mėnesių iki vienerių metų amžiaus.
Drambliai palaidojo veršelius arbatos ūkių drėkinimo kanaluose, už šimtų metrų nuo artimiausių žmonių gyvenviečių.
Drambliai yra žinomi dėl savo socialinio ir kooperacinio elgesio, tačiau anksčiau buvo "trumpai tyrinėti" tik Afrikos drambliai, o mažesni Azijos drambliai liko neištirti, sakoma tyrime.
Žinoma, kad tiek Afrikos, tiek Azijos laukiniai drambliai lanko įvairiose irimo stadijose esančius lavonus, tačiau šiame tyrime nustatyta skirtinga tirtų bandų elgsena.
Visais penkiais atvejais banda "pabėgo iš laidojimo vietos per 40 minučių nuo palaidojimo" ir vėliau vengė grįžti į tą vietą, vietoj to pasirinkdama skirtingus lygiagrečius migracijos maršrutus.
Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga Azijos dramblius yra pripažinusi nykstančiais.
Apskaičiuota, kad laukinėje gamtoje, daugiausia Indijoje ir šiek tiek Pietryčių Azijoje, gyvena apie 26 000 dramblių, kurie ne nelaisvėje išgyvena vidutiniškai 60-70 metų.
Kreditas: Unsplash/CC0 Public Domain
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau