Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos paslaptys » 2024 » Kovo » 4

Azijos drambliai gedi ir laidoja savo nugaišusius jauniklius: Tyrimas

Azijos drambliai gedi ir laidoja savo nugaišusius jauniklius

Azijos drambliai garsiai gedi ir laidoja savo mirusius jauniklius, teigiama Indijos mokslininkų tyrime, kuriame išsamiai aprašomas gyvūnų elgesys, primenantis žmonių laidotuvių apeigas.

Šią savaitę žurnale "Journal of Threatened Taxa" paskelbtame tyrime teigiama, kad Indijos Bengalijos regiono šiaurėje 2022 ir 2023 m. mokslininkai nustatė penkis veršelių laidojimo atvejus, kuriuos atliko šie milžiniški žinduoliai.

Jie nustatė, kad kiekvienu atveju bandos nariai mirusį veršelį nešė už liemens ir kojų, o paskui palaidojo žemėje kojomis į viršų.

"Remdamiesi oportunistiniais stebėjimais, skaitmeninėmis nuotraukomis, lauko užrašais ir pomirtinio tyrimo ataskaitomis, manome, kad skerdenos buvo užkastos netaisyklingai gulint, nepriklausomai nuo veršelio mirties priežasčių", - teigiama tyrime.

Vienu atveju banda garsiai riaumojo ir trimitavo aplink palaidotą veršį, rašė autoriai.

Tyrimo metu nustatyta, kad laidoti vežami tik veršeliai, nes sunkesnių suaugusių dramblių likusiomis bandos dalimis vežti "neįmanoma".

Autoriai Parveen Kaswan (Parvinas Kasvanas) ir Akashdeep Roy (Akašdipas Rojus) teigė, kad jų tyrime nenustatyta "jokio tiesioginio žmogaus įsikišimo" nė į vieną iš penkių veršelių žūties atvejų.

Aplink palaidojimo vietas ir ant dirvožemio, kuriuo buvo padengti veršelių kūnai, pastebėti aiškūs 15-20 dramblių pėdsakai, visi jie nugaišo dėl daugybinių organų nepakankamumo būdami nuo trijų mėnesių iki vienerių metų amžiaus.

Drambliai palaidojo veršelius arbatos ūkių drėkinimo kanaluose, už šimtų metrų nuo artimiausių žmonių gyvenviečių.

Drambliai yra žinomi dėl savo socialinio ir kooperacinio elgesio, tačiau anksčiau buvo "trumpai tyrinėti" tik Afrikos drambliai, o mažesni Azijos drambliai liko neištirti, sakoma tyrime.

Žinoma, kad tiek Afrikos, tiek Azijos laukiniai drambliai lanko įvairiose irimo stadijose esančius lavonus, tačiau šiame tyrime nustatyta skirtinga tirtų bandų elgsena.

Visais penkiais atvejais banda "pabėgo iš laidojimo vietos per 40 minučių nuo palaidojimo" ir vėliau vengė grįžti į tą vietą, vietoj to pasirinkdama skirtingus lygiagrečius migracijos maršrutus.

Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga Azijos dramblius yra pripažinusi nykstančiais.

Apskaičiuota, kad laukinėje gamtoje, daugiausia Indijoje ir šiek tiek Pietryčių Azijoje, gyvena apie 26 000 dramblių, kurie ne nelaisvėje išgyvena vidutiniškai 60-70 metų.

Kreditas: Unsplash/CC0 Public Domain

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.11.2017 laikas 15:10 Receptai Vaistažolių mišinys nuo karščiavimo, temperatūros
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, temperatūra. Ingredientai: liepos žiedai, čiobrelis, ramunėlės žiedai, vanduo.

Skaityti daugiau

04.07.2019 laikas 22:28 Receptai Varškės desertas be kepimo! Labai skanūs varškės zefyrai.

Turbūt gana sunku rasti tokį, kuriam nepatiktų zefyrai. O vyresnė karta dar ir ilgesingai dūsauja: „Va seniau tai buvo zefyrai, o šiandien tai gryna chemija“. Iš dalies jie teisūs.

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 18:02 Receptai Naudinga Halva Per 10 Minučių! Jokio Cukraus Ir Miltų!
Jei norite pagaminti naminės chalvos, jums neprireiks daug laiko ir ingredientų gausos. Reikia paimti gliaudytų saulėgrąžų, arachiso ir medaus – ir jūsų sveikuoliška chalva beveik paruošta.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau