Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Aliejai

Margainių sėklų aliejus

Margainių sėklų aliejus paranormal.lt

Iš tikrųjų margainių sėklų spaudžiamas aliejus yra skaidrus, gelsvas, beveik beskonis, turintis būdingą kvapą. Gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (linolio, oleino, stearino, palmitino ir kt.), plaukų augimą, odos struktūrą,  vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui. Šis aliejus savo veikliųjų medžiagų, o ypač antioksidantų gausa prilygsta šaltalankių aliejui.

Tikrieji margainiai – graižažiedžių šeimos žoliniai vienmečiai arba dvimečiai augalai, užaugantys iki 1,5 m aukščio, pas mus plačiai paplitę ir laikomi piktžolėmis.

Margainiai vertinami dėl sėklose randamų biologiškai aktyvių medžiagų gausos, ypač dėl sudėtyje esančio silimarino, kuris veikia kaip antioksidantas  Šiuolaikinė medicina iš šio augalo standartizuoto ekstrakto gamina maisto papildus.

Margainių aliejus naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, ypač rekomenduojamas nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos priežiūrai, suragėjusių, įtrūkinėjusių vietų minkštinimui. Aliejus tinkamas masažui, gali būti maišomas su kitais augaliniais (abrikosų, migdolų, vynuogių kauliukų) ar eteriniais aliejais, gaminamos kaukės, praturtinamos kitos kosmetikos priemonės – kremai, šampūnai, balzamai.

margainių aliejus, aliejus, margainiai, ufospace.net

Įdomu

Liaudies medicinoje margainių aliejumi rekomenduojama praturtinti maistą. Siūloma po vieną šaukštelį aliejaus kasdien įmaišyti į salotas arba košes.

Mūsų patarimai

Peršalus ar sloguojant, 50 ml margainių aliejaus suplakite su 5 lašais arbatmedžių eterinio aliejaus. Mišiniu įtrinkite krūtinę, nugarą, tepkite nosies landas.

Nudegimų, įtrūkimų ar psoriazės ir egzemos pažeistas vietas kasdien tepkite margainių aliejumi arba dėkite kompresus – marlės gabaliuką suvilgykite pašildytu aliejumi ir uždėję ant pažeistos vietos palaikykite. Margainių aliejų galite maišyti su juodgrūdžių aliejumi (santykiu 2:1).

Stangrinamoji, odos spalvą gerinanti ir smulkias raukšleles lyginanti kaukė veidui

3 šaukštus margainių aliejaus išmaišykite ir pašildykite su 1 šaukštu avokadų aliejaus. Aliejumi gausiai ištepkite veido odą arba ant veido uždėkite mišiniu sudrėkintą audinio (marlės) gabalėlį ir pagulėkite maždaug pusvalandį. Aliejaus likučius nuvalykite servetėle. Procedūrą atlikite 2 kartus per savaitę.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
13.04.2021 laikas 22:24 Ramunėlė Ir Jos Gydomosios Savybės

Žodžio “ramunė” etimologija kilusi iš Senovės Romos. Iš lotynų kalbos išvertus romanus, reiškia romėnas. Šiuo laikotarpiu vaistažolė ramunėlė, oficialiai medicinos pripažinta daugiau negu 25 pasaulio šalyse.

...

Skaityti daugiau

01.02.2021 laikas 09:53 Morkos: Morkų nauda sveikatai ir grožiui
Kultūriniu augalu morkos tapo tik viduramžiais ir tuo metu buvo laikomos ypatingu delikatesu. Nors šiais laikais morkos tapo įprasta kasdiene daržove, jų vertingosios savybės nė kiek nesumenko. Morkos gydo, tonizuoja, stiprina, jaunina organizmą....

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Žemuogės – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Žemuogė yra viena iš vertingiausių, plačiai auginamų uoginių kultūrų. Vartojamos šviežios, tinka ir perdirbimui. Žemuogių vertę padidina tai, kad jos anksti sunoksta (birželio mėn.), uogos labai skanios.

Skaityti daugiau

07.02.2021 laikas 13:52 Paprastieji Čiobreliai (Thymus Serpyllum) Liaudies Medicinoje
Liaudies medicinoje vandeninis čiobrelių antpilas ir nuoviras naudojami kaip prakaitavimą, šlapimo išsiskyrimą skatinanti, atsikosėjimą lengvinanti, raminamoji, skrandį raminanti, kirmėles išvaranti, kraują valanti priemonės. Jais taip pat galima gydyti alkoholizmą....

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 18:27 Dviskiautis Ginkmedis (Ginkgo biloba) Ginkmedžio poveikis
Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba) - tai vasarą žaliuojantis lapuotis medis, užaugantis iki 40 metrų aukščio. Lapai vėduoklės formos, ilgakočiai, šviežiai žalios spalvos. Medžio žievė rudos spalvos ir turi stambias raukšles. Dviskiautis ginkmedis, ginkmedžio nauda, kuo vertingas ginkmedis, ...

Skaityti daugiau