Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Dvasios, Vaiduokliai » 2015 » Lapkričio » 9

Toronto vaiduokliai

Toronte vaiduokliai gyvena visur: ligoninėse, privačiuose namuose, bankuose, ledo ritulio Šlovės salėje, netgi pastatuose, kuriuose jaunimas kremta mokslus.

Vaiduoklių armija

Joje - patys įvairiausi personažai. Yra prasčiokų. Pavyzdžiui, darbininkas, kuris 1930-ais metais valė varpą Kareivių bokšto viršuje. Šis bokštas - tai Pirmajame pasauliniame kare žuvusių Toronto universiteto dėstytojų ir studentų atminimui pastatytas monumentas. Darbininkas paslydo, nukrito ant žemės ir žuvo. Nuo to laiko vis kartojasi pranešimai, kad bokšto languose matosi nelaimingojo šešėlis.

Yra žymių personažų, kurie tapo legenda dar būdami gyvi. Pavyzdžiui, Kanados įkūrėjas - pirmasis

šalies ministras pirmininkas Džonas Makdonaldas. Jo bruožai atpažįstami pusiau perregimame džentelmene su fraku, kuris naktimis vaikšto privataus Nokso koledžo koridoriais.

Karališkojo muziejaus darbuotojai tvirtina, kad jame gyvena pirmojo muziejaus direktoriaus Čarlzo Karalio vaiduoklis. Jo šešėlis, apsisiautęs naktiniais marškiniais, dažniausiai pastebimas Rytų Azijos skyriuje.

Toronto vaiduoklių armijoje daugumą sudaro moterys. Truputį į pietus nuo Karališkojo muziejaus anksčiau stovėjo planetariumas ir Vaikų muziejus. Būtent čia apsigyveno jaunutės mergaitės vaiduoklis. Jis buvo pavadintas Celeste (Dangiškąja). Yra liudininkų, kurie tvirtina, kad vaiduoklis kartais sėdėdavo planetariume kartu su studentais ir klausydavosi astronomijos paskaitų.

Jau šiame tūkstantmetyje pastatas buvo parduotas Toronto universitetui ir, kaip dabar teigiama, jį ruošiamasi nugriauti. Kas žino, ar Celestei patiks naujame statinyje, pastatytoje šioje vietoje, ar ji visiems laikams išeis.

Karališkoje konservatorijoje gyvena net du vaiduokliai. Joje sutinkamas merginos vaiduoklis, kuris labai mėgsta lankytis repeticijose. Jos draugė labiau mėgsta pasėdėti ant laiptų ar salėse.

Jorko universiteto Glendono koledžas irgi turi savo vaiduoklių. Kartais tai yra neryški moters figūra bibliotekos sode, o kartais - balsai tuščiame rūsyje arba keisti ženklai ant studentų kojų, kuriuos jie pastebi, atsikėlė rytais iš lovų bendrabutyje.

Rajersono universiteto Teatro fakultete tai koridoriuose, tai palėpėje vis pasirodo moters figūra, kuri bando kiekvieną esantį patalpoje įtikinti savo realumu, pašnibždėdama savo vardą. Šį faktą 2008-ųjų metų rudenį užfiksavo Toronto anomalių reiškinių tyrimo bendrijos ekspertai.

29-as kambarys

Redžio koledžas įkurtas pastate, kuris seniau priklausė konditerio Viljamo Krisčio šeimai. Jis pagarsėjo sausainiais, kurie ir šiandien vis dar populiarūs mieste. Po garsiojo kepėjo mirties 1900-iais metais namą paveldėjo jo sūnus Robertas, persikėlęs į jį su žmona ir meiluže, apie kurios egzistavimą žmona net neįtarė. Nieko keisto: slaptą patalpą širdies damai Robertas su patarnautoju įrengė bibliotekoje už medinių plokščių. Tarp savęs šią patalpą vadino 29-uoju kambariu. Tai buvo baldais apstatytas kambarys, kuriame netgi buvo įrengta vonia, tik nebuvo langų.

Apie savanorę kalinę žinojo tik patarnautojas, kuris reguliariai aprūpindavo damą viskuo, kas jai buvo reikalinga. Pasakojama, kad Robertas, kurį tiesiog akino slapta aistra, iš pradžių su įkalintąja į pasimatymus eidavo kiekvieną dieną, drausdamas žmonai užeiti į biblioteką, sakydamas, kad jis ten turi atlikti sunkius ir susikaupimo reikalaujančius darbus.

Tačiau netrukus aistros objektas pradėjo nusibosti, ir patarnautojas, aprūpindavęs damą maistu, tapo vieninteliu žmogumi, kurį nelaimingoji kartais matydavo. Supratimas, kad ji yra pamesta, vis stiprėjo. Moteris palaipsniui ėjo iš proto nuo vienatvės. Galiausiai ji neišlaikė ir pasikorė.

Robertas liepė patarnautojui užkasti kūną Karališkajame parke. Tačiau niekšas neliko nenubaustas. Jis pats po truputį darėsi jis labiau kuoktelėjęs, verslas sekėsi vis blogiau, pardavė pastatą mokslo įstaigai ir išėjo į kitą pasaulį pas nelaimingąją meilužę.

Vėliau pastatas buvo pertvarkytas, jame įrengtas merginų bendrabutis. Pasakojama, kad jos gana dažnai skųsdavosi, jog 29-ajame kambaryje dažnai jaučia kažkieno nematomą buvimą, o kai kurios, norėdamos išeiti iš patalpos, negalėjo atidaryti durų. Merginoms tekdavo rėkti, kviečiant pagalbą. Suprantama, kad 29-ojo kambario gyventojos labiausiai baiminosi, kad vieną kartą gali atsitikti nepataisomas dalykas ir jos paliks spąstuose daugelį valandų. Lygiai taip, kai kažkada tamsoje atsidūrė Roberto meilužė.

Į pagalbos šauksmą subėgdavo kaimynės iš kitų kambarių, kurios kartu su durininku stebėdavosi, kad durys iš karto atsidaro be jokių didesnių pastangų.

Suprantama, kad merginos dėl šių dalykų bėdą vertė Roberto meilužei - atseit, tai ji nori, kad jaunos merginos suprastų, ką tai reiškia būti įkalintai. Tačiau gali būti ir tai, kad tai paties Roberto vaiduoklis, kuris niekaip nenurimsta ir tęsia savo siaubingus eksperimentus.

Meilės trikampis - ne Chimera

Toronto universitetas taip pat laikomas vaiduoklių buveine. Gali būti, kad dėl to, jog universitete yra ne vienas pastatų kompleksas su niūriais ir painiais koridoriais, tarsi specialiai padarytais paranormaliems reiškiniams pasireikšti.

Nepaprasti įvykiai vyksta Trejybės koledže (tai pats pirmasis universiteto pastatas). Koledžą įkūrė anglų vyskupas Džonas Stračanas, kuris mirė 1867-ais

metais. Dieną prieš mirties metines arba dieną po jų vyskupas pasirodo visu gražumu.

Manoma, kad taip jis nori ir apie save priminti, ir tuo pačiu patikrinti, ką per praėjusius metus pasiekė studentai. Kai mačiusiųjų vaiduoklį paklausia, kodėl jie nusprendė, kad čia yra vyskupo vaiduoklis, šie parodo į portretą, kabantį ant sienos: „Vaiduoklis - kaip iš akies luptas vyskupas".

Atrodo, kad tai keistas pareiškimas universitete, kuriame buvo išrastas insulinas, atrastos kamieninės ląstelės ir sukonstruotas pirmasis darbinis elektroninis mikroskopas. Nors ir keista, tačiau šie nepaprasti atradimai puikiai dera su pagrindine universiteto legenda.

Beje, legenda, kaip ir garsūs tyrinėtojai, irgi turi konkrečius vardus. Rusų kilmės lenkų akmentašys

Ivanas Reznikovas atvyko užsidirbti ir 1856-ais metais dalyvavo universiteto rekonstrukcijoje. To paties tikslo siekė ir jo kolega graikas (kitais duomenimis - italas) Polas su gana keista pavarde Djablosas.

Egzistuoja dvi versijos apie tai, kas tarp jų nutiko. Pirmoji teigia, kad akmentašio porininkas turėjo charakterį, visiškai atitinkantį jo šėtonišką pavardę, ir mėgo pasišaipyti iš lėtapėdžio Ivano. Djablosas keletą savaičių dirbo, kurdamas dviejų chimerų atvaizdus pastato priekinei daliai. Kai darbas buvo baigtas, jis, kaip yra pasakojama, pakvietė Reznikovą pasigėrėti savo darbo vaisiais, o šis labai nustebo, kai pamatė, jog vienos chimeros perkreiptas veidas - tai jo atvaizdas.

Reznikovas nusprendė nelikti skoloje ir atsimokėti tuo pačiu: naktį atėjo prie chimerų ir ėmė taisyti antrosios veidą, kad jis pasidarytų panašus į nekenčiamo pašaipūno. Tačiau vos tik baigė darbą, tarsi ištirpo ore. Djablosas pakeitė Reznikovą kitu akmentašiu, o į klausimą, kur ankstesnis, tik gūžčiojo pečiais.

Pagal kitą versiją, Djablosas nusprendė atmušti Ivano nuotaką - simpatišką kambarinę, kurią Polas pastebėjo, paslapčia sekdamas Ivaną, kur šis skuba po darbo. Jis ne tik užmezgė su mergina meilės ryšius, bet ir įkalbėjo ją pavogti visus Ivano uždirbtus pinigus, kuriuos Reznikovas kaupė būsimam šeimyniniam gyvenimui, ir pabėgti su juo iš Kanados.

Sužinojęs apie tai, Ivanas griebė kirvį ir įtūžęs šoko ant savo priešininko. Pastarajam šansų buvo labai mažai - Reznikovas buvo žymiai stipresnis. Todėl, pasislėpęs už laiptų, Polas klastingai susmeigė durklą į Reznikovo nugarą, o po to jo kūną įmetė į šachtą, virš kurios netrukus buvo pastatyti sraigtiniai laiptai, vedantys į bokštą.

Nuo to laiko, kaip tvirtina studentai, Ivanas klaidžioja po universitetą ir kiekvienam sutiktajam bando papasakoti savo liūdną istoriją.

Tam, kad Ivanas neslankiotų po pastatą ir nekankintų studentų (ypač sesijos metu), vaiduokliui paskyrė savotišką pasimatymų kambarį - jo garbei kavinė buvo pavadinta „Reznikovas“.

Kaip buvo iš tikrųjų, nežino niekas. Tačiau praėjus dviems metams po Reznikovo dingimo (ar nužudymo) pastate kilo gaisras. Jis iš vidaus beveik visiškai išdegė. Tačiau labai keista buvo tai, kad išliko sveikos durys su kirviu padarytomis įrantomis. Jos buvo tame pačiame kampe, kaip ir chimeros.

Pasakojama, kad darbuotojai, kurie valė pastatą po gaisro, šachtoje aptiko skeletą, ant kurio išliko diržas su sagtimi, ant kurios buvo akmentašių gildijos, kuriai priklausė Ivanas, emblema.

O abi chimeros ir šiandien šaiposi iš pietvakarinio korpuso kampo ir kavinės vitrinos, primindamos apie akmentašių nepaprastas varžytuves ir liūdną istoriją.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.08.2019 laikas 20:20 Receptai – Patiekalai Subtilus obuolių pyragas, kuris tiesiog tirpsta burnoje. Visi svečiai prašo recepto.

Skanesnio nebūna! Obuolių pyrago receptas. Skaniausias obuolių pyragas, kepinys labai švelnus, kvapnus, tirpsta burnoje! Ypač skanu su rūgščiais obuoliais.

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 21:49 Receptai – Patiekalai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 18:49 Receptai – Patiekalai Vištienos muštiniai
Keptuvėje įkaitiname aliejų. Iš dubenėlio su kiaušiniu imame vištieną, apvoliojame džiūvėsėliuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, gana trumpai. Vištienos muštinį patiekiame su virtais ryžiais arba bulvių...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.04.2024 laikas 09:24 Mėnulio šventyklos Maču Pikču paslapčių atskleidimas: inkų išradingumo ir dvasinio ryšio liudijimas
Giliai Andų kalnų masyve slypi istorikus ir turistus šimtmečius žavinti šventa vieta - Mėnulio šventykla Maču Pikču. Šį inkų civilizacijos pastatytą architektūros stebuklą iki šiol gaubia paslaptis, tačiau jo svarba inkų dvasingumui ir astronominiams...

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 08:31 Kokio ūgio buvo Jėzus Kristus?
2015 m. birželio 21 d. nuotraukoje popiežius Pranciškus liečia Šventąją drobulę Turino katedroje. Ji yra Šventojo Sosto nuosavybė.

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 08:12 2024 m. balandžio 26 d. horoskopas visiems Zodiako ženklams: kas laukia kiekvieno iš mūsų?

Šiandien Merkurijus baigia savo retrogradinį judėjimą, tampa tiesioginiu ir pamažu įsibėgėja. Tai reiškia, kad daugelis žmonių šiandien bus sulėtėję, sutrikę, pamirš įprastus dalykus ir viską darys lėčiau nei įprastai.

...

Skaityti daugiau