Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (793) Komentarų: (0) (10.09.2015 - 19:54)

Visas pasaulis - kompiuteris?

Daugelis tyrinėtojų neabejoja: ateis diena, kai virtuali realybė taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dar daugiau - mums bus sunku atskirti tikrąją realybę nuo sumodeliuotos kompiuteriu. Bent taip žada ufologai. Tačiau kyla klausymas ar egzistuoja "tikroji" realybė? Gal ji irgi yra sumodeliuota?

Susiliejimas su virtualybe

Praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio pradžioje tyrėjas Daronas Lanjė (Daron Lanier) prognozavo, kad netolimoje ateityje teks ne tik žaisti, bet ir dirbti su virtualia realybe.

Šiandien iš karto kelios kompanijos kuria sistemas, kurios su specialia įranga leidžia „žengti“ į virtualią

erdvę. Davikliai, kuriais aprūpinta ši įranga, suteikia pilną realių veiksmų ir pojūčių iliuziją. Jie ne tik leidžia matyti virtualu pasauli, bet ir judėti jame - bėgioti, šokinėti, šliaužioti, karstytis ir t.t.

Prieš keletą metų britų kompanija nDreams susitelkė tie naujos kartos žaidimų kūrimu. Šiuose žaidimuose naudojami ne visiems įprasti monitorius ir manipuliatorius, o virtualios realybės įranga. Kompanijos generalinis direktorius Patrikas O‘Luanajus (Patrick O’Luanaigh) mano, kad 2015 pabaigoje trimačiai virtualūs žaidimai su pilnu „dalyvavimo efektu" bus toks paplitęs reiškinys, kad nieko nebestebins.

Tačiau atsitraukime nuo žaidimų ir pakalbėkime apie ką nors rimčiau. Pietų Kalifornijos universiteto medicininės virtualybės padalinio direktorius Albertas Ricas (Albert Rizzo) su kolegomis dabartiniu metu tiria galimybę panaudoti virtualybę psichologijos ir psichoterapijos srityje. Pavyzdžiui, mokslininkas mano, kad virtuali realybė gali padėti vaikams, turintiems dėmesio deficito sindromą, arba karo veteranams, kenčiantiems nuo potrauminio sindromo.

Pastaruoju atveju buvusį karo veiksmų dalyvį, kuriam niekaip nepavyksta grįžti į normalų gyvenimą po patirtų sukrėtimų, galima perkelti į virtualiai sukurtą jį traumavusią situaciją. Tokiu bildu jis vėl patirs buvusius įvykius ir galės pasirinkti įvairius ateities variantus bei taip sumažinti streso poveikį.

Materija - tai informacija?

Kas pasakė, kad ta realybė, kurią mes laikome tikra, nėra virtuali? 2003-ais metais švedų filosofas Nikas Bostromas (Nick Bostrom) parašė straipsnį „Ar mes visi gyvename kompiuterinėje simuliacijoje?“ Jis teigia: teoriškai žmonija gali pavirsti tokia galinga civilizacija, kuri sugebės modeliuoti realybę globaliais mastais. Nėra jokio tikrumo, kad mes nesame kokios nors supercivilizacijos, milžiniškos „Matricos" kūrinys.

2007-ais metais Kembridžo universiteto matematikos profesorius Džonas Berou (John Barrow) iškėlė hipotezę, kad „Matricos" egzistavimo įrodymu gali tapti aptikti trikdžiai Visatos kūrimo procese. 1999-ais metais, kai kino teatrų ekranuose pasirodė amerikiečių filmas „Matrica", mokslininkai atrado, kad fundamentalios nuolatinės dedamosios iš tiesų tokios nėra. Pavyzdžiui, prieš 10 milijardų metų subtiliosios struktūros nuolatinė dedamoji (elektromagnetinio tarpusavio poveikio intensyvumo rodiklis) buvo maždaug tūkstantąja procento dalimi didesnė nei yra dabar. Gal mūsų „programa" kažkiek nukrypo?

Skaitmeninių technologijų specialistas Džimas Elvidžas (Jim Elvidge) aptiko požymius, jog Visata iš tiesų yra kompiuterinė programa, veikianti skaitmeninio kodo pagrindu. Elvidžas teigia, kad iš tiesų dauguma objektų yra ne kas kita, o tuščios erdvės. Tai panašu į tai, kai mes spaudinėjame ikonėles kompiuterio monitoriuje. Už kiekvienos ikonėlės slepiasi kažkoks atvaizdas, tačiau visa tai tėra tik sąlyginė realybė, kuri egzistuoja tik monitoriaus ekrane.

Elvidžas mano, kad visa tai, ką mes laikome materija, tai tėra tik paprasčiausi duomenys. Tolimesni tyrimai elementariųjų dalelių srityje leis mums suprasti tai, kad už viso to, kas mus supa, slypi kažkoks kodas, analogiškas dvejetainiam kompiuterinės programos kodui. Gali būti, kad mūsų smegenys - tai tiesiog sąsaja, kurios pagalba mes gauname prieigą prie „Visatos interneto" duomenų.

Mūsų smegenų funkcija - apdoroti informaciją. Informacija gali būti saugoma smegenyse, panašiai kaip kompiuterinė naršyklė laikinojoje atmintyje saugo mūsų paskutinių aplankytų puslapių duomenis naršymo sesijos metu. Jeigu taip iš tikrųjų yra, teigia Elvidžas, tai mes galime gauti priėjimą prie duomenų, kurie saugomi už mūsų smegenų. Tokie reiškiniai, kaip intuicija ar aiškiaregystė, visiškai nėra tuščias garsas. „Kosmoso internete" mes galime gauti atsakymus į savo klausimus. Taip pat galime paprašyti pagalbos. Ir ji gali ateiti - iš kitų žmonių ar mūsų realybės kūrėjų...

Šiuo požiūriu mirtis nėra tokia baisi. Jeigu mūsų sąmonė yra simuliacija, tai mirtis - tik šios simuliacijos pabaiga. Mūsų sąmonė gali būti perkelta į kitą „simuliatorių", kuo ir paaiškinamas reinkarnacijos fenomenas.

Visata sudaryta iš pikselių?

2012-ais metais Bonos universiteto fizikas Sailas Bynas (Silas Beane), tyręs mikrodalelių sąveiką ankstyvojoje Visatoje, pareiškė, jog tuo atveju, jeigu pasaulis sukurtas pagal kompiuterinio modelio principą, jis turi būti suskaidomas į atskiras dalis - pikselius. Teoriškai modelis gali tobulėti, anksčiau ar vėliau jame gyvenančios protingos būtybės užduos klausimą: ar tik Visata nėra dirbtinė ir kaip tai galima patikrinti?

Britų mokslininkai mano, jeigu Visatos struktūrą sudaro atskiros ląstelės (pikseliai), tai procesus kiekvienos ląstelės viduje lemia jos dydis: kuo mažesnė ląstelė, tuo didesnė joje esančių dalelių energija. Tarp kitko, astronominių tyrimų duomenimis, kosminio spinduliavimo energija, kuri mus pasiekia iš tolimų galaktikų, taip pat turi savo ribą. Darant prielaidą, kad šios galaktikos taip pat yra

dalis kompiuterinės realybės, tai skaičiavimai rodo: tokios ląstelės „raiškumas" maždaug 1011 kartų didesnis už paties tobuliausio modelio, kurį pavyko sukurti mūsų dienų fizikams, pikselio parametrus. Dėl to aptikti „Matricą" tokiame lygyje nėra taip paprasta.

Darant prielaidą, kad mūsų Visata sudaryta iš atskirų pikselių, o nėra vienalytė terpė, tai turi atsispindėti dalelių trajektorijose. Greičiausiai, jos simetriškai kartoja pirminio modelio formą. Tokiu būdu yra patvirtinama teorija apie paralelinius matavimus.

Tačiau „Matricos" šalininkai teigia, jog nereikia manyti, kad mūsų pasaulio modelis yra idealus. Mūsų „kūrėjai" gali „praleisti" kokias nors detales, todėl anksčiau ar vėliau „netikslumas" taps aiškiai matomas. Pavyzdžiui, jeigu Saulės sistema galėjo būti sumodeliuota mikrolygiu, tai kas tą patį galėtų pasakyti apie kitus Visatos objektus - toli nuo mūsų esančias žvaigždes ir galaktikas? Šiuolaikiniai kvantiniai superkompiuteriai su laiku išsiaiškins šią klaidą.

Laisva valia - tik iliuzija?

Yra dar vienas netiesioginis „Matricos" teorijos patvirtinimas. Neseniai Oksfordo universiteto matematikos profesorius Markusas de Sotojus (Marcus de Sautoy) atliko eksperimentą, kuris tarsi neigia tai, jog žmogus gali laisvai pareikšti savo valią. BBC televizijos kanale filmuojamos laidos metu jis paprašė Bernštaino vardo neuroinformatikos centro profesorių Džoną Dilaną Hainsą (John-Dylan Haynes) nuskenuoti jo smegenis tuo metu, kai jis turėjo nuspausti prietaiso mygtuką. De Sotojus turėjo pasirinkti - paspausti mygtuką dešine ar kaire ranka. Skenavimas parodė, kad šešios sekundės iki sąmoningo pasirinkimo, smegenyse aktyvuodavosi tam tikros sritys. Pasirenkant dešinę ranką aktyvuodavosi kitos smegenų sritys nei pasirenkant kairę ranką. Tai reiškia, kas sprendimą kuria ranka paspausti mygtuką priėmė ne sąmonė, ne vielinis „aš", o smegenų pilkoji medžiaga. Gali būti, kad mes patys net nesugebame priimti sprendimo savarankiškai, už mus tai atlieka „modelio" autoriai.

Suprantama, visiškai nesinori tikėti, kad mes esame tik marionetės kažkieno rankose, tačiau šios hipotezės taip pat negalima visiškai atmesti, kaip nepagrįstos. Gal ateityje jos prisireiks...

 

reklama

Šioje istorijoje: materija, ląstelės, visata, realybė, elvidžas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 793 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (392)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Tulijo Simončini: vėžys tai grybelinis susirgimas, tai ...

Kasmet nuo vėžio pasaulyje miršta aštuoni milijonai žmonių, Vien tik JAV – daugiau nei pusė milijono. Apie 2030 metus tikėtinas mirtingumas – 12 milijonų.

paranormal.lt
Augalas kuris kovoja su senatvės demencija - atmintis p...

Rozmarinas yra populiarus augalas, dažniausiai naudojamas kaip garnyras patiekalams, dėl savo unikalaus, malonaus aromato. Tačiau, mokslininkai patvirtino, kad ši žolė daug naudingesnė, jei jūs naudojate jį, kaip demencijos i

paranormal.lt
Atstatyti regėjimą paprasta: liaudies receptas!...

Aloe Vera (alavijo) - tikras išsigelbėjimas tiems, kurie kenčia nuo regėjimo problemų. Šis receptas - tikra vitaminų bomba akims! Kuriuo, gali būti sėkmingai naudojami katarakto gydymui, akių skausmui ir vokų uždegimui.
paranormal.lt
Chemoterapijos nebereiks, jei gersite šias sultis...

Chemoterapijos nebereiks daugiau, jei gersite šias namie pagamintas sultis, kurios labai efektyviai naikina vėžines ląsteles! Nebrangus gydymas nuo vėžio. Mes primygtinai rekomenduojame jums pabandyti šias sultis. Jos puikiai


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios