Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Pranešimas spaudai » 2019 » Balandžio » 19

Pratimai, kaip sumažinti neigiamą sėdėjimo poveikį

  • 19.04.2019
  • 0.0 Reitingas
  • 1359 Peržiūrų
  • Aptarti

Kasdien ilgai ir daug sėdime ir tai kenkia sveikatai. Bet sumažinti neigiamą sėdėjimo poveikį galima – tam kelis nesudėtingus pratimus siūlo olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.

Pasak gydytojo, kūnas tikrai labai nesidžiaugia ilgu sėdėjimu, todėl kėdę būtų galima palyginti su kankinimo instrumentu. Visgi keli pratimai po sėdėjimo gali padėti kūnui greičiau atsigauti ir panaikinti neigiamą poveikį, rašoma pranešime spaudai.

pratimai, nugara, mankšta, sveikata

Pratimus gydytojas pademonstravo TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“.

Kai baigiate savo sėdimą darbą, visada patartina šiek tiek lengvai pasirąžyti, nuimti nereikalingą įtampą.

„Geriausias būdas tai padaryti – susidėti rankas už galvos, atvesti alkūnes atgal siekiant viršugalviu į viršų ir krūtinkaulį keliant 45 laipsnių kampu į viršų. Atsiskleidžiate, iškvepiate, atpalaiduojate. Tada, vis dar sėdėdami kėdėje, galite iš lėto susisukti į vieną pusę pabūti apie 5 sekundes, susisukti į kitą pusę, pabūti apie 5 sekundes“, - rodė D. Barkauskas.

Po šio pratimo galima pakilti nuo kėdės, o ją galima panaudoti kaip įrankį kitiems pratimams.

Antras siūlomas pratimas – atsiklaupus nugara į kėdę ant jos laikant rankas. Jei grindų paviršius kietas, po keliais rekomenduojama padėti paminkštinimą, kad kelio sąnarys nespaustų kieto paviršiaus, nes tai nemalonu ir nelabai sveika.

„Nereikia labai atlošti galvos - saugokite savo kaklą. Dubenį stumiame į priekį, krūtinkaulį 45 laipsniais į viršų. Laikydami rankas ant kedės išvedame savo kūną į priekį, iš lėto atpalaiduojame. Vėl išvedame kūną į priekį, pakartojame 7-8 kartus dinamiškame režime. Po 7-8 karto išvedę užlaikome 15-20 sek. Tada iš lėto atpalaiduojame“, - kalbėjo D. Barkauskas.

pratimai, nugara, mankšta, sveikata

Dar vienas galimas pratimas - vieną kelią pastatant į priekį. Kitas kelis lieka už savęs, prisilaikyti galima rankomis už kelio arba - jei taip lengviau - už kėdės.

„Pradžiai dinaminiame režime padarote 5-7 judesius į priekį, pajuntante kur judesio apribojimas jūsų atveju, einate iki tos ribos ir save fiksuojate“, - demonstravo gydytojas. Paskutinis siūlomas pratimas skirtas pečių sąnariams. Pratimas atliekamas atsiklaupus laikant rankas ant kėdės.

„Iš lėto lenkiamės į priekį, iki pirmos ribos. Iš pradžių darome dinaminiame režime, žiūrėdami kur yra tas limitas. Tada pasilenkiame ties savo riba, sustojame, laikome 15-20 sek. Iš lėto atpalaiduojame, galime papurtyti, atpalaiduoti rankas ir pakartoti dar kartą“, - dėstė D. Barkauskas.

Įvairių specialistų patarimus sveikai gyvensenai rubrikoje „Nekvieskite daktaro“ galima pažiūrėti TV laidoje apie sportą „Lietuvos mokyklų žaidynės“ šeštadieniais 11 val. per TV6.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2023 laikas 15:06 Receptai | Patiekalai Miltiniai abriedukai "ežiukai" su varške
Vaikystėje tokios išvaizdos varškinius virtinukus su visa šeima mes vadindavome "abriedukais". Mama iki šios dienos tik šitaip ir vadina. Man kažkas iš aplinkinių galiausiai įskiepijo pavadinimą "ežiukai", o kaip jie iš tikrųjų tu...

Skaityti daugiau

01.06.2023 laikas 15:00 Receptai | Patiekalai Morkų pyragas su maskarponės sūrio kremu
Turiu pripažinti, kad prieš kurį laiką į pyragus, keksus ir tortus su morkomis visada žiūrėjau ganėtinai kreivai. Ilgą laiką nebuvo noro net pamėginti, nes buvau įtikėjusi, kad skonis bus "prastas" arba bent jau "nieko įspūdingo"....

Skaityti daugiau

29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 18:59 Pakartotinė COVID-19 vakcinacija silpnina imuninę sistemą: Tyrimas
Naujo tyrimo duomenimis, pakartotinis skiepijimas COVID-19 silpnina imuninę sistemą, todėl žmonės gali tapti imlesni gyvybei pavojingoms ligoms, pavyzdžiui, vėžiui.

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 14:14 Žurnalo "Glamour" viršelio modelio nėščias "vyras", skirtas pasididžiavimo mėnesiui
Vaikinai, tai darosi šiek tiek juokinga. Nuo kada nėščias vyras yra tai, ką mes švenčiame per pasididžiavimo mėnesį? Tai kaip iš cirko, bet kažkodėl - nežinau, kada tai įvyko - mes švenčiame merginą, kuri nusipjovė krūtinę ir pasidarė panaši į vyrą, ...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 10:29 Žurnalas "The Atlantic" skelbia, kad be pedofilų pasaulis būtų ‘sterilus ir nuobodus‘
Žurnalas "Atlantic" paskelbė, kad pasaulis būtų "nuobodus ir sterilus" be pedofilų kuriamo meno, todėl turėtume vertinti ir remti gerą meną kuriančius pedofilus, pirkdami jų knygas ir bilietus į jų filmus.

Skaityti daugiau