Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip dažnai laistyti česnakus?

Kaip dažnai laistyti česnakus?

Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutės augimo laikotarpiu juos laistykite rečiau.

Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.

Nors česnakams reikia daug vandens, jų nereikėtų perlaistyti. Žalioji česnako dalis ypač intensyviai vystosi balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje. Jei nelyja, pakanka tik dviejų laistymų. Lyjant lietui česnakų laistyti visai nereikia.

Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje pradės augti galvutės, todėl česnakus reikia laistyti bent kartą per 5 dienas, o jei oras karštas ir vėjuotas - kartą per 3 dienas. Jei lyja, laistymą reikia nutraukti, o jei lyja daug, česnakų lysvėse netgi reikėtų padaryti griovelius, kad vanduo nesikauptų.

Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutėms augant laistykite rečiau. Tuomet jos neužaugs per didelės, bet bus labai peršlapusios. Kita vertus, jei ateityje česnakus ketinama naudoti kaip prieskonį suktinukams, laistymą reikėtų padidinti. Tuomet bus didelė ir sultinga galvutė, tačiau jos nebus galima ilgai laikyti - ji sudžiūva.

Tokiems augalams kaip česnakai taikomos tam tikros laistymo taisyklės. Pavyzdžiui, geriausia česnakus laistyti anksti ryte ir esant ne aukštesnei kaip 18 laipsnių temperatūrai. Reikėtų vengti žemesnės nei 15 laipsnių lauko temperatūros. Patį laistymą geriausia atlikti naudojant lašelinį drėkinimą.

Jei augalus auginate namams, nustokite laistyti likus savaitei iki derliaus nuėmimo. Jei česnakus auginate ilgalaikiam saugojimui, laistymą nutraukite likus dviem savaitėms iki derliaus nuėmimo.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.07.2023 laikas 21:52 Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

...

Skaityti daugiau

08.07.2021 laikas 20:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:36 Dirvinė čiužutė (Tthalaspi arvense)

Vienmetis žolinis kryžmažiedžių šeimos augalas, stiebas tiesus, vagotas, užauga 15-45 cm aukščio. Apatiniai lapai pailgi arba ovaliniai, lapkotiniai; stiebiniai - strėliniai, prigludę, šonuose rantyti.

Skaityti daugiau

10.11.2022 laikas 19:15 Naudingos vaistažolės - debesylai (gydymo būdai)
Apie gydomąsias šių augalų savybes žinojo dar Avicena, debesylus vadinęs puikiu vaistu. Žolininkai senovėje manė, kad jų šaknys turėjo devynias stebuklingas jėgas ir gydo nuo devynių negalavimų, o sveikuosius saugo nuo visų ligų....

Skaityti daugiau

05.05.2022 laikas 13:11 Kodėl sodindami bulves turėtumėte naudoti pelenus

Daugelis sodininkų jau pradėjo pavasario darbus, o kai kurie jų jau pradėjo sėti ar sodinti. Trąšų kainos parduotuvėse vis labiau kyla, todėl sodininkai ieško galimybių naudoti natūralias trąšas, kurias galima pasigaminti namų sąlygomis.

...

Skaityti daugiau