Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Aliejai

Kanapių sėklų aliejus

Kanapių sėklų aliejuje esančios nepakeičiamosios riebalų rūgštys Omega-6 ir Omega-3

Šaltai spaustas aliejus spaudžiamas iš sėjamosios kanapės (lot. Cannabis Sativa) sėklų. Lietuvoje kanapės buvo auginamos nuo seno, daugiausiai pluoštui.

Kanapių sėklų aliejus, kanapių aliejus, kanapių sėklos

Iki šiol Lietuvoje kanapes auginti buvo uždrausta, kad jų žaliava nebūtų piktnaudžiaujama kaip narkotine medžiaga. Nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojus pluoštinių kanapių įstatymui, Lietuvos ūkininkams leidžiama legaliai auginti, perdirbti, eksportuoti ir importuoti pluoštinių veislių kanapes (tų veislių, kurios tinkamos pluoštui ir aliejui išgauti bei kuriose nėra žmogaus psichiką veikiančių medžiagų).

Tai vienos maistingiausių sėklų pasaulyje, turinčios kur kas daugiau baltymų ir aminorūgščių nei grūdinės kultūros.

Šiame aliejuje labai mažai sočiųjų riebalų rūgščių, todėl nuo seno Lietuvoje jį vartodavo tik labai šviežią. Specialiomis spaudyklėmis aliejus buvo spaudžiamas malūnininkų ir laikomas šaltai ir tik ribotą laiką.

Kanapių aliejuje gausu žmogaus organizmui ypač reikalingų Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių, vitaminų, proteinų, kitų reikalingų medžiagų.

Aliejus yra žalsvo atspalvio, švelnaus saldoko riešutų skonio ir kvapo, vėsinantis, minkštas, švelnus, lengvai įsigeriantis. Tinka maistui (padažams, salotoms, šaltiems užkandžiams gardinti) bei kosmetikai.

Kanapių sėklų aliejų rekomenduojame inkštiruotai, sausai, egzemos, žvynelinės kamuojamai odai prižiūrėti.  Aliejus gerai įsigeria, nepalieka riebumo jausmo, blizgesio. Sausą odą veiksmingai drėkina, gali pagerinti odos spalvą. 

Labai rekomenduojame sausų pėdų ir kojų kulnų priežiūrai, sudirgusioms, sausoms, įtrūkusioms, pūslelinės kamuojamoms lūpoms, o taip pat plaukams stiprinti, plaukų augimui skatinti, siekiant suteikti jiems blizgesio, lankstumo, purumo. Pastoviai maitindami plaukus kanapių sėklų aliejumi, lengviau juos iššukuosite ir suformuosite.

Įdomu

Liaudies medicinoje kalbama, jog siekiant organizmą papildyti nepakeičiamosiomis riebalų rūgštimis, reiktų kasdien profilaktiškai vartoti po desertinį šaukštą kanapių sėklų aliejaus keletą kartų per dieną. 

Mūsų patarimai

Jei jūsų oda sausa ir nuolat jaučiate tempimą

Sumaišykite arbatinį šaukštelį avižinių miltų su šaukšteliu grietinėlės bei tiek pat kanapių sėklų aliejaus. Mišinį užtepkite ant veido, palaikykite 5 – 10 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu. 

Masažinis mišinys maudžiant sąnariams, jaučiant įtempimą ir nuovargį

Kanapių sėklų aliejų vos pašildykite vandens garų vonelėje ir įlašinkite levandų ir rozmarinų eterinio aliejaus (vienam šaukštui kanapių aliejaus – trys lašeliai eterinio aliejaus). Masažuojamaisiais judesiais įtrinkite reikiamas vietas.

Mišinys slenkant plaukams

5 valgomuosius šaukštus kanapių sėklų aliejaus pašildykite vandens garų vonelėje. Įlašinkite po du lašus kalendrų, rožmedžių ir ramunėlių eterinio aliejaus. Mišinį gerai įtrinkite į galvos odą ir į plaukus per visą jų ilgį. Pridenkite plaukus polietileniniu maišeliu, apgaubkite rankšluosčiu ir palaikykite dvi valandas. Keletą kartų išplaukite šampūnu. Kartokite kartą per savaitę.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.08.2022 laikas 08:40 Vynuogės vilioja daugelį, bet jas auginti nelengva
Lietuvai tapus oficialia vynuogių augintojų šalimi, vynmedžių augintojams atsivėrė naujos galimybės, tačiau šio pavasario ir vasaros permainingi orai parodė, kad užauginti vynuoges mūsų šalyje gana sunku ir vynuogynas, kaip pragyvenimo šaltinis, gali būti tik siekiamybė....

Skaityti daugiau

08.07.2021 laikas 20:47 Kuo naudingos Šeivamedžio uogos? Receptai

Kaip minėta, juodauogių šeivamedžių uogos, skirtingai nuo raudonuogių, yra valgomos, rūgščiai saldaus skonio. Iš jų gaminamas marmeladas, putėsiai, želė, uogienė, sirupas, džemas, actas. Jos taip pat džiovinamos. Buvo laikai, kai juodauogių šeivamedžių uogomis dažydavo vyną, su jomis ruošdavo kav...

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 11:20 Dygliuotasis šaltalankis (Hippophae rhamnoides) Ir Šaltalankio Nauda

Dygliuotasis šaltalankis (lot. Hippophae rhamnoides) - tai daugiametis krūmas ar medelis, užaugantis iki 1,5-6 m aukščio. Lapai trumpakočiai, pražanginiai, lygiakraščiai. Jų viršutinė pusė žalsva, apatinė – balta. Geltono žiedai smulkūs ir kvapūs.

...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 07:03 Alijošius – ir dėl grožio, ir dėl sveikatos?

Seniau kaime vos ne kiekvienuose namuose augdavo alavijas, kurį dažniausiai alijošiumi, gajumi ar oželiu vadindavo. Laikydavo jį dėl nuo seno žinomų vaistinių savybių, o dabar – ir dėl grožio.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 10:03 Kaip teisingai laistyti daržą?

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams reikalingas skirtingas laistymas. Taigi,  kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus? O gal klausimą reikėtų formuluoti kitaip: k...

Skaityti daugiau