Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip teisingai laistyti daržą?

Kaip teisingai laistyti daržą?

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams reikalingas skirtingas laistymas. Taigi,  kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus? O gal klausimą reikėtų formuluoti kitaip: kaip negalima laistyti sodo ir daržo augalų?

Kaip nereikia laistyti:

•    Nereikia laistyti daržo karštu ir saulėtu oru. Ir ypač labai šaltu vandeniu. Nepamirškite, jog augalai taip pat gyvi. Ir jiems bus tas pats, kas ir būtų su jumis, jeigu karštą vasaros dieną išgertumėte daug labai šalto vandens.

•    Nereikia karštu ir saulėtu oru lieti vandens tiesiai ant augalų lapų. Vandens lašai ant lapų sudaro daugybę mažų lęšių, kurie sukoncentruoja saulės spindulius į kiekvieną lašą, todėl šiuose taškuose augalai patiria stiprius nudegimus.

•    Nereikia  gausiai išlieti vandenį aplink augalą. Geriau laistyti į duobutes prie pat šaknų. Tai ypač svarbu karštu oru.  Vienam vieno augalo laistymui gali prireikti nuo vienos stiklinės iki dviejų litrų vandens,  priklausomai nuo augalo dydžio, rūšies, būklės ir oro.

•    Jokiu būdu negalima palikti aplink augalą žemės plutelės, kuri susidaro išdžiūvus vandeniui. Ši plutelė labai  kieta ir per ją nepatenka oras. Geriau visai nepalaistyti augalo, negu palaisčius palikti šią žemės plutelę.  Ją būtina išpurenti.

•    Blogiausiais iš visų galimų laistymo variantų – karštu oru palaistyti augalus šaltu vandeniu iš sodo žarnos ir išvykti namo. Niekada to nedarykite! Tada geriau iš viso nelaistyti.

Teisingo laistymo patarimai:

•    Laistyti sodo ir daržo augalus reikia vakare, kai sumažėja dienos karštis. Laistyti reikia į duobutes arba į gerai supurentą žemę prie kamieno, kad vanduo nenutekėtų, o susigertų į žemę. Vanduo neturi būti labai šaltas. Jeigu žemė aplink augalą yra mulčiuota lapais, žole, kompostu ir pan., kitą dieną galima nieko su tokia žeme nedaryti, nes po mulčiumi kieta žemės plutelė nesusidarys.

•    Jeigu aplink augalą mulčiaus nėra, kitą dieną, kai žemė po laistymo pradžiūva ir susidaro žemės plutelė,  ją reikia būtinai išpurenti. Jeigu laistyti augalų vakare nėra galimybės ir jie laistomi ryte arba dieną,  tada būtinai augalus apdenkite mulčiumi arba išpurenkite žemę aplink augalus kai ji pradžius po laistymo.

•    Geriausia laistyti daržą prieš lietų. Taip reikia daryti todėl, kad vasaros lietaus niekada nebūna pakankamai, ir tikslingas kiekvieno augalo laistymas vis tiek pagirdys augalus labiau nei lietus. Be to, nesusidarys žemės plutelė, neapdegs augalų lapai, ant jų patekus vandens lašams. Kitaip sakant, laistymas prieš lietų yra optimalus sodo ir daržo augalų laistymas.

sodas, patarimai, daržas, daržo laistymas, daržovių laistymas


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.09.2024 laikas 07:56 Kaip Sėti Garstyčias: Patarimai ir Privalumai Sodininkams ir Ūkininkams
Garstyčios ne tik puošia mūsų sodus, bet ir atlieka svarbų vaidmenį dirvos gerinime. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip teisingai sėti garstyčias, kokie yra jų privalumai, ir dalinsimės naudingais patarimais, kad jūsų sėjimas būtų sėkmingas....

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 10:33 Rugsėjį miškuose randasi pirmieji baravykai: tiks ir sriubai, ir kreminiam rizotui (+ receptas)
Rugsėjis – grybų mėgėjų laukiamas mėnuo, juk po truputį miškuose randasi kvapnių ir maistingų baravykų. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, 100 gramų šių rūšies grybų baltymų yra kur kas daugiau nei daržovėse ar vaisiuose, todėl neretai baravykai dar vadinami augaline mėsa....

Skaityti daugiau

06.05.2022 laikas 15:58 Buksmedinių ugniukų žala ir kovos su jais efektyvios priemonės

Šiltėjant klimatui bei plečiantis dekoratyvinių augalų plotams, Lietuvoje plinta ir nauji kenkėjai. Vienijų –  kandžių šeimai (Crambidae) priklausantys drugiai – buksmediniai ugniukai (Cydalima perspectalis).

...

Skaityti daugiau

25.03.2023 laikas 14:16 Kaip laistyti kambarinius augalus?
Kambariniai augalai dažniausiai žūsta dėl netinkamo laistymo. Vienas iš jų turi nuolat palaikyti drėgną dirvožemį. Kitiems augalams reikia pasirūpinti, kad tarp laistymų dirvožemis gerai išdžiūtų. Kitų atveju dirvožemio drėgnumas priklauso nuo metų laiko. Patikrinkite individualius kiekvieno augalo ...

Skaityti daugiau

02.06.2024 laikas 13:28 Kuo ir kada maitinti serbentus, kad derlius būtų gausus?
Serbentų tręšimas pavasarį: tręšimo būdai ir laikas. Norint vasarą sulaukti gausaus skanių serbentų uogų derliaus, krūmus reikia tręšti pavasarį.

Skaityti daugiau