Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Sodininkas

Kaip teisingai laistyti daržą?

Kaip teisingai laistyti daržą?

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams reikalingas skirtingas laistymas. Taigi,  kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus? O gal klausimą reikėtų formuluoti kitaip: kaip negalima laistyti sodo ir daržo augalų?

Kaip nereikia laistyti:

•    Nereikia laistyti daržo karštu ir saulėtu oru. Ir ypač labai šaltu vandeniu. Nepamirškite, jog augalai taip pat gyvi. Ir jiems bus tas pats, kas ir būtų su jumis, jeigu karštą vasaros dieną išgertumėte daug labai šalto vandens.

•    Nereikia karštu ir saulėtu oru lieti vandens tiesiai ant augalų lapų. Vandens lašai ant lapų sudaro daugybę mažų lęšių, kurie sukoncentruoja saulės spindulius į kiekvieną lašą, todėl šiuose taškuose augalai patiria stiprius nudegimus.

•    Nereikia  gausiai išlieti vandenį aplink augalą. Geriau laistyti į duobutes prie pat šaknų. Tai ypač svarbu karštu oru.  Vienam vieno augalo laistymui gali prireikti nuo vienos stiklinės iki dviejų litrų vandens,  priklausomai nuo augalo dydžio, rūšies, būklės ir oro.

•    Jokiu būdu negalima palikti aplink augalą žemės plutelės, kuri susidaro išdžiūvus vandeniui. Ši plutelė labai  kieta ir per ją nepatenka oras. Geriau visai nepalaistyti augalo, negu palaisčius palikti šią žemės plutelę.  Ją būtina išpurenti.

•    Blogiausiais iš visų galimų laistymo variantų – karštu oru palaistyti augalus šaltu vandeniu iš sodo žarnos ir išvykti namo. Niekada to nedarykite! Tada geriau iš viso nelaistyti.

Teisingo laistymo patarimai:

•    Laistyti sodo ir daržo augalus reikia vakare, kai sumažėja dienos karštis. Laistyti reikia į duobutes arba į gerai supurentą žemę prie kamieno, kad vanduo nenutekėtų, o susigertų į žemę. Vanduo neturi būti labai šaltas. Jeigu žemė aplink augalą yra mulčiuota lapais, žole, kompostu ir pan., kitą dieną galima nieko su tokia žeme nedaryti, nes po mulčiumi kieta žemės plutelė nesusidarys.

•    Jeigu aplink augalą mulčiaus nėra, kitą dieną, kai žemė po laistymo pradžiūva ir susidaro žemės plutelė,  ją reikia būtinai išpurenti. Jeigu laistyti augalų vakare nėra galimybės ir jie laistomi ryte arba dieną,  tada būtinai augalus apdenkite mulčiumi arba išpurenkite žemę aplink augalus kai ji pradžius po laistymo.

•    Geriausia laistyti daržą prieš lietų. Taip reikia daryti todėl, kad vasaros lietaus niekada nebūna pakankamai, ir tikslingas kiekvieno augalo laistymas vis tiek pagirdys augalus labiau nei lietus. Be to, nesusidarys žemės plutelė, neapdegs augalų lapai, ant jų patekus vandens lašams. Kitaip sakant, laistymas prieš lietų yra optimalus sodo ir daržo augalų laistymas.

sodas, patarimai, daržas, daržo laistymas, daržovių laistymas

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
31.05.2020 laikas 12:24 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) Ir Liaudies Receptai
Lotyniškas jo pavadinimas reiškia vynuoges nuo Ido kalno. Bruknės paplitusios visoje Šiaurės pusrutulio vidutinio klimato juostoje, taip pat tundroje. Jų uogos nuo seno vartojamos maistui, jos ir lapai pasižymi stipriomis vaistinėmis savybėmis....

Skaityti daugiau

05.03.2019 laikas 16:23 Baobabų aliejus
Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!

Skaityti daugiau

14.06.2020 laikas 13:39 Plautės - veiksminga vaistažolė plaučiams
Plaučių žolėje yra mangano, geležies, vario, įeinančių į kraujo sudėtį. Be to, plautės turi jodo, vanadžio, titano, sidabro, nikelio, stroncio. Šiuose augaluose yra nemažai karoteno, vitamino C, rauginių medžiagų, gleivių, sakų, silicio rūgšties....

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 20:19 Vilnamedžių (medvilnės sėklų) aliejus
Vilnamedžių aliejuje randama nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau polinesočiųjų ir mažesnė mononesočiųjų riebalų rūgščių dalis), tokoferolio (vitamino E), stabdančio senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui ir dėl kurio šiame aliej...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 09:19 Vyšnios ir trešnės: nuo sodinuko iki derliaus
Turbūt nėra geresnio jausmo kaip vaikštinėti po savo sodelį ir tiesiai nuo medžio raškyti dideles, prisirpusias raudonas uogas.

Skaityti daugiau