Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kaip teisingai laistyti daržą?

Kaip teisingai laistyti daržą?

Daugelis daržininkų mano, jog kuo daugiau ir dažniau laistysi daržo augalus, tuo bus geriau. Tačiau ši nuomonė nėra teisinga. Pirmiausia, skirtingiems augalams reikalingas skirtingas laistymas. Taigi,  kaip teisingai laistyti sodo ir daržo augalus? O gal klausimą reikėtų formuluoti kitaip: kaip negalima laistyti sodo ir daržo augalų?

Kaip nereikia laistyti:

•    Nereikia laistyti daržo karštu ir saulėtu oru. Ir ypač labai šaltu vandeniu. Nepamirškite, jog augalai taip pat gyvi. Ir jiems bus tas pats, kas ir būtų su jumis, jeigu karštą vasaros dieną išgertumėte daug labai šalto vandens.

•    Nereikia karštu ir saulėtu oru lieti vandens tiesiai ant augalų lapų. Vandens lašai ant lapų sudaro daugybę mažų lęšių, kurie sukoncentruoja saulės spindulius į kiekvieną lašą, todėl šiuose taškuose augalai patiria stiprius nudegimus.

•    Nereikia  gausiai išlieti vandenį aplink augalą. Geriau laistyti į duobutes prie pat šaknų. Tai ypač svarbu karštu oru.  Vienam vieno augalo laistymui gali prireikti nuo vienos stiklinės iki dviejų litrų vandens,  priklausomai nuo augalo dydžio, rūšies, būklės ir oro.

•    Jokiu būdu negalima palikti aplink augalą žemės plutelės, kuri susidaro išdžiūvus vandeniui. Ši plutelė labai  kieta ir per ją nepatenka oras. Geriau visai nepalaistyti augalo, negu palaisčius palikti šią žemės plutelę.  Ją būtina išpurenti.

•    Blogiausiais iš visų galimų laistymo variantų – karštu oru palaistyti augalus šaltu vandeniu iš sodo žarnos ir išvykti namo. Niekada to nedarykite! Tada geriau iš viso nelaistyti.

Teisingo laistymo patarimai:

•    Laistyti sodo ir daržo augalus reikia vakare, kai sumažėja dienos karštis. Laistyti reikia į duobutes arba į gerai supurentą žemę prie kamieno, kad vanduo nenutekėtų, o susigertų į žemę. Vanduo neturi būti labai šaltas. Jeigu žemė aplink augalą yra mulčiuota lapais, žole, kompostu ir pan., kitą dieną galima nieko su tokia žeme nedaryti, nes po mulčiumi kieta žemės plutelė nesusidarys.

•    Jeigu aplink augalą mulčiaus nėra, kitą dieną, kai žemė po laistymo pradžiūva ir susidaro žemės plutelė,  ją reikia būtinai išpurenti. Jeigu laistyti augalų vakare nėra galimybės ir jie laistomi ryte arba dieną,  tada būtinai augalus apdenkite mulčiumi arba išpurenkite žemę aplink augalus kai ji pradžius po laistymo.

•    Geriausia laistyti daržą prieš lietų. Taip reikia daryti todėl, kad vasaros lietaus niekada nebūna pakankamai, ir tikslingas kiekvieno augalo laistymas vis tiek pagirdys augalus labiau nei lietus. Be to, nesusidarys žemės plutelė, neapdegs augalų lapai, ant jų patekus vandens lašams. Kitaip sakant, laistymas prieš lietų yra optimalus sodo ir daržo augalų laistymas.

sodas, patarimai, daržas, daržo laistymas, daržovių laistymas


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2024-06-05 laikas 21:09 Ar vertą vasarą česnakų plunksnas rišti į mazgą?
Patyrę sodininkai vasaros viduryje česnakų lapelius suriša mazgais. Dėl ko jie tai daro, pasakojama publikacijoje „Būtinai suriškite česnako plunksną į mazgą - ir rezultatas jus nustebins po savaitės“ viename iš interneto svetainių....

Skaityti daugiau

2024-09-10 laikas 21:56 Kaip Atjauninti Seną Obelį: Sodininkų Patarimai Vaisingumui Išlaikyti
Obelys gali džiuginti mus skaniais vaisiais iki 30 metų, tačiau jų gyvavimas gali būti trumpesnis dėl atšiaurių žiemų ir pavasarinių šalnų. Senos obelės dažnai reikalauja ypatingos priežiūros, kad išliktų sveikos ir produktyvios. Šiame straipsnyje dalinamės svarbiausiais patarimais, kaip atjauninti ...

Skaityti daugiau

2020-06-01 laikas 18:42 Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) Ir vaistažolių nauda
Medicinos istorijoje dilgėlė yra labai įdomi todėl, kad ji gydymui buvo naudojama labai netradicine forma. Norėdami išsigydyti odos ligas, artritą, žmonės pliekdavo save su dilgėle. didžioji dilgėlė, dilgėlių nauda, dilgėlių pašalinis poveikis, dilgėlių gerosios savybės, koks dilgėlių poveikis orga...

Skaityti daugiau

2020-03-11 laikas 07:34 Moringų Aliejus. Kur Naudoti?

Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitamino E bei kitų antioksidantų, kurių d...

Skaityti daugiau

2022-09-11 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau