Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kada sodinti ridikėlius į atvirą dirvą pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių?

kada sodinti ridikėlius pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių

Kada geriau sėti ridikėlius 2024 m., kaip tai geriau daryti.

Ridikėliai auga greitai, praėjus tiesiog mėnesiui po sėjos jau galima nuimti derlių. Be to, tai šalčiui atspari kultūra, sėklos dygsta esant 2 - 3 °C dirvos temperatūrai, daigai pakenčia šalčius iki -2 - 3 °C. Ridikėliai turi tokį ribojantį veiksnį kaip dienos šviesos trukmė. Jei nepakanka šviesos, augalai pradeda žydėti, o šakniavaisiai arba nesusiformuoja, arba, jei susiformuoja, tai labai maži ir neskanūs.

Priklausomai nuo veislės, ridikėlius sodinkite atvirame grunte. Gali būti ankstyvieji, vidutinio ankstyvumo, vėlyvieji, žieminiai ir žieminiai.

  • Ankstyvosios veislės sodinamos, kai tik žemė įšyla iki +2 laipsnių. Paprastai tai būna kovo, balandžio mėnesį. Oras turėtų sušilti iki 15-18 laipsnių.
  • Vidutinio ankstyvumo veislės sodinamos birželio pradžioje ir reikalauja ypatingo požiūrio, nes esant ilgam šviesiam paros metui kultūra greitai pereina į veisimosi režimą.
  • Vėlyvosios veislės sodinamos rugpjūtį arba rugsėjį, priklausomai nuo vietos klimato sąlygų.
  • Ridikėliai "po žiemos" sodinami taip, kad kultūra pradėtų dygti su pirmąja šiluma. Tuo tikslu sėklos sėjamos lapkričio mėnesį prieš šalnas, jei yra įsitikinimas, kad atšilimas neįvyks ir ridikėliai nepradės dygti. Tokia kultūra pasirodo anksčiau nei visos pavasarinės veislės ir duoda didelius, sultingus vaisius.

Pavasarinius ridikėlius galima sėti visą pavasarį, pradedant kovo mėnesiu ir baigiant birželio mėnesiu.

Kada sėti ridikėlius pagal Mėnulio kalendorių 2024 m. kovo mėn.

Palankios dienos ridikėliams sėti kovo mėnesį yra šios: 1, 5-7, 12-13, 15-16, 18-21, 23-25, 27-29.

Kur ir kaip sėti ridikėlius

Ridikėliams auginti geriausiai tinka priemolio dirva. Ridikėliai auga ir smėlingoje dirvoje, tačiau juos reikia dažnai laistyti.

Šakniavaisinė daržovė geriau auga aukštose lysvėse, todėl iš rudens geriau paruošti daugiau kaip 20 cm aukščio vietą.

Prieš sodinant būtina iškasti lysvę, sutrupinti žemės grumstus ir patręšti pertręštomis trąšomis. Jei lysvė paruošta nuo rudens, prieš sėją tereikia ją išpurenti iki 5 cm gylio ir gausiai palaistyti.

Pavasarį, kaip ir rudenį, ridikėlius reikia sodinti taip, kad saulė juos apšviestų bent pirmoje dienos pusėje. Birželį, priešingai, reikia pasirūpinti, kad pusę dienos ridikėliai būtų pavėsyje. Svarbu, kad lysvė būtų nuo vėjo apsaugotoje vietoje.

Pagrindinė sėjomainos taisyklė - nesodinti vienos šeimos augalų vienas po kito, kad nebūtų paveldimi kenkėjai ir ligos. Ridikėliai priklauso kryžmažiedžių šeimai. Jai taip pat priklauso kopūstai, ropės, ropės, griežčiai ir garstyčios. Visi šie augalai toje pačioje vietoje sėjami kas 3-4 metus.

Ridikėliai gerai auga po agurkų, moliūgų, pomidorų, bulvių, cukinijų ir žirnių. Kaimynais rinkitės česnakus, svogūnus, špinatus, ankštines daržoves, morkas, pomidorus ir agurkus.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2021 laikas 07:24 Žuvies Taukai: Jų Vartojimas Ir Nauda
Žuvis yra jau seniai vartojamas maisto produktas, kuris vertinamas dėl savo maistingųjų medžiagų. Žuvies produktai- tai vieni iš vertingiausių produktų žmogaus organizmui. Žuvų taukai yra natūralus vitamino A ir vitamino D šaltinis....

Skaityti daugiau

18.02.2021 laikas 18:06 Laukiant Pomidorų Sėjos: Kokius Pomidorus Sodinti?

Artėjant vienos populiariausių daržovių – pomidorų – sėjai, ūkininkės Salvinos Kievinienės teiravomės, ko svarbu nepamiršti prasidedant naujam sezonui, kokių klaidų turėtų vengti augintojai, besitikintys gausesnio derliaus, kokios naujos veislės galėtų sudominti praktiškumu ir skoniu....

Skaityti daugiau

13.08.2020 laikas 19:30 Plūdena mažoji (Lemna minor), o nauda didelė
Šie augalai daro stebuklus ir neturi kontraindikacijų. Jie renkami nuo gegužės iki rugsėjo ekologiškai švariuose vandens telkiniuose, nuplaunami kelis kartus, džiovinami ir iš jų ruošiama gydymui naudojama tinktūra....

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 16:40 Juodasis beržo grybas (Inonotus obliquus) ir juodgrybio džiovinimas

Ką vertėtų žinoti apie juodgrybio naudojimą? Luo senų laikų juodojo beržo grybo arbata ir nuovirai vartojami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti, prieš piktybinius auglius (vėžį), stabdo uždegimus, mažina arterini ir veninį kraujo spaudimą, gliukozės kiekį kraujo plazmoje (vidinės gry...

Skaityti daugiau

11.05.2024 laikas 13:15 Kaip užauginti svogūnus iš sėklų ir kada sėti laiškinius svogūnus?
Svogūnus auginti iš sėklų geriau, nes sėklos yra daug pigesnės nei daigai, antra, labai lengva užauginti svogūnų daigus, nes nereikia pikuoti sėklų į daigų puodelius. Ir trečia, iš sėklų užauginti svogūnai yra didesni nei iš daigų....

Skaityti daugiau