Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2021 » Sausio » 29

Kodėl vienos planetos miglotos, o kitos ne? Pirmą kartą aptikta į Jupiterį panaši planeta su giedru dangumi

Egzoplanetų tyrimams labai svarbi yra tranzitų spektroskopija – planetos ir žvaigždės sistemos spektro matavimas planetai judant priešais žvaigždės diską. Atėmę šį spektrą iš vien žvaigždės spektro, sužinome, kokias bangas sugeria ir kokias praleidžia planetos atmosfera, o tai leidžia įvertinti atmosferos cheminę sudėtį. Visgi praktikoje dažnai iškyla problema – daugumos planetų, bent jau dujinių milžinių, atmosferos labai miglotos.

Migla paslepia daugumą spektro linijų, taigi nustatyti, kokių atomų ar molekulių yra atmosferoje, tampa labai sudėtinga. Dabar pirmą kartą aptikta į Jupiterį panaši planeta su giedru dangumi. Planeta WASP-62b atrasta dar 2012 metais; jos masė siekia pusę Jupiterio masės, o vieną ratą aplink žvaigždę ji apsuka per puspenktos Žemės paros.

Naujam tyrimui atlikti trijų planetos tranzitų stebėjimai; tai buvo didesnio tyrimo, skirto charakterizuoti daugelio egzoplanetų atmosferas, dalis. Priešingai nei kitų, šios planetos spektre pavyko labai aiškiai įžiūrėti daugybę natrio spektro linijų. Natrio randama daugelio planetų atmosferose, bet įprastai matomos vos kelios linijos – likusias slepia migla. Toks aiškus spektras leidžia tvirtai teigti, kad WASP-62b atmosfera yra skaidri. Vos 7% žinomų egzoplanetų atmosferų yra skaidrios; pirmoji skaidri atmosfera užfiksuota 2018 metais.

Kodėl vienos planetos miglotos, o kitos – ne, kol kas neaišku, bet tokie atradimai, kaip šis, padės atsakyti į šį klausimą. Gali būti, kad skiriasi jų formavimosi istorija arba dabartinės sąlygos. Be to, skaidrias atmosferas tyrinėti lengviau, taigi tokie atradimai apskritai padeda praplėsti žinias apie egzoplanetų sandarų įvairovę.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Konstanta.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.06.2019 laikas 21:37 Receptai – Patiekalai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.11.2017 laikas 10:38 Receptai – Patiekalai Arbata nuo laringito (ramunėlė, juoduogio šeivamedis, liepžiedžiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai, liepos žiedai

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai – Patiekalai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
16.05.2024 laikas 16:48 Astronomams pavyko nufotografuoti paslaptingą Jupiterio palydovą
Aplink Jupiterį skriejančiam kosminiam aparatui "Juno" pavyko nufotografuoti paslaptingą ir sunkiai pasiekiamą palydovą, vadinamą Amaltėja.

Skaityti daugiau

16.05.2024 laikas 16:16 "Neįmanoma" milžiniška planeta apstulbino mokslininkus
Tarptautinė astronomų komanda, vadovaujama Lježo universiteto EXOTIC laboratorijos tyrėjų, bendradarbiaudama su Masačusetso technologijos institutu ir Andalūzijos astrofizikos institutu, atrado "neįmanomą" milžinišką planetą, kurios tankis prilygsta ...

Skaityti daugiau

16.05.2024 laikas 15:55 Atrastas svetimas pasaulis su "nesibaigiančiomis" naktimis

Tarptautinė astronomų komanda atrado iki šiol nežinomą Žemės dydžio planetą, esančią vos už 55 šviesmečių nuo mūsų.

Skaityti daugiau