Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 16

Atrastas svetimas pasaulis su "nesibaigiančiomis" naktimis

Atrastas svetimas pasaulis su

Tarptautinė astronomų komanda atrado iki šiol nežinomą Žemės dydžio planetą, esančią vos už 55 šviesmečių nuo mūsų.

Apie intriguojantį atradimą praneša Phys.org. Svetimas pasaulis pavadintas SPECULOOS-3 b. Jis sukasi aplink itin šaltą raudonąją nykštukę. Kaip rašo atradimo autoriai, tai tik antrasis toks pasaulis, atrastas aplink tokio tipo žvaigždę.

Planeta yra labai arti savo žvaigždės. Mokslininkai apskaičiavo, kad apsisukti aplink ją jai užtrunka tik apie 17 valandų. Nustatyta, kad pati žvaigždė yra daugiau nei du kartus šaltesnė už mūsų Saulę, taip pat 10 kartų lengvesnė ir 100 kartų tamsesnė už Saulę.

"Dienos ir naktys ten atrodo nesibaigiančios: planeta tikriausiai yra užfiksuota toje pačioje padėtyje dėl potvynių ir atoslūgių jėgų, todėl viena jos pusė - dienos pusė - visada yra nukreipta į žvaigždę", - rašė tyrėjai, šiuo atžvilgiu pateikdami analogiją su Žemės ir Mėnulio sąveika.

Labai šaltos nykštukės yra plačiai paplitusios - jos sudaro 70 proc. visų mums žinomų Pieno kelio žvaigždžių. Tačiau jos yra tokios neryškios, kad jas sunku stebėti, ypač antžeminiais teleskopais.

Atliekant naująjį tyrimą buvo sukurtas ištisas instrumentas. Šiuo projektu, pavadintu SPECULOOS, siekiama surasti planetas, kurios stebėtojui užstoja itin šaltų žvaigždžių šviesą. Stebėjimai atliekami naudojant visame pasaulyje esančių robotizuotų teleskopų tinklą.

"Šis atradimas rodo, kad mūsų pasaulinis tinklas veikia gerai ir yra pasirengęs aptikti daugiau uolinių pasaulių, skriejančių aplink labai mažos masės žvaigždes", - sakė Birmingemo universiteto profesorius Amaury Triaud. - Labai šaltos nykštukinės žvaigždės yra šaltesnės ir mažesnės už mūsų Saulę, tačiau jų gyvenimo trukmė yra daugiau nei 100 kartų ilgesnė - apie 100 mlrd. metų. Manoma, kad jos bus paskutinės žvaigždės visatoje."

Visas tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Astronomy".

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.07.2019 laikas 13:07 Receptai Sūrio rutuliukai su česnaku
Gaminame namuose. Sūrio rutuliukai su česnaku. Iš gautos masės formuojame nedidelius rutuliukus, apvoliojame džiūvėsėliuose ir kepame įkaitintame aliejuje, kol gražiai apskrus. Aliejaus turi būti tiek, kad sūrio rutuliukai jame pl...

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 11:50 Receptai Gardžių čeburekų receptas

Gaminame. Čeburekai Kiaušinių trynius dedame į didesnį dubenį, išplakame, beriame druską, pilame šiltą vandenį ir išmaišome. Į tą patį dubenį dalimis sijojame miltus ir užminkome tešlą Ji gali atrodyti kietoka, bet aliejus turė...

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:20 Receptai Virti varškėtukai “tinginukai”

Gaminame namuose skanius varškėčius. Virti varškėtukai. Varškėtukai, tinginukai patiekiami su mėgstama uogiene arba sviesto - grietinės padažu. Jeigu nesugalvojate, ką valgyti, tai puiki įdėja pasigaminti patiekalą iš varškės. ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.06.2024 laikas 07:47 Auginau savo sesers dukrą, o ji mane išdavė…
Mano sesuo Kristina pagimdė vaiką ir tiesiog išnyko, palikusi jį mums. Nei žinutės, nei pinigų, tik vienas raštelis: „Ne tokio gyvenimo aš norėjau!“ Mes su mama rūpinomės jos dukra. Pavadinome ją Marija.

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:31 Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebe...

Skaityti daugiau

13.06.2024 laikas 07:24 Miško įveisimas ne miško žemėje: ką svarbu žinoti?
Keletą pastarųjų metų yra pastebima, kad vis daugiau žmonių savo privačioje žemėje nori įveisti mišką. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atkreipia dėmesį, kad asmenys, norintys įveisti mišką savo turimoje ne miškų ūkio žemėje (pvz., žemės ūkio žemėje, ...

Skaityti daugiau