Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 16

Astronomams pavyko nufotografuoti paslaptingą Jupiterio palydovą

Astronomams pavyko nufotografuoti paslaptingą Jupiterio palydovą

Aplink Jupiterį skriejančiam kosminiam aparatui "Juno" pavyko nufotografuoti paslaptingą ir sunkiai pasiekiamą palydovą, vadinamą Amaltėja.

Pasak Space.com, Amaltėja (Amalthe) užfiksuota dviejose Jupiterio nuotraukose, kurias kosminis aparatas "Juno" padarė 2024 m. kovo 7 d. Amaltėja - tai Jupiterio palydovas, turintis nemažai anomalijų. Pirma, tai didesnio Jupiterio mėnulio, kuris aplink planetą skrieja visas kartu, nuolaužų krūva. Antra, Amaltėja turi neįprastą raudoną paviršių ir anomalų energijos balansą.

Šiuo metu mokslui žinomi 95 Jupiterio palydovai. Amaltėja yra penktas pagal dydį palydovas. Jį 1892 m. atrado amerikiečių astronomas Edvardas Barnardas (Emerson Barnard), tas pats, kuris atrado ir gana garsią Barnardo žvaigždę.

"Nepaisant to, kad Amaltėja yra penktas pagal dydį Jupiterio palydovas, ji yra gana kuklaus dydžio", - praneša "Juno" misija. - Jo ilgoji ašis yra netaisyklingos formos, primenanti bulvę, ir tęsiasi tik 250 kilometrų, o siauriausias taškas skersai - tik 128 kilometrų. Praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio pradžioje kosminio aparato "Galileo" atlikti gravitacijos matavimai parodė, kad Amaltija yra ne kas kita, kaip laisvai surišta nuolaužų krūva, o ne vientisas kietas uolėtas kūnas."

Beje, kosminis aparatas "Juno" pirmą kartą pastebėjo ir nufotografavo Amaltėją, nors tai įvyko per 59-ąjį kosminio aparato praskriejimą pro Jupiterį. Borto kameros užfiksavo dujinio milžino paviršių stambiu planu. Šiame fone astronomai ir įžvelgė mažytį taškelį, kuris pasirodė esąs Amaltėja.

Ypač mažytis palydovas atrodo garsiosios Didžiosios raudonosios dėmės, esančios Jupiterio paviršiuje, fone ir yra milžiniškas ciklonas, kurio plotis šiuo metu siekia 12 500 kilometrų. Mažytė Amaltėja buvo užfiksuota, kai buvo 181 000 kilometrų aukštyje virš Jupiterio debesų viršūnių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.11.2017 laikas 10:33 Receptai Arbata nuo laringito (šalavijas, ramunės žiedai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: šalavijas, ramunės žiedai

Skaityti daugiau

21.11.2017 laikas 10:38 Receptai Arbata nuo laringito (ramunėlė, juoduogio šeivamedis, liepžiedžiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai, liepos žiedai

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 21:24 Receptai Pyragas kuris tiesiog tirpsta burnoje!
Labai skanus. Tiesiog tirpsta burnoje. Pyragą galima gaminti su uogomis ir vaisiais. Žemiau, išsamus skanaus pyrago paruošimas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.06.2024 laikas 07:02 2024 m. birželio 13 d. horoskopas
2024 m. birželio 13 d. visiems Zodiako ženklams žada būti paslapčių ir galimybių kupina diena. Šios dienos astrologinė prognozė atskleidžia unikalius likimo aspektus, kurie gali paveikti kiekvieno žmogaus gyvenimą. Kartu atskleiskime, ką žvaigždės mu...

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 08:10 Paslaptingas paveldas: McDermotto pilis
Magiškos Airijos širdyje, tarp žalių pievų ir miglotų kalvų, stūkso apleista ir paslaptinga Makdermotto pilis. Istorija ir paslaptimis apipintas didingas statinys vilioja keliautojus ir archeologus savo painiais koridoriais ir užmirštais kampais....

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 08:01 Unikalus senovės meistro iš Turpano kojos protezas
Kinijos istorijos gilumoje, nuostabioje vietoje, vadinamoje Turpanu, archeologai atrado kai ką įspūdingo - kapavietę, saugančią praeities paslaptis. 2007 m. šis artefaktas pasauliui atskleidė nuostabią istoriją apie žmogų su kojos protezu, atverdamas...

Skaityti daugiau