Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 17

"Hubble" teleskopas atrado sistemą su trimis saulėmis

"Hubble" teleskopas atrado sistemą su trimis saulėmis

Kosminio teleskopo "Hubble" misijos komanda paskelbė stulbinančią trijų žvaigždžių sistemos, pavadintos HP Tau, nuotrauką.

Kaip rašo "Sci News", HP Tau sistema - tai akinanti žvaigždžių trijulė. Ji yra už maždaug 550 šviesmečių nuo Žemės, Tauro žvaigždyne. Ryškiai spindinčios žvaigždės aiškiai matomos naujoje nuotraukoje, gautoje teleskope esančiais prietaisais.

Atrasta sistema mokslinėje klasifikacijoje turi ir kitus pavadinimus: ji dar žinoma kaip EPIC 247592463, TIC 118521708 ir IRAS 04328+2248. Mokslininkai nustatė, kad ją sudaro kintamosios žvaigždės HP Tau, HP Tau G2 ir HP Tau G3.

Pirmoji iš jų, t. y. HP Tau, yra jaunos kintamosios žvaigždės, kurioje dar neprasidėjo termobranduolinė sintezė, tipas. Tačiau ji jau pradeda virsti į mūsų Saulę panašia žvaigžde, nes "perdirba" vandenilį.

Astronomų misiją vykdantys "Hubble" teleskopo specialistai pastebėjo, kad atrastos žvaigždės yra labai jaunos pagal kosminius standartus. Tikėtina, kad jų amžius neviršija 10 mln. metų. Palyginimui, mūsų Saulei yra apie 4,6 mlrd. metų.

Jaunos kintamosios žvaigždės paprastai aptinkamos dulkių ir dujų debesyse, iš kurių jos susiformavo. Jų ryškis laikui bėgant kinta. Tokioms žvaigždėms būdingi ir periodiniai, ir atsitiktiniai ryškumo svyravimai.

"Atsitiktinius svyravimus gali lemti besivystančios jaunos žvaigždės chaotiškumas, pavyzdžiui, nestabilumas aplink žvaigždę esančiame dulkių ir dujų akreciniame diske", - rašė tyrėjai. - Medžiaga iš šio disko, krentanti ant žvaigždės ir jos sugeriama, sukelia žybsnius žvaigždės paviršiuje. Periodiniai ryškumo pokyčiai taip pat gali būti susiję su milžiniškų Saulės dėmių atsiradimu ir išnykimu".

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 21:54 Receptai Liaudiški patarimai Šlapimo pūslės akmenligės gydymui
Šlapimo pūslės akmenligė liaudies medicinoje, Šlapimo pūslės akmenligė, receptai nuo šlapimo pūslės akmenligės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolė...

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:57 Receptai Vaistažolių mišiniai epilepsijai gydyti

Epilepsija liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai epilepsijai gydyti, epilepsija, epilepsijos gydymas, receptas epilepsijai, vaistažolės epilepsijai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip ...

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:02 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo gastrito

Gastritas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo gastrito, gastritas, gastrito gydymas, gastrito receptai, vaistažolės gastritui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau