Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Archeologija » Peržiūrų: (592) Komentarų: (0) (24.10.2015 - 18:32)

Egiptiečiams nebuvo nieko švento

Egiptiečiai daugelį gyvūnų laikė šventais ir juos garbino kaip dievybes. Pavyzdžiui, šventais gyvūnais buvo laikomi katė, krokodilas, karvė, sakalas. Tačiau, šis paprotys turi ir kitą pusę. Atliekant kasinėjimus senovės miesto Hierakonpolio (Nechenas) nekropolyje, buvo aptiktos liekanos, liudijančios, kad su šiais gyvūnais buvo elgiamasi nepaprastai žiauriai.

Elito aukos

Archeologai aptiko drambliu, leopardų, begemotų, babuinų, krokodilų ir kitų gyvūnų, palaidotų netoliese garsių to meto žmonių kapų, kaulų. Senovės Egipte tarp turtingų ir garsių žmonių gyvavo paprotys

laikyti įvairius gyvūnus, kuriems buvo priskiriama sakralinė ar magiška reikšmė. Panašu, kad po šeimininkų mirties šie gyvūnai buvo paaukojami.

- Kiekvienas gyvūnas kažką reiškė savo šeimininkui, - komentuoja archeologų ekspedicijos vadovas Renė Fridmanas. - Garsūs valdovai norėjo įgyti dramblio jėgą. Begemotas buvo laikomas baisiu ir griaunančiu žvėrimi. Buvo manoma, kad begemoto šeimininkas gali suvaldyti chaotišką gamtos stichiją.

Panašu, kad gyvūnų šeimininkai savo augintiniams nereiškė deramos pagarbos. Ne vieno per kasinėjimus atkasto babuino letenos buvo sulaužytos, o tai liudija, kad gyvūnai buvo mušami. Mažo begemoto buvo lūžusi koja - panašu, kad tai atsitiko tuomet, kai jis bandė ištrūkti iš jį laikančios grandinės. Ant antilopių ir laukinių karvių skeletų aptikti sužeidimai, kurie liko nuo virvių ir bizūnų.

- Sunku pasakyti, kada gyvūnai buvo sužaloti, - pasakoja Mičigano universiteto Kelsio muziejaus darbuotojas Ričardas Redingas. - Greičiausiai, sužalojimai atsirado tuomet, kai gyvūnai buvo pagauti ir vėliau juos buvo bandoma pažaboti.

Šunų kapinės Egipte

Gyvūnų kultas Senovės Egipte klestėjo nuo 747-ųjų iki maždaug 30-ųjų metų prieš mūsų erą. Senovės Romos epochos metu šis kultas ėmė nykti. Pirmą kartą apie palaidotus šventus gyvūnus 1897-ais metais užsiminė prancūzų archeologas Žanas de Morganas. Mokslininkas sudarė dviejų požeminių nekropolių, kuriuose buvo palaidoti gyvūnų mumijos, žemėlapius. Tačiau visą amžių archeologai taip jų ir neištyrė, o po 1992-ais metais įvykusio žemės drebėjimo patekti į vieną nekropolį pasidarė nebeįmanoma.

Tik jau XXI amžiuje pagaliau pavyko ištirti ilgų tunelių, į kuriuos nepatenka dienos šviesa, tinklą. Teigiama, kad tuneliai buvo išrausti IV amžiuje prieš mūsų erą.

Prieš kiek laiko leidinyje „Egyptian Gazette“ buvo paskelbta, kad Sakaros katakombose po Kairu buvo aptiktos didžiulės šunų kapinės. Jose ilsisi apie 8 milijonai mumifikuotų šunų kūnų. Tai buvo ir suaugę šunys, ir visai maži šunyčiai. Kapai atsirado maždaug prieš 2,5 tūkstančio metų šalia senos dievo Anubio šventyklos griuvėsių.

Anubis buvo vienas populiariausių egiptiečių dievų. Jis yra vaizduojamas su šakalo galva ir laikomas mirusiųjų valdovu. Egiptiečiai jam aukojo žemesnio rango gyvūnus. Panašu, kad būtent toks likimas ir ištiko aptiktus šunis. Gali būti, kad jie net nebuvo nužudyti. Ekspertai nustatė, kad daugelis jų mirė iš bado ir troškulio, o prievartos žymių ant jų kūnų nėra. Tarp mumifikuotų gyvūnų buvo ir kelių dienų ar net valandų amžiaus šunyčiai.

Katakombose buvo aptiktos ne tik šunų liekanos. Archeologai aptiko šakalų, lapių, vanagų, sakalų, mangustų, jaučių (jie simbolizavo vaisingumo dievą Apį), krokodilų (vandens ir Nilo išsiliejimo dievo Sebeko, nubaidančio tamsos jėgas, simbolis), ibių (išminties ir teisingumo dievo Toto simbolis) liekanų.

Dauguma mumijų, saugomų specialiuose moliniuose ąsočiuose, buvo pažeistos. Tai galėjo būti taip vadinamų „juodųjų kasėjų“, plėšikų ar prekeivių rankų darbas. Tarp kitko, seniau Egipto valstiečiai mumijas naudojo kaip trąšą pasėliams.

Falsifikuotos mumijos

Britų mokslininkai neseniai nustatė, jog maždaug trečdalis egiptiečių gyvūnų mumijų yra falsifikatai. Daugiau nei 800 kačių, paukščių ir krokodilų mumijų vidaus turinio skenavimas parodė, kad po tvarsčiais yra ne gyvūnų palaikai, o pagaliai ir akmenys.

Mokslininkai mano, jog mumijos buvo falsifikuojamos dėl to, kad jos buvo labai populiarios ir dažnai tapdavo pirkimo-pardavimo objektu. Pirkėjai tikrai galėjo žinoti, kad įsigyja menkavertį niekniekį, kuris kainavo mažiau nei tikra mumija.

reklama

Mįslės ir faktai ir paranormal.lt

Šioje istorijoje: Egiptas, šunys, mumijos, archeologija, gyvūnai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 592 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Maistas į namus ir pobūviams...

„Rassuolė“ įsikūrė 2011 metais miesto centre Vasario 16 osios g. 3, Šilalėje. Pastatas ant upės kranto. P...

paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 1

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 2Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (717)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (650)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Receptas: nuo užsikimšusių arterijų, riebalų kraujyje, ...

Daugybė sprendimų nuo tam tikrų sveikatos problemų, galima aptikti Vokietijos kultūroje. Štai receptas, kuris tinkamas nuo da...

paranormal.lt
Kiaulių gripas. Kuo jis galėtų patraukti teroristus?...

Kaip kirviu galima paruošti žiemai malkų, o galima praskelti galvą, taip ir biotechnologijos įrankiai nėra išimtis… Straipsnis a...
paranormal.lt
Cinamonas ir medus...

Medus yra vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norit m...
paranormal.lt
Buvę vaistų pardavėjai apie vakcinas!...

Buvę vaistų pardavėjai apie vakcinas! Jei manote, kad vaistas yra skirtas mūsų sveikatai, jūs esate neteisūs. Medicina - yra tr...