Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Civilizacijos paslaptys » Peržiūrų: (646) Komentarų: (0) (23.05.2016 - 18:51)

Likurgo taurės paslaptis ir senovės nanotechnologijos

Žodis "nanotechnologija" mūsų dienomis yra labai populiarus. Visų išsivysčiusių šalių vyriausybės priiminėja programas, kuriomis siekiama vystyti nanopramonę. Kas tai yra? "Nano" - tai kažkokio dydžio milijardinė dalis, pavyzdžiui, nanometras - milijardinė metro dalis. Nanotechnologijos - tai galimybė iš smulkiausių elementų - atomų - kurti naujas medžiagas su numatytomis savybėmis. tačiau ne be pagrindo sakoma, kad viskas, kas yra nauja, - tai seniai užmiršta sena. pasirodo, apie nanotechnologijas žinojo dar mūsų tolimi protėviai, sukūrę tokį nepaprastą gaminį, kokiu yra Likurgo taurė. Mokslas kol kas negali paaiškinti, kaip jiems tai pavyko.

Likurgo taurės paslaptis ir senovės nanotechnologijos

Spalvą keičiantis artefaktas

Likurgo taurė - vienintelė iš antikos laikų išlikusi diatreta - gaminys, turintis varpo formą su dviguba stiklo sienele, padengtas reljefiniu papuošimu. Vidinė dalis iš viršaus papuošta reljefiniu tinkleliu. Taurės aukštis - 165 milimetrai, skersmuo - 132 milimetrai. Mokslininkai mano, kad taurė buvo pagaminta IV amžiuje Aleksandrijoje arba Romoje. Dabartiniu metu Likurgo taurė saugoma muziejuje Didžiojoje Britanijoje.

Šis artefaktas garsus pirmiausia savo neįprastomis savybėmis. Esant įprastam apšvietimui, kai šviesa krenta iš priekio, taurė yra žalios spalvos, o ją apšvietus iš užpakalinės pusės, stiklas paraudonuoja.

Artefaktas keičia spalvą ir nuo įpilto skysčio. Pavyzdžiui, jeigu įpilta vandens, tai taurė pasidaro mėlyna, o jeigu taurėje įpilta aliejaus ir ant jo pilamas vanduo, tai taurė pasidaro ryškiai raudonos spalvos.

Siužetas apie alkoholio žalą

Prie šios paslapties dar sugrįšime. Iš pradžių pabandykime išsiaiškinti, kodėl diatreta vadinama Likurgo taure. Taurės paviršių puošia dailus horeljefas, vaizduojantis barzdoto vyro, apipinto vynuogių šakomis, kančias.

Iš visų žinomų Senovės Graikijos ir Romos mitų šį siužetą labiausiai atitinka mitas apie frakų karaliaus Likurgo žūtį. Gali būti, kad šis karalius gyveno apie 800-uosius metus prieš mūsų erą.

Kaip pasakojama legendoje, Likurgas buvo aršus bakchanalijų priešininkas. Kartą jis užpuolė vyndarystės dievą Dionisą, išžudė daug jo palydovių menadžių ir visus juos išvijo iš savo valdų. Atsipeikėjęs nuo tokio įžūlumo, Dionisas pas jį įžeidusį karalių nusiuntė nimfą hiadę Ambroziją. Ji pas Likurgą atvyko, pasivertusi nepaprasto grožio mergina, sugebėjo karalių sugundyti ir įkalbėjo išgerti vyno.

Likurgo taurės paslaptis ir senovės nanotechnologijos

Apgirtęs karalius neteko proto, užpuolė savo motiną ir bandė ją išprievartauti. Po to puolė kirsti vynuogyną ir kirviu sukapojo savo sūnų Driantą, kurį palaikė vynuogės augalo šaka. Toks pats likimas ištiko ir jo žmoną.

Galiausiai Likurgas tapo lengvu Dioniso, Pano ir satyrų grobių, kurie pavirto vynuogių medžių šakomis, apsivijo aplink karaliaus kūną ir beveik negyvai jį nukankino. Bandydamas išsivaduoti iš šių gniaužtų, karalius mostelėjo kirviu ir nusikirto sau koją. Po to jis nukraujavo ir mirė.

Istorikai mano, kad tema horeljefui pasirinkta neatsitiktinai. Teigiama, kad ji simbolizuoja pergalę, kurią 324-ais metais pasiekė Romos imperatorius Konstantinas prieš godų ir despotišką kartu imperiją valdžiusį Licinijų. Ši išvada buvo padaryta, greičiausiai, atsižvelgiant į specialistų išvadą, kad taurė buvo pagaminta IV amžiuje.

Reikia pažymėti, kad nustatyti tikslų gaminio, pagaminto iš neorganinių medžiagų, amžių praktiškai neįmanoma. Negalima atmesti tikimybės, kad ši diatreta pas mus atkeliavo ne iš Antikos, o iš kur kas senesnės epochos. Be to, visiškai nesuprantama, kodėl Licinijus yra tapatinamas su vyru, pavaizduotu ant taurės. Tam nėra jokio logiško paaiškinimo, Taip pat negalima tvirtinti, kad horeljefe pavaizduotas mitas apie karalių Likurgą. Lygiai taip pat galima teigti, kad šiuo horeljefu bandoma perspėti apie alkoholio vartojimo pavojų - savotiškas perspėjimas geriantiems iš taurės, kad nepamestų galvos.

Taurės pagaminimo vieta nustatyta taip pat apytiksliai, remiantis tuo, kad Antikos laikais Aleksandrija ir Roma buvo stiklapūtystės amato centrai. Taurė papuošta nepaprasto grožio ažūriniu ornamentu, suteikiančiu atvaizdui erdvinį pojūtį. Tokie gaminiai vėlyvosios Antikos epochoje buvo labai brangūs, juos galėjo Įsigyti tik labai turtingi žmonės.

Taip pat nėra vieningos nuomonės dėl šios taurės paskirties. Vieni mokslininkai mano, kad šią taurę žyniai naudojo misterijose Dioniso garbei. Kita versija aiškina, kad taure buvo galima nustatyti ar gėrime nėra nuodų. Dar kiti tyrinėtojai teigia, kad pagal taurės spalvą buvo sprendžiama apie į ją įpilto vyno brandumą.

Senovės civilizacijos paminklas

Taip pat niekas tiksliai nežino iš kur šis artefaktas atsirado. Yra manoma, kad taurę atrado kapinių vagys turtingo romėno kapavietėje. Po to ši taurė keletą amžių gulėjo Romos katalikų bažnyčios brangenybių saugykloje.

Likurgo taurės paslaptis ir senovės nanotechnologijos

XVIII amžiuje taurę konfiskavo prancūzų revoliucionieriai, kuriems reikėjo lėšų. Yra žinoma, kad 1800-ais metais ant taurės buvo uždėtas apvadas iš paauksuotos bronzos, kuris turėjo užtikrinti jos saugumą. Iš tokios pačios medžiagos buvo pagamintas ir padėklas, papuoštas vynuogių lapais.

1845-ais metais Likurgo taurę įsigijo Lionelis de Rotšildas, o 1857 -ais metais ją bankininko kolekcijoje pamatė garsus vokiečių meno tyrinėtojas ir istorikas Gustavas Vagenas. Jis, apstulbintas stiklo     savybių ir įrėminimo grožio, keletą metų įkalbinėjo Rotšildą parodyti artefaktą visuomenei. Galų gale bankininkas sutiko, 1862-ais metais taurė buvo parodyta Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone.

Po to taurė vėl beveik ištisą amžių buvo dingusi iš visuomenės akiračio. Tik 1950-ais metais tyrinėtojų grupei pavyko įkalbėti bankininko palikuonį Viktorą Rotšildą suteikti galimybę ištirti relikviją. Pagaliau paaiškėjo, kad taurė pagaminta ne iš brangaus akmens, o iš dichroinio stiklo (su daugeliu metalo oksidų priemaišų sluoksnių).

Spaudžiamas visuomenės Rotšildas 1958-ais metais sutiko Likurgo taurę parduoti už simbolinius 20 tūkstančių svarų sterlingų Britų muziejui. Štai tuomet mokslininkai pagaliau gavo galimybę nuodugniai ištirti artefaktą ir įminti jo nepaprastų savybių mįslę. Tačiau to labai ilgai nepavyko padaryti. Tik 1990-ais metais, ištyrus elektroniniu mikroskopu, paaiškėjo, kad šios savybės susijusios su ypatinga stiklo sudėtimi.

Vienam milijonui stiklo dalelių stiklapūčiai įmaišė 330 dalelių sidabro ir 40 dalelių aukso. Stebina šių dalelių dydis. Jų skersmuo yra apie 50 nanometrų - tūkstantį kartų mažiau už druskos kristalą. Taip išgautas aukso ir sidabro koloidas turi savybę keisti spalvą priklausomai nuo apšvietimo.

Kyla klausimas: jei taurė tikrai buvo pagaminta Aleksandrijoje arba Romoje, kokiu būdu senovės meistrai sugebėjo auksą ir sidabrą susmulkinti iki nanodalelių dydžio? Iš kur pas senovės meistrus buvo įranga ir technologija, leidžianti dirbti molekuliniame lygyje?

Kažkuris mokslininkas iškėlė labai įdomią hipotezę. Senovės meistrai ir iki šio šedevro sukūrimo į išlydytą stiklą įmaišydavo sidabro dalelių. O auksas galėjo pateikti visiškai atsitiktinai. Pavyzdžiui, sidabras galėjo būti nevisiškai švarus, turėjo aukso priemaišų. Arba dirbtuvėje buvo likę aukso dalelių iš ankstesnio užsakymo, kurios ir pateko į stiklą. Taip ir buvo pagamintas toks nepaprastas artefaktas, kuris, gali būti, toks pasaulyje yra vienintelis.

Versija skamba labai įtikinamai, jeigu ne kai kurios aplinkybės. Tam, kad gaminys keistų spalvą, kaip tai daro Likurgo taurė, auksas ir sidabras turi būti susmulkinti iki nanodalelių dydžio, priešingu atveju tokio efekto nebus. O tokių technologijų IV amžiuje paprasčiausiai negalėjo būti.

Lieka prielaida, kad Likurgo taurė yra žymiai senesnė, nei manoma iki šiol. Gal ją pagamino aukšto išsivystymo lygio civilizacijos meistrai. Ši civilizacija turėjo egzistuoti prieš mūsų ir žuvo dėl pasaulinės katastrofos (galima prisiminti legendą apie Atlantidą).

Bendraautorius iš laiko tolumos

Likurgo taurės paslaptis ir senovės nanotechnologijos Ilinojaus valstijos (JAV) universiteto fizikas ir nanotechnologijų ekspertas Liu Gan Loganas iškėlė mintį, kad į taurę patekęs skystis ar šviesa paveikia aukso ir sidabro atomų elektronus. Jie pradeda vibruoti (greičiau ar lėčiau), dėl ko pasikeičia stiklo spalva. Norėdami patikrinti šią hipotezę, mokslininkai pagamino plastiko plokštę su „duobėmis", kurią prisotino aukso ir sidabro nanodalelėmis. Kai vanduo, aliejus, cukraus ar druskos tirpalai patekdavo į šias „duobutes“, medžiaga imdavo įvairiai keisti spalvą. Pavyzdžiui, „duobute" nuo aliejaus tapdavo raudona, o nuo vandens - šviesiai žalia. Palyginimui galima pasakyti, kad Likurgo taurė yra 100 kartų jautresnė druskos pokyčiui tirpale nei pagamintas plastikinis daviklis.

Likurgo taurės „darbo principą" Masačiusetso (JAV) universiteto fizikai nusprendė panaudoti portatyvinių tikrintuvų gamybai. Jie gali parodyti patogenų buvimą seilėse ar atpažinti pavojingus skysčius, bandomus įnešti į lėktuvą. Tokiu būdu nežinomas Likurgo taurės kūrėjas tapo revoliucinių XXI amžiaus išradimų bendraautoriumi.

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: diatreta, Likurgo taurė, Nanotechnologijos, Artefaktas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 646 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (373)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (288)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Indijos kūdikis laikomas dievo įsikūnijimas...

Indijos mieste Dumri-Isri gimė kūdikis su 8 galūnėmis. Tačiau sužinojęs, kad vaikas gimė su didelėmis komplikacijomis ir išsigimimu, tėvas nelabai nusiminė. Pasak vyro, jo sūnus yra daugiarankio dievo Ganeša įsikūnijimas.

paranormal.lt
7 dienų baltymų dieta...

Siūloma baltymų dieta visai savaitei. Būkite gražūs - viskas priklauso nuo jūsų!

paranormal.lt
Tulijo Simončini: vėžys tai grybelinis susirgimas, tai ...

Kasmet nuo vėžio pasaulyje miršta aštuoni milijonai žmonių, Vien tik JAV – daugiau nei pusė milijono. Apie 2030 metus tikėtinas mirtingumas – 12 milijonų.

paranormal.lt
Atsikratykite strijų naudojant šiuos 7 būdus...

Strijų gali atsirasti po svorio padidėjimo, svorio praradimas ar nėštumas. Yra daug losjonų, kremų, chemijos pilingas (odos šveitimas) ar lazerinė chirurgija kuri padeda pašalinti strijas. Sėkmės priklauso nuo odos tonuso, amžia

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?
paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Ktonų civilizacija po žeme...

Neseniai Kinijos žiniasklaida paskelbė įdomią istoriją. 2003 metų vasario 28 dieną privačioje anglių kasybos šachtoje greta Czisi miesto įvyko avarija. Griūtis užvertė keturiolika ten dirbančių šachtininkų. Gelbėtojai atkasė dvy
paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.
paranormal.lt
Egzemos gydymas! 5 geriausi ir...

Obuolių actas buvo naudojamas šimtmečius, gydymui nuo visų ligų. Įrodyta, kad obuolių actas žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį. Tarp jų: cukraus kiekio kraujyje sumažinimas, pagerina net diabeto simptomus. Dažniausiai o

paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.