Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 8

Italijoje atkastas prestižinis geležies amžiaus nekropolis

Italijoje atkastas prestižinis geležies amžiaus nekropolis

Italijoje Kasertos ir Benevento provincijų Archeologijos, vaizduojamojo meno ir kraštovaizdžio direktorato misija atkasė geležies amžiaus nekropolio liekanas, kurios mokslininkus nustebino savo dydžiu ir prabanga.

Atradimas buvo padarytas Amorosi miestelyje, esančiame Italijos Benevento provincijoje. Apie tai praneša „Heritage Daily“. Nekropolis buvo įrengtas Telesinos slėnyje, netoli Volturno upės. Archeologai jį aptiko atlikdami prevencinius tyrinėjimo darbus. Jie tyrinėjo žemės plotą, skirtą elektrinės statybai.

Kasinėjimai apėmė didžiulį 13 000 kvadratinių metrų plotą. Taip buvo rasti 88 palaidojimai, priklausantys „duobinių kapų kultūrai“. Ši geležies amžiaus tauta gyveno dabartinės Kampanijos teritorijoje, tačiau ją išstūmė italikų samnitai.

„Palaidojimai datuojami VIII-VII a. pr. m. e. viduriu ir yra vyrų ir moterų palaidojimų mišinys su susijusiais laidojimo įrankiais ir laidojimo atnašomis“, - praneša tyrėjai. - Įvairių formų keramikos dirbiniai buvo dedami kaip aukos šalia mirusiojo“.

Vyrų kapuose daugiausia rasta ginklų, o moterų palaidojimuose archeologai aptiko didelę papuošalų kolekciją, įskaitant fibulas, apyrankes, vėrinius, kaulo ir gintaro dirbinius.

Daugelis šių dirbinių pasirodė esą prabangūs ir brangūs savo laikmečiui. Todėl mokslininkai daro prielaidą, kad nekropolyje buvo laidojami aukštą socialinį statusą turintys žmonės. Tai reiškia, kad tai buvo prestižinis kapinynas, kuriame nebuvo vietos paprastiems žmonėms.

„Reikšmingiausi atradimai - du monumentalūs piliakalnių palaidojimai, kuriuos liudija apie 15 metrų skersmens masyvūs akmeniniai apskritimai“, - taip pat sakoma tyrėjų pareiškime, darant prielaidą, kad piliakalniai priklausė elito atstovams, galbūt Nahu vadams.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.07.2018 laikas 09:32 Receptai – Patiekalai Džiovintos dilgėlių sėklos
Liaudies medicinoje naudojamos visos dilgėlės dalys: lapai, stiebai, šaknys, sėklos. Dilgėlių sėklos turi adaptogeninių savybių, padeda susidoroti su stresu, nuovargiu, endokrininių ligų problemomis, impotencija, skausmu inkstuos...

Skaityti daugiau

29.06.2019 laikas 14:15 Receptai – Patiekalai Orkaitėje keptos vištų blauzdelės: majonezo marinatas
Gaminame. Keptos vištų blauzdelės. Orkaitėje keptos vištų blauzdelės receptas. Į dubenėlį dedame majonezą, Dižono garstyčias, išspaustą česnaką, druską bei prieskonius ir užmaišome marinatą. Skanaus.

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 17:45 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio

Svaigulys liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau