Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Gegužės » 17

Atskleista viena pagrindinių Egipto piramidžių paslapčių

Atskleista viena pagrindinių Egipto piramidžių paslapčių

Mokslininkų grupė iš Egipto, JAV ir Australijos pristatė revoliucinį tyrimą. Jis įrodo, kad daugiau kaip 30 Gizos piramidžių ir šalia esančių statinių statybos vietos buvo parinktos neatsitiktinai.

Tyrimas paskelbtas žurnale "Communications Earth & Environment", o trumpą istoriją apie jį pasakoja "Heritage Daily". Mokslininkai pabandė rasti atsakymą į vieną labiausiai intriguojančių klausimų: kaip senovės egiptiečiai parinkdavo vietas piramidžių statybai.

Jau seniai žinoma, kad Gizos plynaukštėje yra didžiausia piramidžių ir kitų statinių koncentracija. Jos buvo statomos išilgai siauros dykumos juostos. Tačiau kokia būtent buvo statytojų pasirinkimo priežastis, iki šiol tebuvo paslaptis.

Naujajame tyrime mokslininkai ištyrė radiolokacines palydovines nuotraukas, geofizikinius duomenis ir duomenis, gautus tiriant dirvožemio šerdis, kurios buvo padėtos dideliame gylyje.

Rezultatas - atrasta dabar jau nebeegzistuojanti Nilo atšaka. Tai buvo didžiosios upės intakas, kurio dėka klestėjo Senovės Egiptas. Mokslininkai ją pavadino "Ahramato ranka", nes "Ahramatas" išvertus reiškia "piramidė".

Mokslininkai mano, kad statytojai statė piramides, orientuodamiesi į dabar jau išnykusio Nilo intako vagą. Tikriausiai jis buvo pilnaviduris ir leido į statybų vietą pristatyti didžiulius akmens luitus.

"Ahramato intakas atliko svarbų vaidmenį statant paminklus ir kartu buvo naudojamas kaip vandens kelias darbininkams ir statybinėms medžiagoms gabenti į piramidžių statybos vietas", - pažymi tyrėjai.

Jie taip pat rašo, kad piramidės buvo pastatytos 64 km ilgio išnykusio Nilo peties ruože, kuris "daugiau nei prieš du tūkstantmečius buvo palaidotas po žemės ūkio naudmenomis ir dykuma". Naujoji hipotezė iš esmės atitinka žinomą faktą, kad nuo pat faraonų eros pradžios Nilo upė atliko esminį vaidmenį sparčiai augant ir plečiantis Egipto civilizacijai.

"Nilas teikė pragyvenimo šaltinį ir buvo pagrindinė prekių ir statybinių medžiagų gabenimo priemonė, o tai paaiškina, kodėl dauguma didžiųjų Egipto civilizacijos miestų buvo pastatyti netoli Nilo krantų ir jo periferinių atšakų", - praneša mokslininkai. - Bėgant amžiams, pagrindinis Nilo kanalas pasislinko, todėl periferinės atšakos dumblėjo. Dėl to gyvenvietės buvo atribotos nuo gyvybiškai svarbių upės teikiamų išteklių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.08.2022 laikas 15:38 Receptai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudot...

Skaityti daugiau

11.10.2019 laikas 07:20 Receptai Kiaušiniais ir sūriu įdarytos orkaitėje keptos bulvės (video)

Bulves nuplaukite, subadykite šakute ir dėkite į 200°C įkaitintą orkaitę. Kepkite 30 – 40 minučių. Keptuvėje ant aliejaus apkepkite smulkiai pjaustytus svogūnus ir česnakus. Bulves dėkite atgal į orkaitę ir kepkite da...

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 10:17 Receptai Liaudiški patarimai inkstų akmenligės gydymui

Inkstų akmenligė liaudies medicinoje, inkstų akmenligė, inkstų akmenligės gydymas, Inkstų akmenligės receptai, Inkstų akmenligės vaistažolės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
12.06.2024 laikas 08:10 Paslaptingas paveldas: McDermotto pilis
Magiškos Airijos širdyje, tarp žalių pievų ir miglotų kalvų, stūkso apleista ir paslaptinga Makdermotto pilis. Istorija ir paslaptimis apipintas didingas statinys vilioja keliautojus ir archeologus savo painiais koridoriais ir užmirštais kampais....

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 08:01 Unikalus senovės meistro iš Turpano kojos protezas
Kinijos istorijos gilumoje, nuostabioje vietoje, vadinamoje Turpanu, archeologai atrado kai ką įspūdingo - kapavietę, saugančią praeities paslaptis. 2007 m. šis artefaktas pasauliui atskleidė nuostabią istoriją apie žmogų su kojos protezu, atverdamas...

Skaityti daugiau

12.06.2024 laikas 07:13 Sigirija: senovinių griuvėsių didybė pasaulio viršūnėje
Ant keisto 200 metrų aukščio geologinio darinio, tarsi paskendusio danguje, stūkso didingi senovinės šventyklos griuvėsiai, nukreipti į žvaigždes. Ši vieta, vadinama Sigirija, dvelkia senovės civilizacijos paslaptimi ir didybe, traukia tyrinėtojų ir ...

Skaityti daugiau