Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 30

Graikijoje atkasta imperatorių šventykla

Graikijoje atkasta imperatorių šventykla

Graikijoje archeologai, kasinėdami senovės Nikopolio mieste, aptiko Sebastijono (Sebasteion) pastatą, vadinamąją Imperatorių šventyklą. Ji yra agoroje, t. y. aikštėje, žymėjusioje miesto centrą.

Apie atradimą, remdamasis Graikijos kultūros ministerijos pareiškimu, pranešė Arkeonews. Jis buvo padarytas atliekant archeologinius kasinėjimus senovės Nikopolio agoroje. Miestas yra šiauriniame Graikijos Epyro regione.

Pranešama, kad atkasta šventyklos dalis yra puikiai išsilaikiusi. Ją puošia geometriniai dekoratyviniai motyvai su juodai balta mozaika.

Mokslininkai nustatė, kad šventykla turėjo "pirmąjį aukštą", kurio liekanų rasta virš mozaikinių grindų. Tačiau tyrėjai mano, kad šventykla turėjo du pagrindinius statybos etapus. Pirmuoju etapu buvo statoma puošni mozaika, o kitu etapu - pakeltas pirmasis aukštas. Pagal viduje rastus dirbinius, tarp jų ir monetas, pavyko nustatyti, kad šventykla egzistavo bent iki IV mūsų eros amžiaus.

Be kitų radinių, tyrėjai atkreipė dėmesį į plytelėmis išklotų grindų liekanas, kurios, kaip spėjama, buvo agoros dalis. Taip pat atkasta marmurinė plokštė su visiškai išlikusiu tekstu, skirtu Romos imperatoriams.

Graikijoje atkasta imperatorių šventykla

Nikopolis (išvertus reiškia "Pergalės miestas") buvo įkurtas 31 m. pr. m. e. įvykusios romėnų pergalės Akcijaus mūšyje garbei. Būsimasis imperatorius Oktavianas stebėjo mūšį iš savo stovyklos ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į slėnį. Jis įsakė pastatyti paminklą pergalei pagerbti.

Oktavianui, kuris po kelerių metų tapo Romos imperatoriumi, 27 m. pr. m. e. buvo suteiktas garbingas Augusto vardas. Jis įkūrė Nikopolį ir padarė jį regiono sostine. Augustas kovojo dėl valdžios Romoje su Marku Antonijumi, kuriam padėjo Kleopatra VII, paskutinė Egipto karalienė.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
27.08.2018 laikas 07:51 Receptai Liaudiški patarimai sklerozes gydymui
Sklerozė liaudies medicinoje, Sklerozė, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo sklerozės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

20.12.2017 laikas 16:10 Receptai Trynių kaukė pleiskanojančiai, vystančiai odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: sausos veido odos. Ingredientai: Kiaušinio trynys, Tamsaus medaus, Aliejaus, Citrinos sulčių, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 14:15 Receptai Obuolių pyragas dėl kurio visi kraustosi iš proto

Gardaus obuolių pyrago receptas. Dar šiltas obuolių pyragas gali būti patiekiamas su ledais.  Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.06.2024 laikas 20:46 Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą
Floridos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir JAV žemės ūkio departamento mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, apelsinų žievelių poliarinės frakcijos ekstraktas, kuriame yra junginio, vadinamo feruloilputrescinu, gali palengvinti širdies...

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:37 Neuromokslininkai teigia, kad kai kurie sapnai iš tiesų gali nuspėti ateitį
Mičigano universiteto anesteziologas Kamranas Diba (Kamran Diba) su kolegomis nustatė, kad miego metu kai kurie neuronai ne tik atkuria netolimą praeitį, bet ir numato būsimą patirtį.

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:17 Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų
Australijos paleontologai aptiko suakmenėjusių skeleto liekanų, kurios priklausė iki šiol nežinomam 100 mln. metų senumo skraidančiam pterozaurui.

Skaityti daugiau