Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 9

Nauji radiniai Jeruzalėje patvirtina Biblijos žodžius

Nauji radiniai Jeruzalėje patvirtina Biblijos žodžius

Izraelio archeologai aprašė naujus radinius, gautus kasinėjant istoriniame Jeruzalės rajone - Dovydo mieste. Atradimas padėjo atskleisti ryšį tarp jo ir Biblijoje minimo įvykio.

Kaip rašo "Heritage Daily", kasinėjimus atliko Izraelio senienų tarnybos darbuotojai, bendradarbiaudami su Tel Avivo universitetu ir Veizmano mokslo institutu. Rezultatai meta iššūkį įprastinei nuomonei apie Jeruzalės vystymąsi Judo karalių valdymo laikotarpiu.

Visų pirma tyrėjai iš naujo apsvarstė Jeruzalės plėtros mastą, įskaitant karalių Dovydo ir Saliamono valdymo laikotarpį. Tai reikėjo padaryti, nes tyrimo metu pavyko rasti keletą senovinių pastatų ir tiksliai juos datuoti.

Taigi buvo kasinėjamos miesto sienų ir karališkųjų rūmų atkarpos. Datavimas parodė, kad Jeruzalė smarkiai išsiplėtė į vakarus tik valdant karaliui Ezekijui, t. y. maždaug prieš 2700 metų.

Iki šiol buvo manoma, kad miestas išaugo dėl pabėgėlių antplūdžio vadinamuoju asirų tremties laikotarpiu. Nauji radiniai rodo, kad miestas išplėtė savo teritoriją link Siono kalno IX a. pr. m. e., valdant karaliui Joašui, t. y. maždaug 100 metų prieš asirų tremties laikotarpį.

Kasinėjimai taip pat atskleidė, kad rytinė Jeruzalės siena yra senesnė, nei manyta anksčiau. Buvo manoma, kad ją pastatė karalius Ezekijas, tačiau nauji radiniai ją datuoja karaliaus Ozėjo valdymo laikotarpiu. O šis karalius ir jo darbai aprašyti Biblijos tekste. Taigi vienoje Biblijos ištraukoje rašoma: "Ozijas pastatė Jeruzalėje bokštus .... ir juos sutvirtino". Taigi kasinėjimai įrodė, kad Biblijoje aprašytas įvykis iš tiesų galėjo įvykti.

"Iki šiol daugelis tyrinėtojų manė, kad sieną pastatė Ezekijas per savo sukilimą prieš Sennacheribą (Asirijos karalių), kad apsaugotų Jeruzalę asirų apgulties metu", - sako tyrimo bendraautorius profesorius Yuvalas Gadotas. - Dabar jau aišku, kad siena rytinėje Dovydo miesto dalyje buvo pastatyta anksčiau, ji buvo statoma karaliaus Ozėjo valdymo metu."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.09.2018 laikas 08:54 Receptai Liaudiški patarimai Niežų gydymui

Niežai liaudies medicinoje, Niežai, liaudiškomis priemonėmis, patarimai nuo niežų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 14:26 Receptai Skatinanti prakaitavimą arbata (ramunėlės, juoduogio šeivamedis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, prakaitavimas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai.

Skaityti daugiau

27.06.2019 laikas 21:52 Receptai Super skani sluoksniuota tešla per 10 minučių
Gauname štai tokius skanius traškius sausainius. Skardą pabarstome miltais ir kiekvieną trikampį mirkome baltyme, o paskui cukruje iš vienos pusės ir sausa puse dedame į skardą, kad cukrus būtų viršuje. Iš šios tešlos normos išein...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau