Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 17

Atrastas seniausias uždaras baseinas

Atrastas seniausias uždaras baseinas

Albanijoje, Durreso mieste, archeologai kasinėdami aptiko 1600 metų senumo uždarą plaukimo baseiną - pirmąjį tokio tipo baseiną. Jis buvo prabangios romėnų vilos dalis.

Arkeonews praneša, kad Albanijos nacionalinio kultūros paveldo instituto archeologinė misija atrado senovės romėnų vilą su pirmuoju tokio pobūdžio vidaus baseinu. Radinys yra mažiausiai 1 600 metų senumo.

Paaiškėjo, kad jis buvo gana atsitiktinis. Anksčiau Durreso mieste buvo rekonstruojamas kelių tinklas. Vykdant kasinėjimo darbus rasta romėnų laikų griuvėsių. Statybos darbai buvo sustabdyti ir pirmojo radinio vietoje pradėti archeologiniai kasinėjimai.

Iki šiol jų plotas siekia 1200 kvadratinių metrų. Archeologams pavyko aptikti daug romėnų pastatų griuvėsių, įskaitant prabangią vilą. Radiniai rodo, kad kasinėjimų vieta buvo turtingas senovės romėnų miesto kvartalas. Tarp vilos griuvėsių aptikta dengto baseino, papuošto gerai išsilaikiusiomis mozaikomis, pėdsakų.

"Kasinėjimai atskleidė dengto romėnų rezidencijos baseino liekanas - pirmą tokio pobūdžio radinį Albanijoje", - teigiama Albanijos nacionalinio kultūros paveldo instituto pranešime. - Visą jo paviršių puošia spalvingos aukšto meninio lygio freskos. Svarbiausias pastato bruožas - labai gerai išsilaikiusios mozaikinės grindys su geometriniais motyvais iš marmuro, akmens, stiklo ir keraminių plytelių".

Romėnų griuvėsių amžius skiriasi - jie datuojami nuo 1 iki 400 m. po Kr. Durresas laikomas seniausiu Albanijos ekonominiu ir istoriniu centru. Pirmieji jo paminėjimai siekia VII a. pr. m. e. Kr. 672 m. pr. m. e. miestą įkūrė graikai, kurie jį pavadino Dyrrachium, kas reiškia "miestas tarp dviejų kalvų".

Apie 230 m. pr. m. e. Durresą užėmė romėnai, tada jis vadinosi Dyrrachium Adria ir Taberna, arba "Adrijos taverna". Garsusis Ciceronas, kuris apie 57 m. pr. m. e. nuo persekiojimų prisiglaudė Durrese, savo raštuose paliko šios gyvenvietės aprašymą. Jis miestą apibūdino kaip "nuostabų".

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 15:35 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo viduriavimo

Viduriavimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo viduriavimo, receptai nuo viduriavimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:08 Receptai Krabų lazdelės sluoksniuotoje tešloje

Pasigaminkime skanias Krabų lazdelės tešloje. Jas tiekiame dar šiltas. Skanaus!

Skaityti daugiau

14.05.2020 laikas 22:53 Receptai Troškinti rauginti kopūstai
Troškiniui reikės raugintų kopūstų, rūkytos kiaulienos šoninės, svogūno, lauro lapų, druskos, pipirų, vandens.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau