Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Gegužės » 9

Išspręstas senovės šumerų šifras

Išspręstas senovės šumerų šifras

Dublino Trejybės koledžo (Airija) mokslininkas daktaras Martinas Worthingtonas paskelbė tyrimą, kuris gali visiškai pakeisti senovės Mesopotamijos ikonografijos suvokimą. Jis pasiūlė labai tikėtiną ir paprastą senovės šumerų simbolių, kurie nuo XIX a. pabaigos mokslininkams liko paslaptis, iššifravimą.

Apie tyrimą praneša Arkeonews. Senoviniai simboliai buvo rasti 2700 metų senumo šventykloje Dur-Šarrukino mieste, esančiame dabartiniame Chorsabado mieste Irake. Pirmą kartą juos XIX a. pabaigoje nubraižė prancūzų archeologas Viktoras Place'as. Dabar jo piešiniai saugomi Niujorko viešojoje bibliotekoje.

Simboliai vaizduoja liūtą, erelį, jautį, figmedį ir plūgą. Daugiau nei šimtmetį mokslininkai negalėjo tiksliai išsiaiškinti, ką jie reiškia. Vėlesni tyrimai atskleidė, kad panašūs simboliai ta pačia seka - liūtas, erelis, bulius, figmedis ir plūgas - buvo pastebimi viso senovės miesto šventyklose.

Dur-Šarrukinas reiškia „Sargono tvirtovė“, t. y. tai buvo karaliaus Sargono II, valdžiusio Asiriją 721-704 m. pr. m. e. ir įkūrusio Sargonidų dinastiją, sostinė. Žinoma, kad jis buvo meno mecenatas ir labai mėgo statyti paminklus.

Anksčiau mokslininkai darė prielaidą, kad paslaptingi simboliai primena egiptietiškus hieroglifus, kurie simbolizavo karališkąją valdžią. Daktaras Worthingtonas iškėlė revoliucinę hipotezę. Jis mano, kad penkių simbolių seka gali sudaryti Sargono vardą ir simbolizuoti tam tikrus žvaigždynus.

„Tiriant senąsias kalbas ir kultūras gausu įvairiausių formų ir dydžių galvosūkių, tačiau senovės Artimuosiuose Rytuose ant šventyklų sienų nedažnai galima rasti mįslingų simbolių“, - aiškino daktaras Worthingtonas.

Jo nuomone, kiekvienas iš penkių simbolių gali reikšti tai, ką mes žinome kaip žvaigždyną. Be to, paaiškėjo, kad šifrą išnarplioti gana paprasta. Taigi liūtas simbolizuoja Liūto žvaigždyną, erelis - Erelio žvaigždyną ir t. t. Čia tyrinėtojas primena, kad daugelis šiuolaikinių žvaigždynų pavadinimų iš tikrųjų buvo paveldėti iš Mesopotamijos ir mus pasiekė per graikų kultūrą.

„Penkių simbolių poveikis buvo tas, kad Sargono vardas visam laikui atsidūrė danguje - tai buvo gudrus būdas karaliaus vardą padaryti nemirtingą. Ir, žinoma, pompastiškų žmonių idėja rašyti savo vardus ant pastatų nėra būdinga tik senovės Asirijai...", - rašo daktaras Worthingtonas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.09.2018 laikas 08:15 Receptai Vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui
Atminties stiprinimui liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui, atmintis, atminties stiprinimas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 20:17 Receptai Gaminame namuose. Pusryčių sumuštiniai su avokadu ir kiaušiniu
Gaminame namuose. Sumuštiniai su avokadu ir kiaušiniu receptas. Batono riekeles paskrudiname skrudintuve arba orkaitėje. Joms atvėsus, aptepame paruoštu avokado mišiniu. Ant sumuštinių viršaus dedame keptą kiaušinį. Skanaus!...

Skaityti daugiau

12.09.2018 laikas 08:34 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo moteriškų ligų
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Moteriški negalavimai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo moteriškų ligų, receptai nuo moteriškų ligų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgy...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau