Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 14

Šalia Gizos piramidžių aptikta požeminė struktūra ir anomalijos

Šalia Gizos piramidžių aptikta požeminė struktūra ir anomalijos

Tarptautinė Japonijos mokslininkų komanda, kurią sudarė Higashi Nippon International University, Tohoku universiteto ir Nacionalinio astronomijos ir geofizikos tyrimų instituto (NRIAG) specialistai, netoli Gizos piramidžių Egipte aptiko požeminę L formos struktūrą ir anomalijas.

Apie atradimą praneša "Heritage Daily". Komanda atliko geofizinį tyrimą Gizos piramidžių rajone, naudodama georadarą ir elektrotomografiją. Tai leido jiems ištirti nemažą Vakarų kapinių dalį be lauko darbų. Jos yra Gizos plynaukštėje į vakarus nuo Didžiosios piramidės ir yra suskirstytos į mažesnes kapines, kurias sudaro eilėmis išrikiuotos mastabos.

Mastaba - tradicinis senovės Egipto laidojimo statinys, kuriame buvo laidojami karališkosios šeimos nariai ir aukšto rango kariškiai. Tokių statinių ypatybė - plokščias stogas, vainikuojantis stačiakampį statinį. Jie buvo statomi iš kalkakmenio arba neapdorotų plytų, o jų centre buvo vertikali šachta, vedanti į požeminę kamerą.

Šiuo atveju tyrėjai, naudodami georadarą, aptiko neįprastą L raidės formos struktūrą, kuri plika akimi nematoma. Ji yra dviejų metrų gylyje į pietus nuo mastabos, vadinamos G4000. Pasak mokslininkų, ši struktūra tikriausiai galėjo tarnauti kaip įėjimo tunelis į dar gilesnę požeminę struktūrą.

Be to, po rasta L formos struktūra buvo nustatytos požeminės anomalijos. Jos buvo užfiksuotos nuo 3,5 iki 5 metrų gylyje, o dvi anomalijos siekė 11 metrų gylį. Remiantis gautais rezultatais, nepavyko nustatyti anomaliją sukėlusios medžiagos, tačiau mokslininkai mano, kad tai gali būti didelė požeminė archeologinė struktūra.

"Gauti rezultatai rodo aiškias anomalijas, kurias galima paaiškinti archeologiniu potencialu (kontūrų dėmės su didele varža) tiriamajame regione. Objektai parodė tolesnį išsiplėtimą, 3-5 metrais didesnį nei georadaru aptiktas gylis. Remdamiesi šiais rezultatais padarėme išvadą, kad anomalijas sukelianti struktūra galėtų būti vertikalios kalkakmenio sienos arba šachtos, vedančios į kapavietę", - rašoma žurnale "Archaeological Prospection" paskelbtame moksliniame straipsnyje.

Pasaulio naujienos kitaip su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.08.2018 laikas 19:45 Receptai Ką daryti esant dirgliosios žarnos sindromui, ką galima naudoti, ko ne?
Probiotikai su prebiotikais ir žymiai didesniais kiekiais nei rekomenduoja medicina oficianallis... bet ar yra šis sindromas iš tikro? Pasidarykite burokėlių testą... suvalgius 150-200 gr burokėlių salotų šlapimas neturi raudonuot...

Skaityti daugiau

10.09.2018 laikas 09:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų

Nudegimai liaudies medicinoje, Nudegimai, Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų, receptai nuo nudegimų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gyd...

Skaityti daugiau

12.09.2018 laikas 08:26 Receptai Liaudiški patarimai mėšlungio gydymui

Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Mėšlungis liaudies medicinoje, Mėšlungis, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo mėšlungio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė me...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.05.2024 laikas 17:17 Mano mama sunkiai serga, bet man tai nerūpi, ji to nusipelnė
Kai mano motina susirgo, Lidija visada buvo šalia. Aš tai darbe, tai vaikams mokykla, būreliai, o Lidija pas mus namie sėdėjo, mamą prižiūrėjo, slaugė. Mamą mes ant kojų pastatėme, bet po kurio laiko ir Lidija susirgo tokia liga, tik jos imunitetas s...

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau