Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Gegužės » 8

AstraZeneca visame pasaulyje atšaukia Covid vakciną

AstraZeneca visame pasaulyje atšaukia Covid vakciną

Bendrovė „AstraZeneca“ visame pasaulyje atšaukia savo „Covid“ vakciną, praėjus keliems mėnesiams po to, kai pripažino, kad ji gali sukelti gyvybei pavojingus sužalojimus.

Didžioji farmacijos milžinė neseniai teismo dokumentuose pripažino, kad jos vakcina, iš pradžių vadinta „Covishield“, gali sukelti retus šalutinius poveikius, pavyzdžiui, kraujo krešulius ir mažą trombocitų kiekį.

Tai pripažinta po to, kai Jungtinėje Karalystėje bendrovei buvo iškeltas kolektyvinis ieškinys, kuriame teigiama, kad vakcina sukėlė mažiausiai 81 mirtį ir šimtus sunkių sužalojimų.

Apie tai praneša „The Independent“: Didžiosios Britanijos ir Švedijos vaistų gamintoja jau atšaukė ES leidimą prekiauti vakcina, kurios prekės ženklas „Vaxzevria“ galioja nuo 2021 m. Leidimas - tai leidimas prekiauti vaistu ES valstybėse narėse. Bendrovė teigė, kad atšaukimą lėmė „prieinamų atnaujintų vakcinų“ nuo naujų naujojo koronaviruso variantų perteklius.

Paraiška dėl vakcinos atšaukimo iš ES buvo pateikta kovo 5 d. ir įsigaliojo gegužės 7 d.

Pripažinimas buvo pateiktas po to, kai Jungtinėje Karalystėje bendrovei buvo pateiktas grupinis ieškinys, kuriame teigiama, kad vakcina sukėlė mirtį ir sunkius sužalojimus, ir prašoma atlyginti iki 100 mln. svarų sterlingų žalą maždaug 50 nukentėjusiųjų.

„Pripažįstama, kad AZ vakcina labai retais atvejais gali sukelti TTS. Priežastinis mechanizmas nėra žinomas", - vasario mėnesį teismo dokumentuose teigė ‚AstraZeneca‘, pranešė laikraštis.

TTS yra trombozės su trombocitopenija sindromas, kuriam būdingas kraujo krešulių susidarymas ir mažas trombocitų kiekis žmonių kraujyje.

AstraZeneca vakcina buvo sukurta bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu ir pagaminta Indijos Serumo Institute. Ji buvo plačiai taikoma daugiau kaip 150 šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją ir Indiją.

Prisiminkite tai:

P.S. Tik klausymas, ar Lietuvoje tai žino?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.11.2019 laikas 16:40 Receptai Vištienos kepsneliai pievagrybių ir Marsala vyno padaže
Pievagrybius supjaustykite griežinėliais. Vištienos krūtinėlę perpjaukite išilgai ir išmuškite iki plonų kepsnelių, pagardinkite druska bei pipirais. Kepsnelius išvoliokite miltuose ir dėkite į įkaitintą keptuvę. Apkepkite iš abie...

Skaityti daugiau

16.06.2019 laikas 20:43 Receptai Minkštos varškės spurgos

Senas labai skanių, minkštų varškės spurgų receptas. Gaminame. Varškės spurgos.

Skaityti daugiau

24.08.2018 laikas 09:36 Receptai Šlapimą varantys vaistažolių mišiniai
Šlapimui varyti liaudies medicinoje, Šlapimą varantys vaistažolių mišiniai, receptai šlapimui varyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.05.2024 laikas 17:17 Mano mama sunkiai serga, bet man tai nerūpi, ji to nusipelnė
Kai mano motina susirgo, Lidija visada buvo šalia. Aš tai darbe, tai vaikams mokykla, būreliai, o Lidija pas mus namie sėdėjo, mamą prižiūrėjo, slaugė. Mamą mes ant kojų pastatėme, bet po kurio laiko ir Lidija susirgo tokia liga, tik jos imunitetas s...

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau