Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Tauta Siūlo » 2023 » Spalio » 6

Jolanta BLAŽYTĖ: lytinis ugdymas anksčiau ir dabar

  • 06.10.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 269 Peržiūrų
  • Aptarti

Jolanta BLAŽYTĖ: lytinis ugdymas anksčiau ir dabar

Lytinis ugdymas buvo ir anksčiau

Ir kas čia sako, kad „mūsų laikais“ tokios nesąmonės, kaip lytinis ugdymas, mokyklose nebūdavo?

O aš sakau, kad būdavo. Negi neprisimenate biologijos pamokų, kuriose buvo aiškinama apie žiedo sandarą? Negi neprisimenate apie tokias žiedo dalis, kaip kuokelis ir piestelė? Negi neprisimenat tos biologijos mokytojos, kuri, kukliai nuleidusi akis, mums aiškindavo, kaip kuokelis „apdulkina“ piestelę?

Bet suprantu, kad šiuolaikiniam ir progresyviam Lietuvos jaunimui jau nebepakanka nei kuokelių, nei piestelių. Jaunimui reikia daugiau. Tą iš karto supratau, perskaičiusi spaudos antraštes apie tai, kad „Lietuvos jaunimas piestu stojo už lytinio ugdymo pamokas“.

Bežiūrėdama į vieną „stovintį piestu“ jaunimo aktyvistą, netyčia pagalvojau: įdomu, kodėl šis iš pažiūros toks guvus ir protingas jaunikaitis, negalėtų kaip nors „pasigūglinti“ ir žinių apie barjerinės plėvelės oraliniam seksui gamybą pasiieškoti pats interneto platybėse. T.y. ten pat, kur randa žinias apie tai, kaip išmokti naudotis pačiu naujausiu ir sudėtingiausiu iPhone?

Žinias apie barjerinių plėvelių gamybą turi perduoti mokytojai?

Bet gi ne –žinios apie barjerinės plėvelės gamybą, kaip suprantu, turi būti perduodamos iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas, iš mokytojo – mokiniui. Tarsi koks dvylikos apaštalų mokymas.

Ir vėl pagalvojo apie savo kartą:

Vis tik gaila, kad mes nežinojome, kaip pasigaminti tą nelemtą barjerinę plėvelę. Gaila, kad nežinojome, kad yra ne dvi lytys, o kažkiek daugiau. Būtume žinoję, tai gal mūsų gyvenimai būtų susiklostę kaip nors laimingiau, sėkmingiau ir progresyviau. Galbūt ir Lietuvos ekonomika ES reitinge dabar būtų ne trečia nuo galo, bet trečia nuo viršaus. Ach, tas nelemtas žinių trūkumas apie tuos galus...

Gaila, kad nežinojome, jog normalioje visuomenėje vyras neturėtų mėnesių mėnesiais lakstyti paskui moterį su visokiomis rožėmis ir pasisėdėjimais prie šampano burbuliukų. Normalioje visuomenėje vyras tiesiog gali ramiai sau nueiti į sex shopą ir nusipirkti guminę lėlę. Kiek sutaupoma laiko, kurį galima efektyviai išnaudoti tiek ekonomikos kėlimui, tiek stovėjimui piestu už vieną ar kitą progresyvią idėją!!!!

Gaila, kad nežinojome, jog normalioje visuomenėje vyrai vieną dieną gali jaustis vyrais, o kitą dieną – moterimis, trečią dieną – apskritai neaišku kuo. Ir atvirkščiai. Man tai ypač gaila, vien prisiminus tuos mergaitiškus sunkumus, kai kiekvieną vakarą tekdavo „prosinti“ tą nelemtą plisuotą sijoną. Būtų buvusi galimybė pasijausti vyru, tai mesčiau į šalis tuos plisuotus sijonus ir eičiau į mokyklą su kokiomis nors nutampytomis Utenos trikotažo kelnėmis.

Stovėkite piestu už tas lytinio ugdymo pamokas tiek, kiek tik stovisi

Taigi, gerbiamieji jaunieji lytinio ugdymo aktyvistai, galiu jums tik pasakyti: stovėkite piestu už tas lytinio ugdymo pamokas tiek, kiek tik stovisi. Nes be tų pamokų prapulsite taip, kaip prapuolėme mes – prarastoji karta.

Juk kas, jei ne jūs, įgyvendinsite mūsų svajonę apie tai, kad galų gale Lietuvoje išauš ta diena X, kai ŠMSM nuspręs visas Lietuvos mokyklas apšviesti lytinių žinių šviesa.

Ir niekada nesitenkinkite kažkokiomis biologijos pamokomis apie kuokelius ir piesteles. Stovėkite piestu, o ne piestelėmis – taip, kaip stovi tikri „lytiškai šviesios“ ateities kūrėjai.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://77.lt/jolanta-blazyte-lytinis-ugdymas-anksciau-ir-dabar

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
28.11.2023 laikas 09:15 Receptai | Patiekalai Obuolių traškučiai su cinamonu: kaip paruošti paprastą ir sveiką patiekalą namuose
Vieną sveikiausių užkandžių - obuolių traškučius - iš tiesų labai lengva pasigaminti patiems. Jums tereikia obuolių, cinamono, cukraus ir orkaitės.

Skaityti daugiau

10.11.2023 laikas 22:54 Receptai | Patiekalai Ir nereikia jokio pyrago. Trupininis pyragas arbatai
Lengvas ir labai skanus kepinys "kiekvienai dienai". Greitai, paprastai ir be rūpesčių. Į dubenį sudėkite šviežias mėlynes ar kitas uogas. Suberkite cukrų ir išmaišykite.

Skaityti daugiau

09.11.2023 laikas 22:35 Receptai | Patiekalai Iš stiklinės kefyro - visas kalnas skanumo. Sluoksniukai su įdaru
Parduotuvėje jų nerasite, bet juos lengva pasigaminti. Sluoksniukai su įdaru "Legendiniai".

Skaityti daugiau

29.11.2023 laikas 21:07 Tavo gimimo valanda – tavo likimas

Jei esi lankęsis pas profesionalų būrėją ar tau buvo sudarinėjamas asmeninis horoskopas, tikriausiai buvai paprašytas nurodyti savo gimimo datą minučių tikslumu. Kodėl ji yra tokia svarbi?

Skaityti daugiau

29.11.2023 laikas 15:06 Pasakėčia apie tai, kaip nekurti sau problemų

Kartą nutiko taip, kad po vestuvių vienai merginai vis tekdavo klausyti nepagrįstų uošvės priekaištų. Visiškai praradusi viltį, ji nusprendė ja atsikratyti. Mergina nuėjo pas tėvo draugą -žolininką ir pasiskundė jam...

...

Skaityti daugiau

29.11.2023 laikas 15:02 Pasakėčia apie mokytoją
Mokslų metų pradžioje šeštos klasės auklėtoja stovėjo prieš savo buvusius penktokus. Ji apžiūrėjo vaikus ir pasakė, kad visus vienodai myli ir džiaugiasi matydama. Tai buvo didžiulis melas, nes viename iš priekinių suolų sėdėjo susigūžęs berniukas, k...

Skaityti daugiau