Pasaulio naujienos kitaip... gamta, sveikata, medicina:
Lenkijos archeologai, kasinėdami viename iš Gdansko priemiesčių, rado išskirtinį daiktą. Kaip patys teigia, XVIII amžiaus odinį penį. Erotiškas radinys aptiktas latrinoje – taip anksčiau vadinti tualetai. Todėl spėjama, kaip rašo gazeta.pl, kad šis daiktas iškrito kažkam juo naudojantis.
Vienoje sudėtingiausių lobio gelbėjimo operacijų, netoli Šv. Elenos salos britų vadovaujama komanda surado 50 milijonų dolerių vertės sidabrinių monetų, kurios vandenyno dugne gulėjo nuo 1942 metų. Manoma, kad lobis ten atsidūrė, kai jį iš Mumbajaus į Londoną gabenęs garlaivis nuskendo, praneša BBC. Į Londoną plukdytos sidabrinės rupijos buvo skirtos karo reikmėms, tačiau Didžiosios Britanijos krantų jos niekada nepasiekė, kadangi į garlaivį pataikė torpeda.
Kaip tapti milijonieriumi? Sakoma, kad tai nėra ypač sunku. Žinoma, tam reikia pinigų pradinėms investicijoms, laiko, griežtos disciplinos ir truputėlio sėkmės. Jei viso to bus laikomasi, anksčiau ar vėliau finansinė padėtis pagerės ir pajamos viršys išlaidas.
Koks žmogus Žemėje gyveno ilgiausiai? Teigiama, kad tai Li Ching – Yuenas arba Li Ching Yunas, per savo ilgą gyvenimą palaidojęs 23 žmonas ir užauginęs 180 vaikų. Norite tikėkite, norite ne, bet sakoma, kad jis gyveno 256 metus! Kokį jaunystės eliksyrą naudojo šis ilgaamžis kinas? Jo gyvenimo trukmė beveik dvigubai ilgesnė nei Žanos Luizos Kalman, moters, kuriai priklauso šiandieninis pasaulio ilgaamžiškumo rekordas – 122 metai ir 164 dienos. Nors vyras teigė, kad gimė 1734 metais, tačiau rasti prieštaringi gimimo įrašai patvirtina, kad jis gimė 1677 metais Sičuano provincijoje pietų Kinijoje.
Izraelio gynybos ministerija internete paliko įrašą, kuriame matyti, kaip veikia priešraketinė sistema „Geležinis kupolas“. Ji skirta numušti palestiniečių kovotojų į Izraelį paleistas raketas. Raketų mūšį virš galvų paskutinį kartą pernai vasarą stebėję žydai iš nuostabos vis dar sušukdavo – stebuklas. Tačiau iš tiesų „Geležinis kupolas“ tiksliai aptinka skriejančią priešo raketą. Tada apskaičiuoja, kur ji skrieja ir ar verta numušti, mat atsakas kainuoja keliasdešimt tūkstančių dolerių. Jei verta, Izraelio pareigūnas spaudžia mygtuką.
Visi yra girdėję apie Tutanchamono kapo brangenybes. Tačiau žymiai mažiau yra žinoma apie faraono Psuseneso I kapą, kuriame rastos brangenybės ir meno gaminiai niekuo nenusileidžia Tutanchamono kapui.