Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Istorija » Istorija

Istorijos Paslaptys ir Kelionės:


2025-06-30, 17:57
Istorija Peržiūrų (128)
Vang Hu grįžo po 5 metų šachtos griūties, teigdamas gyvenęs su Ktonais. Atraskite šią neįtikėtiną požeminę istoriją! Jo istorija, kupina neįtikėtinų detalių apie požeminius tunelius, sveikatą atkuriančią mitybą ir net dantų regeneraciją, sukrėtė ne tik jo šeimą, bet ir Kinijos valdžios institucijas. Kaip žmogus, laikytas žuvusiu, galėjo išgyventi penkerius metus po žeme ir grįžti sveikesnis nei bet kada? Ieškokite daugiau apie šią paslaptį!
Sužinok daugiau ...
2025-06-30, 17:49
Istorija Peržiūrų (86)
Paslaptingi senoviniai laivai, randami Kalifornijos dykumose, kelia klausimų: kaip jie ten atsidūrė? Sužinokite apie ispanų galeonus ir jų paslaptis! Šios istorijos, apipintos legendomis apie ispanų galeonus, vikingų laivus ar net ateivių įsikišimą, jau šimtmečius kaitina vaizduotę.
Sužinok daugiau ...
2025-06-05, 12:55
Istorija Peržiūrų (318)

Intermarium – geopolitinė vizija, siekianti suvienyti Centrinę ir Rytų Europą saugumui ir stabilumui. Istorija, naujausi įvykiai ir emocinga regiono ateitis!

Sužinok daugiau ...
2025-05-11, 13:57
Istorija Peržiūrų (167)
Arkties platybėse, toli nuo civilizacijos, slypi Čampo sala – viena paslaptingiausių vietų pasaulyje. Šioje Zemlia Franca Josefa archipelago dalyje stūkso keisti akmeniniai kamuoliai, vadinami sferolitais. Jų idealiai apvalios formos ir įvairūs dydžiai (nuo kelių centimetrų iki 3 metrų) kelia klausimų: kas juos sukūrė ir kodėl? Šiame straipsnyje nagrinėsime galimus šių objektų kilmės paaiškinimus, naujausius mokslinius tyrimus, sąmokslo teorijas ir net tradicinį Arkties patiekalą!
Sužinok daugiau ...
2025-05-02, 15:07
Istorija Peržiūrų (97)

Archeologai Egipte, Sakaros nekropolyje, atrado įspūdingą 4400 metų senumo princo Userefre kapą, kuriame yra milžiniškos rausvo granito „netikros durys“, skirtos sielos kelionėms, ir reta faraono Džoserio statula su šeima. Šis radinys atskleidžia senovės Egipto laidojimo tradicijas, V-osios dinastijos prestižą ir Sakaros reikšmę. Straipsnyje taip pat pristatome Egipto nacionalinį patiekalą koshari ir linksmą anekdotą apie piramides!

Sužinok daugiau ...
2025-04-20, 15:38
Istorija Peržiūrų (162)

Paslaptingas XIII amžiaus rankraštis, daugiau nei 500 metų slėptas knygos viršelyje, atveria naują langą į karaliaus Artūro ir Merlino legendas. Kembridžo universiteto mokslininkai, pasitelkę pažangiausias technologijas, atkūrė retą „Vulgatos Merlino“ fragmentą, kuris keičia mūsų suvokimą apie viduramžių literatūrą ir kultūrą. Šiame straipsnyje nagrinėjame šio atradimo reikšmę, jo turinį ir kaip jis atgaivina senovės paslaptis.

Sužinok daugiau ...
2025-04-19, 13:23
Istorija Peržiūrų (195)
Ar Nojaus laivas pagaliau rastas? Nauji moksliniai tyrimai Turkijos Dürupinaro formacijoje atskleidžia įdomius pėdsakus, galinčius pakeisti krikščionybės istoriją. Sužinokite daugiau!
Sužinok daugiau ...
2025-04-11, 07:11
Istorija Peržiūrų (168)
Daktaro Ivanovo eksperimentai su šimpanzėmis kėlė šoką: siekta sukurti antžmogius. Sužinokite, kaip totalitariniai režimai peržengė moralės ribas šioje tamsioje istorijoje!
Sužinok daugiau ...
2025-04-02, 16:40
Istorija Peržiūrų (150)
Medicinos istorijoje gausu keistų ir makabriškų priemonių, o viena iš jų – mumijų milteliai. Nuo XII iki XVIII a. Europoje jie buvo laikomi galingu vaistu nuo įvairių ligų. Šiame straipsnyje nagrinėjame šios praktikos kilmę, populiarumą ir išnykimą bei jos atgarsius šiuolaikiniame pasaulyje.
Sužinok daugiau ...
2025-03-17, 19:27
Istorija Peržiūrų (254)
Ar žinojote, kad Vatikanas – mažiausia pasaulio valstybė – savo pavadinimą paveldėjo iš etruskų deivės Vatikos, požemio pasaulio valdovės? Prieš tūkstančius metų šioje kalvoje etruskai laidojo mirusiuosius ir garbino savo dievybes, o vėliau ji tapo krikščionybės širdimi. Kaip senovės nekropolis virto popiežių rezidencija, ir ką apie tai byloja naujausi tyrimai? Šiame straipsnyje keliaujame per Vatikano pavadinimo istoriją – nuo mistinių etruskų ritualų iki šiuolaikinio religinio centro, atskleisdami jo daugiasluoksnį palikimą.
Sužinok daugiau ...
2025-03-17, 19:13
Istorija Peržiūrų (327)
Įsivaizduokite: VI a. pr. m. e. senovės graikai, užuot plaukę 400 km aplink Peloponesą, sugalvojo genialų sprendimą – perkelti laivus sausuma vos per 6–8 km. Taip gimė Diolkas – akmeninis kelias per Korynto sąsmauką, tapęs vienu pirmųjų transporto inžinerijos stebuklų. Ši trasa, kuria volai ir šimtai darbininkų tempė ne tik krovinius, bet ir karines trieras, veikė daugiau nei tūkstantį metų. Kas buvo šis „protorailis“, kaip jis veikė ir kodėl jis laikomas geležinkelio istorijos pradžia? Šiame straipsnyje atskleisime Diolko paslaptis ir jo reikšmę senovės pasauliui.
Sužinok daugiau ...
1 2 3 ... 46 47 »