Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Sausio » 23

Imperatoriaus Kaligulos laivai Nemi ežere

Imperatoriaus Kaligulos laivai Nemi ežere

Laivai buvo įspūdingos išvaizdos, gausiai papuošti ir su nuostabiais lobiais laive.

Tai buvo tikri plaukiojantys rūmai su mozaikinėmis grindimis, šildymo sistemomis, marmuro dekoracijomis, voniomis, statulomis ir kitais prabangos elementais.

Nemi ežeras yra nedidelis vulkaninės kilmės ežeras, esantis Lacijaus regione. Jis yra tik 30 km į pietus nuo Romos, todėl Romos imperijos valdovui buvo lengvai pasiekiamas.

Jau XV a. buvo žinoma laivų liekanų buvimo vieta, tačiau jų tyrinėjimo istorija prasidėjo 1446 m., kai kardinolas Prospero Colonna ir Leonas Battista Alberti vadovavo ekspedicijai. Jiems pavyko nustatyti garsiųjų laivų buvimo vietą ir, padedami narų, bandė ištirti jų liekanas.

Pirmieji "narai" narų varpo pagalba nusileido į 18,3 m gylį ir pradėjo tyrinėti vietovę. Taip buvo rasta plytų, vario, bronzos, keletas artefaktų, medinių sijų ir marmuro.

Vėliau ši vieta tapo vertingų artefaktų, kurių dauguma buvo parduota, šaltiniu. Tačiau likusių artefaktų likimas lieka nežinomas.

Vis dėlto tuo metu nebuvo įmanoma gauti laivų. Po kelių šimtmečių tokio plėšikavimo profesionalūs tyrėjai ėmėsi dviejų senovinių laivų restauravimo projekto, kuris XX a. pradžioje buvo laikomas vienu iš didingiausių.

Benito Musolinio (Benito Mussolini) nurodymu 1927 m. ekspertai iš ežero į aplinkinius slėnius išpumpavo vandenį ir iškėlė laivų liekanas. Pirmasis laivas, literatūroje vadinamas 'Prima nave', buvo 70 metrų ilgio ir 20 metrų pločio, o antrasis, vadinamas 'Sekonda nove', buvo 73 metrų ilgio ir 24 metrų pločio.

Laivai buvo valdomi vairiniais irklais, didesniame laive - keturiais, kitame - dviem. Mažesnysis laivas buvo velkamas paskui didesnįjį arba plaukė savarankiškai. Laivai turėjo marmurines kolonas, buvo puošti bareljefais ir mozaikinėmis grindimis, juose buvo įrengtas vandentiekis.

Tarp nuolaužų rastas švino vamzdis su užrašu "Gajaus Cezario Augusto Germaniko nuosavybė". Išsamesnį laivų grožio ir turtingumo aprašymą galima rasti garsiojo Egipto karaliaus Ptolemėjo IV Filopatoro (245-204 m. pr. m. e.) laivo, kuris įkvėpė Kaligulą statyti savo laivus, aprašyme. Statybininkai tikriausiai nukopijavo šį aprašymą ir panaudojo jį savo darbe.

"Pirmą kartą įėjus į laivagalį, priešais jį buvo įrengtas atviras prieangis, tačiau toje dalyje, kuri buvo nukreipta į laivagalį, iš abiejų pusių buvo įrengta kolonų eilė, o toje dalyje, kuri atgręžta į laivagalį, - priekiniai vartai, pagaminti iš dramblio kaulo ir brangiausio medžio. Įžengus į ją, buvo galima pamatyti savotišką sceną, kurį dengė stogas. Šalia priekinių vartų vėlgi buvo antrasis prieangis, įrengtas pavėjinėje pusėje, į kurį vedė portalas su keturiomis durimis. Abiejose pusėse, kairėje ir dešinėje, buvo įrengtos duobės, kad būtų galima gerai vėdinti.... Virš valgomojo buvo gražios kasetinės lubos iš kipariso medžio, o jų ornamentai buvo skulptūriniai, paauksuotu paviršiumi."..."

1944 m. per Antrąjį pasaulinį karą Nemi ežero muziejus buvo sunaikintas kartu su laivų liekanomis. Tai įvyko 1944 m. gegužės 31 d., kai muziejų apšaudė Jungtinių Amerikos Valstijų kariai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
10.07.2019 laikas 21:39 Receptai – Patiekalai Nepaprastai skanūs abrikosai sirupe
Gaminame namuose skanius abrikosus sirupe. Abrikosai kruopščiai nuplaunami ir pašalinami kauliukai. Išspaudžiame pusės citrinos sultis. Laikykite vėsioje vietoje. Štai ir viskas! Mūsų abrikosai yra paruošti. Gero apetito!...

Skaityti daugiau

26.09.2018 laikas 12:42 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo alergijos
Alergija liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo alergijos, alergija, alergijos gydymas, alergijos receptai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogom...

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai – Patiekalai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
09.05.2024 laikas 20:03 Susidėjo keturi veiksniai. Kodėl Hitleris nekentė žydų?
Adolfo Hitlerio figūra tapo absoliutaus blogio simboliu visoms pasaulio tautoms. Kitaip nei daugelis kitų piktadarių, Vokietijos fiureris turėjo aiškią ideologiją, paremtą neapykanta žydams. Įdomu tai, kad Hitleris negimė su šia idėja: jis augo pažan...

Skaityti daugiau

09.05.2024 laikas 18:20 Kaip artimas bendražygis išdavė Hitlerį ir pabėgo į Didžiąją Britaniją
Rudolfas Hesas, kaip ir pats Adolfas Hitleris, užaugo už Vokietijos ribų. Jis gimė 1894 m. balandžio 26 d. Egipte, kur gyveno jo tėvas, turtingas vokiečių verslininkas Fritzas Hesas.

Skaityti daugiau

09.05.2024 laikas 18:04 Nauji radiniai Jeruzalėje patvirtina Biblijos žodžius
Izraelio archeologai aprašė naujus radinius, gautus kasinėjant istoriniame Jeruzalės rajone - Dovydo mieste. Atradimas padėjo atskleisti ryšį tarp jo ir Biblijoje minimo įvykio.

Skaityti daugiau