Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Aiškiaregiai, Didieji pranašai » Peržiūrų: (356) Komentarų: (0) (09.10.2015 - 09:23)

Kas nutinka, kai neįvyksta pasaulio pabaiga

Vienos organizacijos pranašauta pasaulio pabaiga trečiadienį neįvyko. Tai nebuvo nei pirmas, nei paskutinis kartas, kai bandoma prognozuoti gresiančią apokalipsę. Dauguma aplinkinių iš tokių pranašų ir jų pranašysčių tik pasijuokia ir užmiršta, tačiau kas vyksta pačiose tikinčiųjų organizacijose?

Būtent tai aprašoma 1956-aisiais išleistoje knygoje „Kai pranašystė neišsipildo“. Jos autoriai – trys Minesotos universiteto (JAV) psichologai, Leonas Festingeris, Henry Rieckenas ir Stanley Schachteris.

Vyrai slapta prisijungė prie kulto, tikėjusio, jog artėja pasaulio pabaiga – milžiniškas tvanas turėjo įvykti 1954 metų gruodžio 20-ąją. Grupuotės lyderiai teigė, kad jiems tokią informaciją slapta perdavė ateiviai, kurie neva žadėjo savo kosminiu erdvėlaiviu išgelbėti tikinčiuosius.

Kulto nariai, siekdami įrodyti savo atsidavimą, paliko savo darbus, studijas ir artimuosius, net atidavė turėtus pinigus bei turtą – kad tik ateivių laivas juos saugiai išgabentų iš pasmerktos Žemės.

Kaip išsisukti?

Knygos autoriai atpasakojo įvykių eigą uždaroje draugijoje, išaušus lemtingajai dienai.

Gruodžio 20-oji, visi nekantriai laukia vidurnakčio, kuomet jų atvyks pasiimti ateiviai. Žmonės atsikrato visų metalinių daiktų – jie erdvėlaivyje draudžiami. Artėjant vidurnakčiui visi atsikrato drabužių su užtrauktukais, liemenėlių, kitų metalo turinių daiktų ir drabužių. Kulto nariai laukia.

Gruodžio 21-oji, penkios minutės po vidurnakčio. Vis dar niekas neatskrido. Kažkas iš grupuotės narių pastebi, kad kitas laikrodis kambaryje rodo 23.55 val. Visi draugiškai sutaria, kad vidurnaktis dar neatėjo – reikia palaukti.

Praeina dar penkios minutės, antrasis laikrodis išmuša vidurnaktį – vis dar nieko. Grupuotės nariai sėdi mirtinoje tyloje. Kataklizmai prasidės jau po kelių valandų, o jų niekas negelbsti...

4 val. ryto – grupuotės nariai iki šiol sėdėjo mirtinoje tyloje, o keli bandymai paaiškinti „nesusipratimą“ buvo nesėkmingi. Grupuotės lyderė, kurią tyrėjai vadina ponia Keech, apsipila ašaromis.

Netikėtai grupuotės lyderė paskelbia sulaukusi naujos žinutės nuo ateivių: dėl šios mažos grupelės narių gilaus tikėjimo, Dievas nusprendė išsaugoti pasaulį. Apokalipsė atšaukta, kulto nariai triumfuoja – dabar jie visiškai įsitikinę, kad jų tikėjimas buvo teisingas ir išsaugojo ne tik Žemę, bet ir visą žmoniją.

Iki šiol nenoriai interviu žiniasklaidai daliję grupuotės lyderiai kardinaliai pakeičia poziciją ir stengiasi kuo plačiau paskleisti žinią apie jų pasiekimą.

Norint, kad žmogus taptų dar tvirčiau tikėtų tuo, kas nepasitvirtino, reikia kelių sąlygų, konstatuoja L.Festingeris.

Pirma, jo tikėjimas turi būti itin tvirtas ir pagrįstas veiksmais, elgesiu. Antra, asmuo turi būti pasiruošęs dėl savo įsitikinimo aukotis – kitaip sakant, atlikti tai, ką sudėtinga ar net neįmanoma atšaukti. Trečia, tikėjimas turi būti labai konkretus, pagrįstas. Asmeniui reikia pateikti įrodymus – kuo jie rimtesni ir įtikinamesni, tuo didesnio atsidavimo galima tikėtis. Ir, pagaliau, tikintysis privalo sulaukti socialinės paramos. Mažai tikėtina, kad vienas tikintysis atsilaikys ilgai; užtat susidarius tikinčiųjų grupei, jos nariai vieni kitus visuomet gali paremti, padrąsinti, paskatinti, o sudvejojus – įtikinti peršama tiesa.

Lyg sapnas

Tiesa, tokią atsidavusių tikinčiųjų grupę surinkti labai sudėtinga ir ne visada pavyksta. O kartais tie patys psichologijos principai suveikia visiškai kitaip nei tikėtasi.

Panašiai nutiko JAV pamokslininkui Haroldui Campingui, kuris per Krikščionių radiją skelbė pranašystę, esą 2011-ųjų gegužės 21 dieną įvyks pasaulio pabaiga.

Žurnalistas Tomas Bartlettas artėjant lemtingajai dienai praleido šiek tiek laiko su tikinčiaisiais, o praėjus metams po neįvykusios apokalipsės vėl pas juos sugrįžo. Jį nustebino tai, kad kai kurie tikintieji nenorėjo prisipažinti, jog buvo apkvailinti.

„Vienas inžinierius, anksčiau man sakęs, kad tai yra pranašystė, o ne spėjimas, dabar pareiškė niekada nesakęs, jog buvo įsitikinęs dėl gegužės 21-osios. Kai perskaičiau jam ankstesnio mūsų pokalbio šifrą, jis atrodė nuoširdžiai nustebęs ir negalėjo patikėti, kad pasakė tokius žodžius. Rodės, kalbame apie sapną, kurį jis vargiai pamena“, – rašė T.Bartlettas.

Pats H.Campingas pranašystei nepasitvirtinus nukėlė datą keliems mėnesiams, o pasaulio pabaigai neįvykus antrąkart pareiškė susilaikysiantis nuo naujų pareiškimų – norėjo atidžiau pastudijuoti Bibliją. 2013-ųjų pabaigoje vyras mirė.

Visgi pamokslininkas turėjo itin ištikimų pasekėjų. Vienais jų galima vadinti ir organizaciją „E. Biblijos draugija“, kuri ruošėsi pasaulio pabaigai praėjusį trečiadienį (plačiau apie tai skaitykite čia). Kas šioje organizacijoje vyksta šiuo metu, praėjus parai po neįvykusios pasaulio pabaigos, sunku pasakyti – jokių paaiškinimų ar naujų prognozių jos atstovai kol kas nepaskelbė.

Moralas

Pasaulio pabaigos pranašautos šimtus, jei ne tūkstančius, kartų ir spalio 7-oji nebuvo paskutinis šūvis.

Kad ir ką galvojate apie tokių pranašysčių skleidėjus ar jomis tikinčiuosius, šios istorijos suteikia vertingą pamoką: nebijokite pripažinti klydę. Gali būti gėda ir nemalonu, bet gyvenimas tęsiasi.

Parengta pagal Nymag.com inf.

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: kulto nariai, tikėjimas, grupuotės, Ateiviai, Pasaulio pabaiga

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 356 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (367)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (282)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
15 įdomių ir naudingų faktų apie hepatitą...

Tikriausiai ne daugelis žino, kad 1925 metais liepos 28 dieną gimė amerikiečių gydytojas, genetikas Baruchas S. Blumbergas, atradęs hepatito B virusą. Hepatitas B arba C – tai liga, pažeidžianti kepenis. Sergamumas šia liga peri
paranormal.lt
Vartoju želatina dėl sąnarių sveikatos, odos ir plaukų ...

Jai pas jus būna sąnarių skausmai, pabandykite šį gėrimą. Apie gydomąsias valgomos želatinos savybes papasakojo gydytojas, nėštumo metu ir rekomendavo dažniau valgyti maistą, kuriame yra želatina.
paranormal.lt
Alyvmedžio lapelių arbatą turi didelės gydomąsias savyb...

Alyvmedis - senovinis augalas, kuris buvo naudojamas tiek maiste, tiek kaip gydymo priemonė. Jis yra žinomas dėl savo gydomųjų savybių gydant tam tikras ligas dėl veikliosios medžiagos Oleuropeino. Alyvmedžio lapai naudingi gyd
paranormal.lt
Moderniosios genetikos tėvas pasisakė prieš abortus...

Ar žinojote, kad šiuolaikinės genetikos tėvas buvo katalikas, priekaištavęs mokslininkams, kurie rėmė abortus? Profesoriaus Jerome‘o Lejeune‘o [sk. Žeromas Ležionas] gyvenimas (1926-1994) vertas dėmesio, o jo kova


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda