Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2021 » Kovo » 13

Sovietų finansuojamas mokslininkas bandė sukurti žmonių bei šimpanzių hibridą

Vieni eksperimentai vardan mokslo, šių dienų perspektyva, gali atrodyti kaip kraupūs ir siaubingi. Vienas ryškiausių pavyzdžių yra bandymas sukurti žmogaus ir beždžionės hibridą.

Ilja Ivanovičius Ivanovas, gimęs 1870 m., buvo rusų ir sovietų biologas, pasiekęs įspūdingų savo srities pasiekimų, tarp kurių buvo dirbtinis apvaisinimas. Ivanovas sugebėjo išgauti ir paskui implantuoti arklio spermą. Buvo sakoma, kad jis gali apvaisinti 500 kumelių tik su vieno eržilo sperma, o tai įspūdinga tiek mokslininko, tiek žirgo atžvilgiu.

Vis dėlto, Ivanovas vien tuo neapsiribojo – jis ėmėsi rinkti skirtingų rūšių gyvūnų spermą ir ją kryžminti, kad būtų galima pamatyti, kas gaunasi.

Biologas tyrimus pradėjo iš lėto, sukurdamas zedonką (iš zebro ir asilo), žiurkpelę (iš žiurkės ir pelės), jūrų kiaulytę-pelę ir tam tikrą bjaurastį, padarytą iš antilopės ir karvės.

1910 m., jis susirinkusiems zoologams pasakė, kad, jo manymu, įmanoma sukurti žmogaus ir beždžionės hibridą, kuris dabar dažnai vadinamas „humanzee“. Tuo metu tai buvo tik hipotetinė prielaida, ar tai išvis įmanoma, kaip šiandien spėliojama, kaip gali atrodyti ateiviai.

Ivanovas nebuvo pirmasis, kuriam kilo tokia idėja. Nors realiai neįtikėtinai mažai tikėtina sėkmingai sukurti tokį hibridą, žmogaus-beždžionių hibridus buvo bandoma sukurti dar ilgai po Ivanovo laikų. Vienas iš tokių gyvūnų buvo šimpanzė Oliveris, kuris vaikščiojo stačiai ir jo propaguotojų buvo įvardijamas kaip hibridas, tai buvo tol, kol mokslininkai įrodė, kad taip nėra.

Galimybė dirbti prie hibrido projekto, Ivanovui pagaliau atsirado po 1917 m. Rusijos revoliucijos dirbant Pastero institute. 1924 m., jam buvo suteikta galimybė dirbti su savo svajonių hibridizacijos schema. Biologui buvo suteikta prieiga prie visų jam patinkančių šimpanzių įstaigoje, esančioje tuometinėje Prancūzijos Gvinėjoje (dabartinė Gvinėjos Respublika).

Be to, jis iš Sovietų Finansų komisijos gavo 10 000 USD savo darbui atlikti, prieš tai gaudamas sovietų mokslų akademijos, taip pat vyresniųjų bolševikų vyriausybės narių pritarimą.

Ilja Ivanovičius Ivanovas 1927 m.

Ilja Ivanovičius Ivanovas 1927 m. ©commons.wikimedia.org

Ivanovas pabrėžė, kad tai buvo eksperimentas, galintis įrodyti Darvino teoriją apie tai, ar mes glaudžiai susiję su beždžionėmis, o tai būtų smūgis prieš religiją. Taip pat gali būti, kad bolševikai noriai parodė, ką galima pasiekti pasitelkus genetiką, kuri puikiai dera su jų „teigiamos eugenikos“ idėja.

Jis ėmė daryti tai, ką išmanė geriausiai: pervesti spermą iš vieno gyvūno į kitą. 1926 m. kartu su Sergu Voronoffu, jis persodino žmogaus kiaušidę į šimpanzę, prieš bandydami ją apvaisinti žmogaus spermatozoidais. Tai bandė dar du kartus, tačiau nesėkmingai.

Biologas nenuleido rankų, ir pasirinko alternatyvų (ir žymiai siaubingesnį) požiūrį: paimti spermą iš šimpanzių ir implantuoti ją Afrikos moterims be jų žinios ar sutikimo. Planas buvo apsimesti, kad šimpanzės apvaisinimas tėra medicininė apžiūra. Laimei, Prancūzijos gubernatorius pasakė „ne“ idėjai ir biologas iškeliavo į Abchaziją su 20 beždžionių.

Vienaip ar kitaip, Ivanovas ketino išgauti žmogaus ir beždžionės hibridą, todėl pradėjo verbuoti sovietų moteris.

Dalyvauti jo eksperimente sutiko penkios ar daugiau moterų. Vis dėlto, atsivežtos beždžionės ilgai neišgyveno, todėl Ivanovui baigėsi primatų sperma. Dar nespėjus pristatyti jos daugiau, Sovietų mokslų akademija išgirdo apie jo planus be sutikimo apvaisinti moteris Afrikoje, ir visa parama projektui buvo nutraukta, motyvuojant tuo, kad „tai gali pakenkti afrikiečių pasitikėjimui Europos tyrinėtojais ir gydytojai, ir daro problemines tolimesnes Rusijos mokslininkų ekspedicijas į Afriką“.

Vykstant visuotiniam politiniam valymui sovietiniame mokslo pasaulyje, Ivanovas ir daugybė mokslininkų, dalyvavusių primatų tyrimuose ir eksperimentuose, prarado savo pozicijas. 1930 m. pavasarį Ivanovas pateko į politinę kritiką savo veterinarijos institute. Galiausiai, 1930 m. gruodžio 13 d. Ivanovas buvo areštuotas. Jis buvo nuteistas penkeriems metams tremties į Almatą, kur dirbo Kazachstano veterinarijos-zoologo institute iki mirties nuo insulto 1932 m. kovo 20 d.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 21:30 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 21:32 Receptai – Patiekalai Šviežios bulvės kepimo popieriuje. Kažkas naujo tavo virtuvėje!
Skanus šviežių bulvių patiekalas. Jis labai paprastas ir labai skanus. Aš savaite valgau tokias bulves ir dar neatsibodo. Kvapnios bulvės su apskrudusia odele ir minkštu vidumi. Labai skanu!

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 14:23 Receptai – Patiekalai Morkos su pienu gydo užkimimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: užkimimas. Ingredientai: morkų, pieno.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
09.05.2024 laikas 07:34 Nustatytas išorinis moterų psichopatijos požymis
Amerikiečių psichologai iš Naujosios Meksikos universiteto Albukerkėje atrado išorinį požymį, rodantį moterų psichopatiją.

Skaityti daugiau

09.05.2024 laikas 07:21 Išspręstas senovės šumerų šifras
Dublino Trejybės koledžo (Airija) mokslininkas daktaras Martinas Worthingtonas paskelbė tyrimą, kuris gali visiškai pakeisti senovės Mesopotamijos ikonografijos suvokimą. Jis pasiūlė labai tikėtiną ir paprastą senovės šumerų simbolių, kurie nuo XIX a...

Skaityti daugiau

09.05.2024 laikas 07:09 Sinajaus dykumoje aptiktas faraono Tutmozės Didžiojo poilsio namas
Egipte Turizmo ir antikvarinių vertybių ministerijos archeologinė misija Sinajaus dykumoje aptiko 3500 metų senumo statinį, kuriame ekspertai nustatė „karališkąją poilsio vietą“.

Skaityti daugiau